12.12.2019, 16:44 | czytano: 9614

Potrącenie na ulicy Kolejowej

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. W rejonie przejścia dla pieszych, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Sokoła, samochód osobowy potrącił kobietę.
- Piesza została przewieziona do szpitala. Policjanci na miejscu ustalają okoliczności zdarzenia - informuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.




r/ zdjęcia od Czytelnika
komentarze
Misiek13.12.2019, 10:23
Jestem kierowcą od niedawna, ale jeżdżę z duszą na ramieniu obok pieszych. Nie miałem jeszcze żadnej niebezpiecznej sytuacji z samochodami, ale niestety z udziałem pieszych tak. Chodzą jak chcą, bez myślenia. Bardzo wcześniej robi się ciemno, światła odbijają się od wilgotnej nawierzchni, a piesi z telefonem w ręku lub w szale zakupów wchodzą na jezdnię. Ostatnio na ulicy ludzmierskiej kobieta weszła mi na jezdnię i to nie na pasach! Zapewne śpieszyło jej się z jednego do drugiego sklepu! A tam pasy obok pasów są, to nie chciało jej się przejść. Nawet jeśli wchodzimy na pasy, musimy wziąć pod uwagę, że możemy być zupełnie niewidoczni i czasem warto podnieść głowę do góry z nad telefonu i zobaczyć co się dzieje na drodze !!! To tak jakbym ja jechał z głową w telefonie bo mam zielone to mi się należy pierwszeństwo...
Wyrocznia12.12.2019, 22:47
Społeczeństwo w zastraszającym tempie głupieje, to i takich wypadków będzie więcej.
daniel12.12.2019, 22:45
Zaćpała się smogiem i już nie myślała :P innej wersji nie ma
magajwerx12.12.2019, 21:35
Andrzej: Mówiąc Gronków (gmina Nowy Targ) masz na myśli Groń (gmina Bukowina Tatrzańska)? Droga od Białki w gminie Bukowina jest oświetlona nowymi bardzo jasnymi lampami w technologi LED, a od momentu jak zaczyna się Gronków i Gmina Nowotarska świecą się pomarańczowe słabe lampy sodowe i to z drugiej strony jak jest poprowadzony chodnik.
...12.12.2019, 19:38
Widziałam całe zdarzenie, kobieta szła chodnikiem, rozmawiała przez telefon i nagle wtargnęła na pasy nie patrząc czy coś jedzie.
Www12.12.2019, 19:25
Nikt nie powie że piesi chodzą jak święte krowy i uważają że wszytko mogą bo są na pasach. Jak taki wpada na przejście to nawet wolno jadący nie da rady szczególnie teraz kiedy ślisko