06.01.2020, 10:24 | czytano: 2031

Budżet inwestycji Rabki-Zdroju. Modernizacja stadionu, nowe atrakcje w parku, remonty dróg

Fot. Piotr Kuczaj
Rabka-Zdrój przyjęła budżet na 2020 rok. Zadłużenie gminy w tym roku wyniesie 25 mln zł, co oznacza, że pozostanie na dotychczasowym poziomie. Ponad 19 milionów złotych, czyli 22% całego budżetu, uzdrowisko przeznaczy na inwestycje.
W 2020 roku na terenie Rabki-Zdroju remontowane będą ulice Tetmajera (900 tys. zł), Al. 1000-lecia (150 tys. zł), ul. Traczykówka w górnej części osiedla wraz wykonaniem kanalizacji deszczowej – dokumentacja (300 tys. zł), ul. Kasprowicza (1,7 mln zł) i ul. Nowy Świat (1,7 mln zł). Wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad gmina Rabka-Zdrój rozpocznie przygotowania do budowy chodnika w Zarytem, będą też kontynuowany temat budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej w Chabówce, na budowę którego samorząd przeznaczy 65 tys. zł. Miasto sfinansuje też projekt wraz z uzyskaniem zgody na przebudowę ulicy Kilińskiego.
Samorząd przeznaczył również pieniądze na remont drogi do os. Krupówka w Ponicach (30 tys. zł) oraz drogi do os. Litwinówka w Rdzawce (38 tys. zł). W Ponicach gmina wyda prawie 50 tys. zł na zabezpieczenie muru oporowego przy cmentarzu oraz wykonanie odwodnienia i ok. 9 tys. zł na oświetlenie na roli Pstrągówka. 60 tys. będzie kosztować wykonanie projektu nowej remizy OSP w Ponicach. 250 tys. zł samorząd przeznaczył na budowę strefy rekreacji i siłowni zewnętrznej w Ponicach, 100 tys. zł na budowę placu zabaw w Rdzawce i 133 tys. zł na rozbudowę strefy rekreacji w Chabówce. W Chabówce gmina sfinansuje również przygotowanie zaplecza dla klubu w gminnym budynku.

W 2020 zakończą się rozpoczęte w poprzednim roku dwie duże inwestycje w Parku Zdrojowym – budowa wodnego placu zabaw i budowa Domu Solanki.

W tym roku ruszy też długo oczekiwana przebudowa stadionu Wierchy. Wymieniona zostanie murawa, bieżnia, powstaną nowe obiekty lekkoatletyczna, teren wokół zostanie zagospodarowany, a budynek szatniowy wyremontowany. Na prace na stadionie miasto wyda ze swoich pieniędzy ponad 5 mln zł.

W Chabówce wystartuje budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy szkole podstawowej (1,4 mln zł).

W Rabce-Zdroju miasto zleci wykonanie dokumentacji budowy kanalizacji sanitarnej na odcinku ul. Podhalańskiej od „Janosika” w kierunku Ponic oraz na osiedlu Zaryte.
Około 3 miliony złotych miasto wyda na ochronę powietrza, kontynuując program wymiany pieców na ekologiczne oraz projekt „Ekopartnerzy na rzecz Słonecznej Energii Małopolski”, czyli dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i solarów.

W głosowaniu budżet poparło 10 radnych, 3 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
zarycianin10.01.2020, 06:34
Tylko Rabka, Rabka,Rabka, Ponice, Ponice,Rdzawka, Rdzawka, Chabówka... a Gdzie Zaryte ja się pytam??????? na ten rok w Zarytym tylko planowane jest wykonanie dokumentacji!!!!!!!!!! nic po za tym??? to jest skandal jak się traktuje to osiedle, nic się tu nie robi, nie inwestuje!! nasza radna to jest tylko maszynką do głosowania!! Umie tylko zagłosować za obniżeniem dotacji na żłobki, podniesieniem opłat itd a dla Zarytego w zamian nic nie załatwi!!! Dlaczego w Zarytym przy szkole nie ma hali sportowej, kanalizacji... !!!!
strazak07.01.2020, 19:48
4 kadencja a rdzawian wraz z radną i sotysem pie....a bzury obędą też kontynuowany temat budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej w Chabówce, na budowę którego samorząd przeznaczy 65 tys. zł. co 4 lata to samo ,radna pierwsze zabrala pieniadze na zlobki teraz soltys strazak pieniadze z chodnika przelozyl na remize ,dobrze ze kadencja niue dlugo sie konczy
Aut07.01.2020, 16:11
Ulica Tetmajera miała być remontowana w zeszłym roku....... To nie droga to "poligon" do testowania zawieszenia czołgów. Jak w tym roku nie będzie remontu to samochody będziemy na plecach wynosić .
Aa06.01.2020, 13:27
,, Gmina wspólnie z GDDKIA rozpocznie przygotowania do budowy chodnika w Zakrytym" . Chodnik przez prawie całą dzielnicę Zakryte jest aż do ronda, brakuje ok 100-150m do połączenia z chodnikiem od Mszany D. Ładniej wygląda napisać że w ciągu dzielnicy Zakryte....
rozżalony06.01.2020, 12:40
A gdzie się podział milion, który Gmina dostała jako odszkodowanie na odbudowę Willi Anioł, jakoś w inwestycjach odbudowy willi brak, a milion przepadł ciekawie na co ? bo na pewno nie na żłobki ...
p06.01.2020, 11:36
a radny bambosz nie opuścił sesji w czasie głosowania ?
Ja06.01.2020, 10:39
Rabka ginie z takimi władzami , cofamy sie ,brak turystów ,sylwester w amfiteatrze -wielka lipa ok.100 osobjedynie mieszkańcy dali pokaz fajerwerków ,wielka cenzura na wszystkie komentarze ,a mialo być super.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl