08.01.2020, 15:19 | czytano: 8647

Polonez maturzystów

ZAKOPANE. W samo południe ponad dwustu maturzystów ze wszystkich szkół Powiatu Tatrzańskiego w rytm poloneza przeszli w korowodzie Krupówkami na Plac Niepodległości. Wydarzenie miało miejsce 117 dni przed maturą.
Tradycyjnie od kilku lat uczniowie z czterech zaprzyjaźnionych powiatów: kartuskiego, świdnickiego, łowickiego i tatrzańskiego o tej samej porze tańczą ten staropolski taniec w swoich miejscowościach.
- To już taki ostatni znak dla maturzystów, że najwyższy czas wziąć się do roboty, bo choć przed nimi jeszcze studniówki, to potem już tylko nauka, nauka i jeszcze raz nauka - mówi Zdzisław Króżel, dyrektor Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem.

pk, zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Janosik08.01.2020, 20:32
Co czwarty uczeń ostatniej klasy szkoły średniej uważa, że jego rówieśnicy to stracone pokolenie. Wg badan prowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej.
Stracone pokolenie. Rozpieszczone duże dzieci, rozpieszczone przez rodziców. Nawet po trzydziestce nie będą chcieli wyprowadzić się z domów rodzinnych. Mama ugotuje posprząta i uprasuje, a tata jak trzeba będzie, wypłaci kieszonkowe. I tak oto wychowali sobie pokolenie darmozjadów i pasożytów.
Ojcami straconego pokolenia są kolejne europejskie rządy, począwszy od połowy lat 90.
80% tych ludzi zostanie absolwentami wyższych uczelni typu Podhalańska Wyższa Szkoła Zawodowa.
Od dziecka słyszeli hasła głoszone przez reformatorów naszej rzeczywistości gospodarczej: żyjcie, pracujcie, dorabiajcie się. Obietnice dobrobytu okazują się jednak nieprawdziwe.
hej08.01.2020, 17:17
Większość wygląda jak polonez z FSO.Trzydzieści lat temu ,,starzy,, wpieli mnie w garnitur,krawat,koleżanki w eleganckich kostiumach.Cóż. Świat się zmienia,młodzież na ,,memłoki,, ,,śiroty,,.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl