18.12.2019, 18:41 | czytano: 17987

Demonstracja przed sądem w Nowym Targu (zdjęcia i video)

NOWY TARG. Podobnie jak w wielu miastach Polski, przed nowotarskim sądem o godz. 18 spotkali się przeciwnicy projektu tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów. Demonstracja w obronie niezależności sądów i sędziów zgromadziła ok. 80 uczestników.
Uczestnicy demonstracji trzymali w dłoniach flagi narodowe, śpiewali Hymn Polski i skandowali "Wolne sądy" oraz "Konstytucja". Z jej uczestnikami spotkał się m.in. wiceprezes Sądu Rejonowego w Nowym Targu sędzia Przemysław Mościcki, byli też inni sędziowie nowotarskiego sądu, którzy krytycznie wypowiadali się o proponowanych przez rząd zmianach.


Demonstracje pod hasłem "Dziś sędziowie - jutro Ty" odbywają się w wielu miejscach w kraju. Przeciwnicy proponowanych przez rząd zmian w prawie przekonują, że "PiS wypowiada otwartą wojnę niezależnemu sądownictwu. Planuje represje wobec sędziów i prokuratorów włącznie z wydaleniem z zawodu. Otwarcie nakazuje zaniechanie stosowania prawa europejskiego. To koniec trójpodziału władzy oraz krok w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej! Wzywamy wszystkich do protestu!" - apelują.

r/s/

zdjęcia: Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jeleń20.12.2019, 21:07
Do emigrant WY nie powinniście zabierać głosu wyjechaliście z kraju za dobrobytem nie myśleliście o ojczyźnie tylko by mieć pełne brzuchy a teraz śmiecie prawić morały.Często słyszę wypowiedzi U NAS w Wiedniu ,A o naszych polskich sprawach macie czelność się wypowiadać . Mieszkam w Polsce , żyję z zarobków polskich i mam prawo do takich uwag wara sługusy za pieniądze zrobicie wszystko.Nie macie honoru.
Robert20.12.2019, 16:14
Straszne to czytać..... i dlatego właśnie, już mnie w tym małym miasteczku wyznawców jedynej słusznej, "prawej" i jakże "sprawiedliwej" partii, nie ma. Sędziowie jestesmy z Wami, nie pozwolimy wyprowadzić nas z UE, nie pozwolimy na powrót PRL-u. A reszcie wyznawców.... amen
Kasta do zmiany.20.12.2019, 13:46
Miałem okazję korzystać z sądu(układów) w Nowym Targu o zniesienie współwłasności . Siedem lat trwała sprawa, oczywiście po przeciwnej stronie mojej sprawy prokurator w rodzinie... Tysiące złotych wydane na biegłych. Wyrok wydany wiadomo na kogo korzyść. Ale to nie koniec Wyrok jest tak napisany że nie można wpisać go do ksiąg wieczystych. Błąd sedziny. Siedem lat na marne pieniądze zmarnowane. Winnego nie ma. A wszyscy wiemy kto jest winny, odpowiedzialności zero. I teraz kto ma ten wyrok poprawić, kolejna i istancja.Bo tak mnie poinformowali że wyroków nie można poprawić. PODPISZE SIĘ DWOMA RĘKAMI ŻE SĄD W NOWYM TARGU POWINIEN BYĆ ZRÓWNANY Z ZIEMIĄ. I ODNOWA PODSTAWIONY
@20.12.2019, 13:43
A to przypadkiem nie jest tak ,że co niektórzy mają nieźle na bakier z prawem i stanęli w pierwszym szeregu ? - pozdrawiam ksiągową-Żenada.
Zając20.12.2019, 11:46
O, jest i sędzia z przyklejonym uśmiechem, i nawet przemawia.
W końcu pali się grunt pod nogami.
do oli20.12.2019, 11:18
Naucz się czytać ze zrozumieniem bo właśnie później przez takich ludzi jak ty tworzą się te g****burze. Wyraźnie jest napisane, że umorzono postępowanie co do innych pokrzywdzonych, które to przestępstwo było popełnione przed 2003 rokiem, a drugą sprawą jest fakt, że postępowanie umorzyła prokuratura, a nie sąd.
,20.12.2019, 09:33
Niepełnosprawna aktywistka w pełnym makijażu i mini? A gdzie schowała kule z którymi maszeruje pod poradnią? Nie żebym nie popierał słuszności demonstracji ale jak tak patrzę na niektórych ,to.....zastanawiam się po co tam poszli?
mak19.12.2019, 20:00
sedziowie to elita bez karna wolno im robic co chca
haha19.12.2019, 18:57
"Wolne Sądy Konstytucja" krzyczą i marzną pod sądem a pani poseł Marczułajtis nie było na głosowaniu które mogli wygrać.
oli19.12.2019, 18:20
Protestuje nowotarski KOD .Jeszcze wczoraj na tym portalu była wiadomość,że sędzia umorzył sprawę księdza pedofila,a dzisiaj kodziarze bronią właśnie takich sędziów! Paranoja i wstyd,rozumy potracili!
klio19.12.2019, 18:07
Chyba już na głowę upadli aby bronić sędziów.Powinna być demonstracja aby wymiar sprawiedliwości oczyścić a nie bronić tych co wydają wyroki jak im pasuje.Są też tacy co w duecie adwokat i sędzia wszystkie sprawy wygrywają,ale każda sprawa to tysiące złotych .
PAL19.12.2019, 17:51
Pato inteligencja kontratakuje
Sędzia Dred19.12.2019, 12:59
No to teraz parę osób może teraz liczyć na korzystny wyrok.
Wystarczy zrobić tak niewiele, aby zyskać wiele.
Trzeba paradować z karteczką Konstytucja, albo Wolne Sądy!
Lepsze to niż wypisywać na budynku sądu przekleństwa, co się zdarza kilka razy w roku.
obywatel nt19.12.2019, 11:41
moze my ludzie pokrzywdzeni przez sad w nt zrobimy manifestacjie zobaczymy kogo bd wiecej
oni z nas kpia19.12.2019, 11:39
nadzwyczajna kasta hahaha
nieslusznie skazany19.12.2019, 11:37
w nowotorskim sadzie otrzymalem 4 razy wyrok za darmo zwykly biedny obywatel jest traktowany jak przedmiot to jakas kpina wrecz w niektorych przypadkach fajnie jak by tych bezdusznikow wymienili na nowych
do Polak19.12.2019, 11:09
Racja, święta racja.
do @patriota19.12.2019, 11:08
Nikt nie zamyka gęby ludziom, czego dowód jest na tym forum... Za to media proliberalne i nie zadowolone inspirują protesty w tym sędziów... T9o dla sędzióiw i sądów złe rozwiązanie bojkotować ustawodawce i powoływać się na 3-podział władzy, gdy dziś w rzeczywistości jest 5-podział władzy, bo dochodzi 4 władza- media liberalne i 5 władza pieniądza, który nimi steruje.
Sędziowie do sądów i do orzekania - dość POlityki i miałczenia, że wam się coś nie podoba... Kto sędziom zabrania orzekania w granicach prawa i niezawiśle... za to sędziowie nic nie robią aby podpowedzieć jak zmienic procedury, aby nie orzekali "wolno" ale sprawnie...
Antoni Antoniewicz19.12.2019, 10:59
Niestety Nowy Targ to nadal stolica podhalańskiego ciemnogrodu. Około 70% osób popiera PiS. Jako przyszły prawnik pochodzący z tego miasta jest mi wstyd za to jak niska jest tutaj świadomość prawna społeczeństwa a jak wysokie natężenie zawiści, zazdrości i obłudy. Ta reforma nie ma nic wspólnego z ulepszaniem sądów i ich składów. Polecam zacząć czytać, uczyć się, spojrzeć na zachód i wyłączyć antenę w moherowym berecie.
Czas myśleć za siebie.
Tylko PIS i Andrzej Duda19.12.2019, 10:47
Za komuny to rozpędzili by ich pałami. Czyli nie ma komuny i jest wolność słowa.
Nos19.12.2019, 10:09
@Uważny obserwator - i co zrobisz z tymi niby nielicznymi "zepsutymi jabłkami"? Bo póki co to możesz im ... wiesz co. A spróbuj umieścić w koszyku pełnym zdrowych kilka zepsutych. Zobaczysz co się stanie. To samo się dzieje na naszych oczach - powstała, pożal się boże, "wyjątkowa kasta". Trzeba to ukrócić.
patriota19.12.2019, 10:04
Coś nie teges zaczyna się dziać w kraju. PIS chce przyjąć ustawę dyscyplinującą sędziów, za chwilę może wprowadzą ustawę dyscyplinującą dziennikarzy, którzy są nieprzychylni władzy. W kolejce czekają być może nauczyciele, samorządowcy nie z PISu itd..To wygląda na zamykanie wolnej dyskusji w kraju. Zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. A pamiętacie akcję hejterską przeciwko nieprzychylnym sędziom prowadzoną przez pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości?
Prawda19.12.2019, 10:03
Zamknąć w więzieniach Ubeków i Sb ków, zmienić komunistyczną konstytucję. Komunizm zbrodniczy system, jak stalinizm i nazizm. Jakbyście słuchali Korwina w latach 90, to już z tymi komuchami nie byłoby problemu!!!
Janosik19.12.2019, 10:02
Na zdjęciach widzę gości, co to im okrojono emerytury.
Ich protest jest jak najbardziej zasadny, a przecież to nie o sądy im tutaj najbardziej chodzi.
Polak19.12.2019, 09:56
Pamiętam okres poprzednich rządów PO PSL. Nie gloryfikuję, nie upiększam, było jak było, ale żyło się znacznie spokojniej, znacznie przyjemniej wiedząc że rząd dba o obywateli poprzez nielubianą, ale oszczędną politykę fiskalną i dobre kontakty ze światem, przez szacunek do ludzi. Dzisiaj, te ciągłe zadymy, walka z co rusz to kolejnymi grupami społecznymi, z zagranicą, rozdawnictwo wprowadza w moje życie stan niepewności i niepokoju. Żeby chociaż te reformy miały jakiś sens, ale walka z nauczycielami, lekarzami, sędziami ma miejsce wyłącznie dla zaspokojenia doraźnych populistycznych celów rządu, czyli zaspokojenia żądzy krwi wśród wyborców PiS, frustratów i zawistników. Nie lubię kłamców z PiS i ich popleczników melepetów.
STOP NWO19.12.2019, 09:32
Kastowi to wlasnosc szatana , i jego pomioty i tylko jemu sie wysluguja. Kiedys wasz ojciec szatan przyjdzie po swoja wlasnosc..
as19.12.2019, 09:22
Zapamiętaj ich.... czas jest krótki....
Emigrant19.12.2019, 09:18
Polacy oddali władzę w ręce kołtunerii, niechże teraz uprzątną ten bajzel który sami sobie zgotowali! Niestety część dalej ślepo wierzy w dobre intencje PiSu, inni są przekupionym beneficjentami socjalu, a reszta albo jest zupełnie nieświadoma faktów, albo ma to wszystko gdzieś. Kiepsko rysuje się przyszłość tego kraju.
Nos19.12.2019, 09:15
@bb - nie było żadnego "trójpodziału władzy". Wszystko to była jedna samo-wybierająca się ekipa. I tak to trwało od "nieupadku" komuny. Teraz, gdy się okazuje, że w wyniku proponowanych zmian w prawie wybory obywateli mogą wreszcie skruszyć ten beton - podnoszony jest lament i sztucznie pompowana atmosfera. Nieważne czy w przyszłości wybrany PiS czy inna partia - musi mieć możliwość kontroli aparatu sądownictwa w przypadku nieprawidłowości. To co usłyszałem od opozycji, że "sędzia nie może ponosić odpowiedzialności za swoje wyroki" to jakaś ciężka głupota i brak szacunku dla Polaków.
Uważny obserwator19.12.2019, 09:09
Niestety żyjemy w społeczeństwie o bardzo niskiej świadomości. Jeśli ktoś uważa że ustawa proponowana przez PIS reformuje sądy, to jest w błędzie. Zreszta pisowska tzw reforma sądów to taka sama ściema jak reforma edukacji. Wystarczyło wtłaczać ludziom do głów że nauczycielom się nie należy, że to nieroby i złodzieje. I ci zmanipulowani, roszczeniowi ludzie pluli jadem na nauczycieli. Dzisiaj to samo jest z sędziami. Podaje się przykłady kilku zepsutych jabłek spośród tysięcy ciężko pracujących ludzi, wiernych ojczyźnie i oddanych swojej pracy. Sędzia nie może być zależny od państwa, rządu, pisu, bo jego wyroki nie będą niezawisłe a tego powinien się obawiać każdy! Ale większość słucha TVP i znowu pluje jadem bez pojęcia... dokąd ten kraj zmierza?
Józek19.12.2019, 08:50
Sędzia który prowadzi sprawę Piniora razem na spędzie. Wczoraj również na spędzie sędzia który będzie orzekał w sprawie Gawłowskiego. I krzyczą konstytucja i wolne sądy a sami to wbrew łamią. Za takie coś powinna być dyscyplinarka.
ski19.12.2019, 08:49
jakoś na FB pod takim samym artykułem tyle mądrych komentarzy nie ma piszący nie wiedząco to była komuna i brak paszportu w domu i kilometrowe kolejki na zachód im wystarczają sanki ze skarpy pod lotniskiem zimą a latem jeziora w Ludzmierzu i czteropak
HAHA19.12.2019, 08:07
Haha. 90 % to 65 albo 70+. Do kościoła się modlić
Kinga19.12.2019, 07:39
Teraz wiem kto jest w tej nadzwyczajnej kaście ze Szczawnicy ,rozpoznałam dwie osoby i to są Ci co nie mają wstydu i uczciwości.
luka19.12.2019, 07:21
Coś bardzo skromniutki , towarzysze . Sztandar wyprowadzić. Przez lata społeczeństwo przerabiało ustawy na swojej skórze , żaden sędzia nigdy nie stanął w obronie szarego człowieka .Wstyd dla tych co tam przyszli.
Wicher19.12.2019, 07:20
Postkomuna wyje, kwiczy bo kończą się przywileje i kończy się niesprawiedliwość ! :)
tw galicja19.12.2019, 06:29
Czytając Wasze komantarze zwolennicy PiS, przeraża mnie jedno - jak łatwo jest Wami manipulować i jak brak u Was własnego pomyślunku. Powtarzacie słowo w słowo pzekazy kierowane do "glłupiego narodu, który wszystko kupi" (jak mawiał Kurski) przez tzw. telewizję publiczną. A może by tak zwrócić uwagę na kłamstwa, których dopuścił się PiS. Takich sędziów jest może kilku ale uogólnia się do wszystkich, gimnazja zlikwidowano i nie jest reforma policzona jak mawiała pewna Pan będąca już w tak znienawidzonym przez Nią Europarlamencie, a nauczyciele są kolejną kastą, którą niedługo trzeba będzie zmienić na ideologicznie wiernych, prąd idzie w górę, ceny w sklepach w górę, finansiści rządowi stosują metody rządu Tuska, które tak bardzo krytykowali, wprowadzili Banasie, a teraz - Opozycjo ratujcie, głosujcie za zmianą Konstytucji! i wiele innych. Pewnie część z Was pierwszy raz o tym słyszy, bo na tvp się nie mówi. Czemu - bo cenzura jak w Korei Płn.
Brawo protestujący, jest nas więcej i niestety ta wojna domowa, do której doprowadził PiS przenosi się powoli na ulicę, bo nie ma dziś możliwości merytorycznej rozmiowy.
Pisak czerwony19.12.2019, 06:27
Precz z pisowska czerwona zaraza!
Czytelnik19.12.2019, 05:48
A gdzie jest radna Ewa G. ???
Klient kancelarii19.12.2019, 05:48
Już wiem do jakiego adwokata w nowym targu nie iść ????
Wole skończyć do chińskiej na zupę n????
Uwaga19.12.2019, 05:45
Komuchy kontratakują
Brawo PIS19.12.2019, 00:04
No nie dowierzanie kasta marznie na mrozie. Jednak Kaczyński to wybitny strateg
aa19.12.2019, 00:00
bb No właśnie i ci sędziowie co zakładali kagańce w komunie dalej orzekają w sądach.
Piotrek18.12.2019, 23:47
Reforma sądownictwa jest potrzebna. Sędziowie (ale też prokuratorzy) powinni przede wszystkim przestrzegać prawa i służyć ludziom. Jeżeli są wadliwe przepisy prawne powinni je wskazywać i zmieniać. Nieuczciwych, skorumpowanych, niedouczonych i uwikłanych w różne układy sędziów powinno się zwalniać bez możliwości wykonywania w przyszłości tego zawodu. Jest bardzo wiele osób pokrzywdzonych przez sądy. Wiele wyroków jest niesprawiedliwych. Dopóki nie zostanie przeprowadzona reforma sądownictwa to w sądach i w Polsce dobrze nie będzie. Sądy mają być wolne od polityki, tymczasem widać i słychać jak sędziowie angażują się w demonstracje polityczne. Sędzia powinien być apolityczny, bezstronny, uczciwy i niezależny w podejmowaniu decyzji.
Czekam na zmiany w polskim sądownictwie. Później można będzie rozliczyć tych sędziów (prokuratorów), którzy nie przestrzegają prawa, chronią bandytów i oszustów lub sami dopuszczają się niegodnych zachowań. Oczekuję, że sędziowie , którzy mają trochę honoru odejdą z zawodu i nie będą szkodzić Polsce i społeczeństwu.
Kierowca autobusu18.12.2019, 23:28
Sędzia to jedyny zawód w którym nie bierze za nic odpowiedzialności. A nawet jak pojedzie po pijaku czy coś ukradnie to od razu jest niewinny.
leming doskonały18.12.2019, 23:19
Temat zastępczy, by "podkręcić" społeczeństwo a po cichu prawdopodobnie realizuje się zwrot majątku bezdziedzicznego na rzecz organizacji żydowskich. Czy Ci protestujący i komentujący na tym forum podpisali już "#STOP447" ??? Żebyście tylko nie obudzili się z "ręką w nocniku", bo przyszłe pokolenia - Wasze dzieci, wnuki, prawnuki Was przeklną.
Uuuuu18.12.2019, 23:12
Nawet mój znajomy tam jest. Ale obciach.
Katrin18.12.2019, 23:07
To jest nadzwyczajna kasta ludzi ponad państwem i prawem. Przykładem jest Najsztub który potrącił starszą panią na pasach która zmarła nie mając prawa jazdy, ubezpieczenia i ważnego przeglądu. I co został uniewinniony a ty szary człowieku pewnie byś dostał z 20 lat. To w końcu trzeba zmienić.
POwódka18.12.2019, 23:03
Żenada jeśli to prawda, że sędziowie stanęli z KODdziarzami... zadymiarzami...
Sędziowie do sądów do stosowania prawa i wydawania niezawisłych i sprawiedliwych wyroków w imieniu Rzeczypospolitej... A Rzeczpospolita ma rząd parlament i prezydenta... Macie ich szanować a nie kontestować, Macie stosować uchwalone prawo i ustawy ustrojowe, a nie bajdurzyć za zdrajcami i braku szacunku dla sądów... Sami sobie jesteście winni.
POlska jeszcze wolna i ma prawnie ustalone władze ustawodawcze - dość parodii i POsługiwania się ośmieszoną Unią...
do Mietka18.12.2019, 23:01
Oooo jest jest nawet paru z Nowego Targu!! Wreszcie ktoś się ruszył ,bo na ogól na Podhalu w takich imprezach byli sami przyjezdni.
Ale niema co się dziwić tamci dostaną zwrot kosztów podróży i jakąś dietke a miejscowy nic!
Beata18.12.2019, 22:57
WOW 80 towarzyszy, wielka mi manifestacja.......
Pała18.12.2019, 22:56
Kiedyś szydzili z moherowych beretów a dziś sami nimi zostali.
pIS-wom-dAa18.12.2019, 22:52
Była i piękna kolęda a kto śpiewa - dwa razy się modlił
POP vel kacap18.12.2019, 22:51
Tej rewolucji już nie zatrzymacie, musi być dokończone to co zatrzymaliście w 1992 roku.
STEFAN MYSZKIEWICZ18.12.2019, 22:49
BRAWO PIS,NAJWYZSZY CZAS ZROBIC PORZADEK , TO BYLI NIETYKALNI LUDZIE ,SAMI SIEBIE WYBIERALI I TERAZ BOJA SIE UTRATY PRZYUWILEJÓW , A CI CO BROTWESTUJA TO BANDA OSZOŁOMÓW...
haha18.12.2019, 22:45
I jak ich popierać jak sędzia który ukradł kiełbasę bronił sędziego który ukradł części do wiertarki.
Statysci?18.12.2019, 22:42
Troszkę ludzi z widzenia znam i wiem kto jest z N.T. Sorry ale tu nikogo nie rozpoznaje.
Bronek18.12.2019, 22:39
Ostatnie wyroki sądów wobec celebrytów mówią same za siebie Tak się trzymają od lat że jest to jedna wielka wspierająca tylko siebie rodzina. I żadnego z zewnątrz nie chcą przyjąć.
smutne społeczeństwo18.12.2019, 22:25
Mam wrażenie, że znaczna większość komentujących (zarówno tych popierających manifestację, jak i tych niepopierających) nawet się specjalnie nie wgłębiła w temat. Co to dokładnie za ustawa, co się zmienia, o co w ogóle chodzi... Niektórzy chyba nawet nie mają żadnego pojęcia na jaki temat sie wypowiadają. Ale do inwektyw, obrażania jeden drugiego, to każdy pierwszy :-/
Brakuje normalnych, merytorycznych i wyważonych opinii. Niestety, niektórzy oprócz ziania jadem nie mają żadnej inne wiedzy i przemyśleń, którymi mogliby się podzielić.
bb18.12.2019, 22:22
Do: Ela a te stare dziadki to po pamiętają dobrze czasy komuny...Byliśmy młodzi i wiemy co się wtedy działo.Morda w kubeł, bo jak się powiedziało swoje zdanie to konsekwencje były smutne...To nam szykuje obecnie demokratyczna władza.Zaczęli od zakładania Sędziom kagańca , a skończą na zwykłym Kowalskim!Narodzie !!! Obudź się!!!Bez trójpodziału władzy nie ma demokracji!
???18.12.2019, 22:08
sąd cywilny - jasna sprawa a trwało o 4 lata wraz z odwołaniem. Uzasadnienie oczywiste, ale jasnego wydania orzeczenia sądu brak - sprawa obywatel - gmina. Kto na tym więcej ucierpiał ? - obywatel.
dziadek18.12.2019, 22:02
Elektoracie pisowski! Dlaczego nie widzisz tego, że sądy są zmieniane po to, żeby chronić interes polityczny tylko jednej partii i tylko tych na samej górze. Czy myślisz, ze wygrasz kiedyś sprawę w sądzie z ważniejszym od Ciebie pisowcem...?
Piotr18.12.2019, 21:57
Żenujący spektakl Towarzyszy !
Tak18.12.2019, 21:55
Brawo PiS. Jechac z tym towarzystwem sedziowskim!!!!
wasyl18.12.2019, 21:50
Tej siły już nic nie zatrzyma

Tylko trochę świeczek mało.
z Podhala...18.12.2019, 21:49
Dlaczego Sędziowie nie odprowadzają składek do ZUS ?.
- ponieważ są nadzwyczajną kastą !.
A dlaczego jeszcze parę lat temu , chorobowe mieliście płatne 100 % .
- ponieważ byliście nadzwyczajną kastą !.
A dlaczego teraz protestują ?, bo nadal pragną nią być !.

Czyli to MY wszyscy mamy na Was robić i odprowadzać składki by Wam żyło się lepiej .
Sys18.12.2019, 21:26
Wstyd . Poprostu wstyd .
Anty Bolek18.12.2019, 21:25
Jak by była dyktatura to byś panocku był wypałowany , a nie pilnowany przez policję.....
grażynka18.12.2019, 21:05
Sami KOD-owcy , PO-wcy i tęczowi.
Pola18.12.2019, 20:55
Wiadomo 70 plus nie chce zmian ,liczy się kasta z wiekową Gelstorf a skrzywdzeni przez sądy a co tam liczą się interesy krętaczy w sądach
Media18.12.2019, 20:51
Zwolennicy PiS i ustawy kagańcowej będą się śmiać jako ostatni!
Suweren już niedługo sam na własnej skórze, przekona się, co warte są zapewnienia rządzących, że będzie wreszcie sprawiedliwie. Rządzący dobrze wiedzą, że ich czas się skończy, i tylko sędziowie, którzy są z ich nadania, obronią ich za wszystkie przestępstwa, których się dopuścili i które planują popełnić. Protestują starsi, bo pamiętają jakim trudem zbudowali dostatek obecnej Polski. W PiS też są starsi, ale pamięć już ich zawodzi. Pozdrawiam wszystkich, z którymi byłem na demonstracji przeciw ustawie kagańcowej. Myślących tak jak my jest więcej, ale nie wszyscy zdobyli się na odwagę w tym małym, zaściankowym mieście.
lidia18.12.2019, 20:51
bardzo mi przykro, że kilku bardzo dobrych Sędziów dało się wmanewrować w polityczną demonstracje KODU - żal
Szczepan18.12.2019, 20:41
Zebrała się banda wielbicieli starego systemu komunistycznego...
Partyzant18.12.2019, 20:37
Towarzysze obywatele się bawią,hehehe....
popedzic to pałami i zrobić w końcu porządek z tą 18.12.2019, 20:33
To komentarze typu "brawa" to kolejni dewianci , którzy chcieliby , a mają galoty pełne galu , bo się boją . napisanie komentarza nic nie kosztuje , a jak sie nawet nie wie za co niby te brawa i o co chodzi , bo nie ma sie nawet pojęcia o co chodzi. To promil promila całego społeczeństwa , które chce wytrzebić tą nieudolną kastę komuchów , ich potomków i jakichś zakamuflowanych zwolenników i cały protest , a Bolek chciał miliona . Będzie miał w swojej chorej z nienawiści głowie , ten milion , tak jak i te wygrane w lotka .
Bańka z choinki18.12.2019, 20:30
Uczestnicy manifestacji nie dorastają Kaczorowi do pięt! Precz z KODomitami! Czy sędziowie biorący udział w tym przedstawieniu są apolityczni?
z Podhala...18.12.2019, 20:26
Palą znicze i walczą ze smogiem w Mieście.
Wiem że nie na temat ale mam to w gwizdku , straszyli grypą w tvn a tu KOD...
Bakteria na którą ( jeszcze ) nie ma lekarstwa .
FAM18.12.2019, 20:26
Szkoda, ze nie wiedzielismy, ze jest taka manifestacja, bo bysmy poszli. I dziekuje tym, ktorzy byli. Macie poparcie, tylko, ze niektorzy musza jeszcze pracowac na pisowski elektorat i nie maja czasu zeby znalezc info o takich inicjatywach. Szkoda, ze Podhale wczesniej nie poinformowalo. Popieramy sedziow.
chora temida18.12.2019, 20:25
Jedne i te same /.../ kilka dni temu widziałam te *** w zakopanem - demonstrowali przeciwko zabawie sylwestrowej . Jak się te *** nie wstydzą .Górale mają dość .
tak dla reform18.12.2019, 20:21
coz biedni ludzie! Widzowie i odbiorcy TVN glusi i slepi na przewiny kasty i ich wyrokow! Najsztub wolny durczok wolny ! Obywatel za zjedzenie cukierka w Biedronce skazany sedzia za kradziez wolny a i dostal wyrownanie pensji!Coz czekam zadam reformy tej kasty a nie celebracji kodomitow!Patrzac na zdjecia jakos nie widze nowotarzan w duzej ilosciWszystkie twarze jakies nieznajome.
reformator18.12.2019, 20:20
Sami siebie nazwali kastą a teraz czują się obrażeni tym stwierdzeniem. Oczywiście, że musi nastąpić gruntowna reforma tej kasty aby mogli się pozbyć tego określenia. Proponowana reforma to dla ich własnego dobra.
Grace18.12.2019, 20:20
@ Pepe. Jak nas sie UE pozbędzie za takie łamanie praworządnosci w Polsce, to dopiero się obudzisz ***

Ludzie, co się z Wami dzieje? Nie możecie się obyć bez wyzwisk? Moderator.
Antoni18.12.2019, 20:13
@ Robert. Nowy Targ ma niespełna 30 tys. mieszkańcow, to po pierwsze, po drugie, gdzie byłes Ty? Wsydziłbys się . Ludzie dziela się na takich, co oglądają się na innych, żeby robote za nich zrobili i na tych co mają odwge i czas tą robotę robic. Krytykować potrafisz. myślę, że jesteś młodym dupkiem, który nic w zyciu jeszcze nie osiągnął i siedzi u mamusi na garnuszku,. Wstyd, że tak mało młodych ludzi było. Gdzie Wam młodzi do tej złotej przedwojennej mlodziezy. Jak mozna nie interesowac się tym, co się dzieje w kraju, a dzieje się źle.
sąsiad i ja18.12.2019, 20:04
Gdyby sąd był w rynku, jak dawniej, byłoby nas 5 razy więcej. Nareszcie coś drgnęło w tym naszym bastionie pisowskim.
Ba Naś18.12.2019, 20:01
Do Pepe

Piotrowicz Piotrowicz Piotrowicz
jest nadzieja18.12.2019, 19:58
"Precz z kaczorem dyktatorem" - taki napis i blisko setka ludzi protestująca na Podhalu, to już początek końca PiS-u....
rafal18.12.2019, 19:57
W młodzieży siła!!!
Broda18.12.2019, 19:54
Wolne sądy tylko dla bogaczy. Farsa i szopka w sam raz na święta. Sąd to ostatnie miejsce, w którym znajdziecie sprawiedliwość.
paatriota18.12.2019, 19:48
Kto jest na zdjęciach???Zwykli szarzy ludzie- którzy mają dość pisowskich afer...
mlodziezwszechpolska18.12.2019, 19:45
Prec z pisowską propagandą!!!Nie po to obalono komunę, żeby wprowadzać następny totalitaryzm...
Doświadczony negatywnie18.12.2019, 19:43
Z wszystkimi sędziami tymi trzema miałem do czynienia Dąbek,Mościcki i ten trzeci.
I właśnie ten trzeci mnie tylko nie skrzywdził.
Bardzo dobrze że się wreszcie biorą za tą kaste i ich uklady.
Pan Ziobro powinien się dokładnie przyjrzeć prokuraturze i sądowi oraz kuratorom w Nowym targu i wziąść się za nich.
Wolne sądy bez kasty.
Jestem Za.
zombi18.12.2019, 19:35
Do nowotarżanka jakie brawa może zlikwidujemy policje i wszystkie służby robta co kceta
Saba18.12.2019, 19:25
Popieram wolne i niezależne sądy! A do zwolenników PiS - w Polsce jeszcze wolno myśleć co się chce tego nam nie zabronicie.
Szkodnik18.12.2019, 19:17
Ale sądy wystarczająco powolnie pracują nie ma co żeby wolniejsze były.
jeleń18.12.2019, 19:17
Na całe Podhale 80 protestujących przeciwko komu i czemu , żenada .
Lepiej niech protestują jak są podwyżki za śmieci .
Góral babiogórski 518.12.2019, 19:14
Chwała Bogu !!!na Podhalu żyje tylko 80 *** . Jak normalny człowiek - może bronić ten wymiar niesprawiedliwości !!!!!!!!!!!!!!!!!!
calynowytarg18.12.2019, 19:13
Ciekawe czy na demonstracji jest pani Anna ze ,,stolicy podhala'' ktora brala udzial w jeden z dziesieciu , ogladnijcie
Ja tylko przejazdem18.12.2019, 19:10
Ci ludzie tam przyszli, żeby za kilka lat, kiedy pis straci władze, sądy nie poddaly się sugestiom następnych rządzacych, że trzeba się porzadnie na pisie zemścić.
Ale tego pisowstwo raczej nie pojmie, bo ich postrzeganie świata jest skrajnie bolszewickie i sadzą, że sędzia powinien realizować linię partii rządzącej.
Jasiek18.12.2019, 19:09
hahahahahahahahahaha
oskar5118.12.2019, 19:07
Najwyższy czas zrobić z tą kastą porządek !!!! Brawo PiS !!!!
kk18.12.2019, 19:03
jakie brawa ,lepiej by się pomodlili
Pepe18.12.2019, 19:03
Zebrało się ok.80 pasjonatów lewackiej polityki. KODziarze,*** i ich bliscy. Nie POzwolą ruszyć bandyckiej nadzwyczajnej kasty.
Ela18.12.2019, 18:59
Same stare dziadki. Pewnie /.../ A koniec trojpodzialu władzy to sami sędziowie wprowadzają bo mają czelność udawać sejm i senat wymuszają wprowadzenie prawa jakie im pasuje a nie jakie chce demokratyczna władza.
Robert18.12.2019, 18:56
Kilkanaście osób na ponad 100 tyś mieszkańców Podhala. To pokazuje jakie protestujący mają poparcie. Poza tym chodzą od 4 lat i ciągle to samo mówią że koniec demokracji i dyktatura. Tylko można się z nich śmiać.
nowotarżanka18.12.2019, 18:52
Wielkie brawa dla nowotarżan protestującyh przeciwko ustawie kagańcowej!!! Nie może być tak, że obecna władza nie mając większości konstytucyjnej zmienia Konstytucję ustawami zwykłymi. W dodatku tak haniebnymi.
wojtek18.12.2019, 18:50
brawo Nowy Targ żałuję że nie mogę przyjść
kr18.12.2019, 18:49
Film jest więc szczoteczki do zębów powoli pakować będzie trzeba
TW Turnia18.12.2019, 18:46
Brawa dla manifestujących.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl