03.01.2020, 13:52 | czytano: 4805

Dwa miesiące aresztu za znęcanie się nad rodziną, podpalenie budynku i groźby

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Jabłonka. Mężczyzna odpowie za znęcanie się, groźby i zniszczone mienie. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru w jednej z miejscowości na terenie gminy Jabłonka. Na miejscu okazało się, że drewniany budynek stojący naprzeciwko domu podpalił pijany 44-latek, po czym wrócił do domu i powiedział, żeby wezwać straż pożarną, bo zaraz będzie pożar. Odgrażał się, że jeżeli będzie trzeba to spali też dom i jak gdyby nigdy nic położył się spać. Policjanci ustalili, że mężczyzna nadużywał alkoholu, a kiedy wracał pijany stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony. 44–latek został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
44-latek usłyszał zarzuty znęcania, kierowania gróźb i zniszczenia mienia. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za przestępstwo znęcania, groźby i zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
żal komentować03.01.2020, 14:31
nawet 5 lat???? chyba tylko 5 lat.......straszne to
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl