19.12.2019, 10:34 | czytano: 3221

Bracia Golec skomponują Hymn Górali. Związek Podhalan rozstrzygnął konkurs

Arch. Podhale24.pl
Poznaliśmy wyniki konkursu na tekst Hymnu Górali. Spośród 23 nadesłanych propozycji, komisja wybrała tekst autorstwa Łukasza Golca z Milówki, jednego z dwóch liderów popularnej Golec Orkiestry. Jak informuje prezes Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień, związek postanowił powierzyć Golcom stworzenie całego hymnu.
Uzdolnieni bliźniacy napiszą słowa i skomponują melodię hymnu. - Doszliśmy z nimi do porozumienia w tej sprawie. Będzie to oficjalny hymn Związku Podhalan - mówi prezes Skupień.
Utwór gotowy ma być niebawem. Jego pierwsze, publiczne wykonanie, odbędzie się po mszy świętej w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu 5 stycznia. Do Ludźmierza przyjadą wówczas na spotkanie opłatkowe zarządu głównego, przedstawiciele wszystkich oddziałów Związku Podhalan w Polsce.

r/
zobacz także
komentarze
AK20.12.2019, 11:43
Morawa to jest przedstawiciel Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Polskiej wiec jest mądry i autorytet niepodważalny. Ciekawe czy dostrzeże odszczepieństwa do Rzeczypospolitej jakie panoszą się w Nowej Białej ,Podwilku .
coś, tu nie rozumiem !20.12.2019, 10:24
Napisane jest, że poznaliśmy wyniki konkursu na Hymn góralski i cyt;
" komisja wybrała tekst autorstwa Łukasza Golca z Milówki".
A tu nagle czytam; "Uzdolnieni bliźniacy napiszą słowa i skomponują melodię hymnu" To co w końcu ! Wygrał Golec ten konkurs, czy dopiero będzie pisał słowa i muzykę ? Przejęzyczenie redakcyjne, czy górale robiąc konkurs, a nadesłano 23 propozycje, tylko dla propagandy, a wcześniej i tak ustalili, że golce to będą robić. Ciekawe, za jaką kasę. Bo za friko, tego na pewno, nie zrobią. Jednym słowem, znów kompromitacja w oczach prawdziwych górali i całego związku.
Polski Góral19.12.2019, 17:29
do Pana Tadeusza Morawy
Ma Pan rację, Związek Podhalan ZAWSZE miał tendencje separatystyczne - jak RAS na śląsku. Widać to choćby po próbach wprowadzania lekcji z języka góralskiego - dokładnie tak jak za czasów wojny- czy retoryce wyborczej niektórych kandydatów Związku "my gorole musimy trzymać sie razem bo nos cepry zjedzom". Kiedyś w Białej Izbie w Zakopanem Księdzulorz z Makowskim Jędrusiem werbowali młodzież do Związku mówiąc, że górale są zagrożeni przez ceprów jak Indnianie przez Jankesów... Te prymitywne metody do dziś jeszcze pokutują tu i tam. Tworzenie własnego hymnu przez Skupnia - wiernego wychowanka i współpracownika Makowskiego doskonale wpisuje się w te ramy.
oko19.12.2019, 15:16
Na razie powstanie ogólny hymn dla górali a później rozpisany zostanie konkurs na osobne hymny dla poszczególnych grup góralskich. Myślę, że każdy oddział związku podhalan powinien mieć swój własny hymn. A co ! Jak szaleć to szaleć ! Powiem Wam: uniosą się kiedyś "mędrcy" związkowi jak ta gołębica. Ech.
Lejdi19.12.2019, 11:36
kupowanie kota w worku...
Tadeusz Morawa syn żolnierza AK-WiN19.12.2019, 09:59
Przecież mamy piękny hymn polski,czy to już jest pierwszy krok do odszczepieństwa.Kiedyś takie przymiarki już były.
chowaniec19.12.2019, 09:49
Bedzie nowe disco-polo, tak coby siy śićkim zwidziało ;)
Kolec & Bolec19.12.2019, 09:42
Czuję hit na miarę Zenka.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl