22.12.2019, 21:04 | czytano: 7257

XIII Wigilia w Mieście (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Spotkanie wigilijne na Rynku zorganizował nowotarski oddział Związku Podhalan. To tradycja licząca sobie ponad dekadę.
Już po raz 13. gaździny ze Związku Podhalan przygotowały dla nowotarżan i gości podstawowe potrawy wigilijne. W niedzielny wieczór na głównym placu w Mieście rozbrzmiewały kolędy i składano sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Pomyślności i wszystkiego co najlepsze życzyli mieszkańcom burmistrz Grzegorz Watycha, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda, Alojzy Lichosyt w imieniu Związku Podhalan, ks. Mieczysław Łukaszczyk - kapelan Związku oraz Maciej Warpecha.

Na scenie program jasełkowy zaprezentowali Mali Hyrni i Młodzi Hyrni, którzy tradycyjnie winszowali zgromadzonym na Rynku, co by byli "scynśliwi i weseli jako w niebie janieli - hej". Świąteczną oprawę tworzyła i "żywa szopka", i trwający wciąż kiermasz świąteczne, i zagroda św. Mikołaja.

Tradycyjne wigilijne spotkanie było też okazją do przekazania mieszczanom Betlejemskiego Światełka Pokoju. Odbierając płomień w imieniu wszystkich mieszkańców Nowego Targu, burmistrz powiedział, że ma nadzieję, iż to światełko rozświetli wszelkie troski, które są w rodzinach, domach i mieście.

s, o/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl