31.12.2019, 14:10 | czytano: 4472

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował ratowników medycznych

arch. KPP w Nowym Targu
Jak już informowaliśmy, wczoraj późnym popołudniem do dyżurki Zespołu Ratownictwa Medycznego mieszczącej się w Ośrodku Zdrowia w Rabie Wyżnej przyszedł młody mężczyzna i wszczął awanturę. Policjanci zatrzymali 24-latka, który prawdopodobnie odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Zarzuty usłyszy - jak wytrzeźwieje.
- 24-letni mężczyzna i bez powodu zaczął wyzywać ratowników medycznych, po czym odszedł. Po chwili wrócił i zaczął kopać w drzwi dyżurki. Kiedy jeden z ratowników wyszedł do mężczyzny i zwrócił mu uwagę, ten odepchnął go, wszedł do środka i rzucił się na drugiego z ratowników. Mężczyzna był bardzo agresywny, awanturował się, doszło też do rękoczynów. Poszkodowanym udało się obezwładnić agresora i wezwali pomoc - relacjonuje oficer prasowy KPP w Nowym Targu.
Na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój, którzy zatrzymali 24-latka. Ratownicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

- Zatrzymany w przeszłości miał już konflikt z prawem. Ratownicy znali awanturnika, gdyż niejednokrotnie udzielali 24-latkowi pomocy. Zatrzymany został przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie jeszcze dzisiaj - po wytrzeźwieniu - usłyszy zarzuty = wyjaśnia asr. Dorota Garbacz i przypomina, że "ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych podejrzanemu grozi zatem kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności."

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kd31.12.2019, 16:09
Guma i jeszcze raz guma tak żeby się po...
Enzo31.12.2019, 15:01
Przecież pisze że *** z Raby wyżej. Jest 2 takich chorych patoli tam ale póki nikogo nie zabiją Podhale nie opublikuje ich danych.... A szkoda bo tragedia wisi w powietrzu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl