01.01.2020, 18:11 | czytano: 4376

Tanecznym krokiem w nowy rok. Koncert Sylwestrowy Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej (zdjęcia)

zdj. Regina Korczak-Watycha /UM Zakopane
"Bal w Strasznym Dworze" był tematem przewodnim tegorocznego Koncertu Sylwestrowego, który odbył się w zakopiańskim Kinie Sokół. Tradycyjnie wystąpiła Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner.
Orkiestrze towarzyszyli soliści: Maria Małgorzata Złotek, Ewa Walkowska, Sylwester Targosz-Szalonek, Piotr Kwinta oraz reprezentacja Tatrzańskiego Chóry Szumny. Współpraca reżyserska: Krzysztof Wnuk, współprowadzenie koncertu: Marcin Zubek.
W trakcie koncertu toast noworoczny wygłosił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. - Szanowni Państwo, mam nadzieję, że spełniły się wam życzenia składane w tym roku z okazji imienin, urodzin, czy sylwestra. Jeśli spełniły się chociaż w części, to na pewno jesteście szczęśliwsi. Jeżeli nie wszystko się spełniło, to na niektóre życzenia trzeba po prostu dłużej poczekać. Życzę wam, żeby się spełniły w tym kolejnym, 2020 roku. Życzę wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, ale chciałbym też życzyć, żebyśmy mogli żyć w tych wartościach, w których zostaliśmy wychowani, i w których zostali wychowani nasi ojcowie. Mam nadzieję, że tak będzie w Zakopanem, na Podhalu i w Polsce - mówił burmistrz Dorula.

UM Zakopane, s/ zdj. Regina Korczak Watycha
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z miasta02.01.2020, 10:02
Nie było niewidzialnej ręki to co to za taniec
Pola01.01.2020, 20:00
Byliśmy i było super !!! a krytykującym polecam ,,huczne i na wysokim nowoczesnym poziomie kulturalne,,powitanie Nowego Roku w Strasburgu ,Berlinie ,Paryżu
chowaniec01.01.2020, 19:17
No Pon Burmistrz to mo gust! Wzion w tany "gorolecke" /.../ ;)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl