10.01.2020, 23:07 | czytano: 12688

"By mieszkańcom żyło się lepiej". Noworoczne spotkanie u burmistrza Miasta (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. - Najbliższe miesiące zapowiadają się jako intensywna praca na rzecz rozbudowy infrastruktury komunalnej, ochrony środowiska, edukacji, kultury sportu i turystyki. Życzę, by mieszkańcom żyło się lepiej, a Nowy Targ stawał się miastem przyjaznym i czystym - mówił podczas rautu Grzegorz Watycha.
- Szanowni państwo stoimy u progu nowego roku i przed nowymi, założonymi celami. Chciałbym złożyć wam życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, samych dobrych wiadomości w ciągu roku oraz satysfakcji z pracy codziennej na rzecz naszej, lokalnej społeczności. Niechaj ten rozpoczęty Nowy Rok 2020 wraz ze wszystkimi naszymi planami oraz wzajemna współpraca w celu realizacji tych wyzwań, będzie układała się jak najlepiej, dla dobra całego regionu, naszego miasta Nowego Targu i jego mieszkańców - życzył przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda.
- W ten uroczysty wieczór mam ogromną przyjemność powitać państwa na jubileuszowym, 30. spotkaniu noworocznym u burmistrza Miasta Nowy Targ. Dziękuję wszystkim za przybycie. Odbieram to jako wyraz państwa zaangażowania w życie społeczności miasta i dowód troski o jego dalszy rozwój - powitał gości w Ratuszu Grzegorz Watycha.

A wśród gości byli parlamentarzyści Anna Paluch i Edward Siarka. Doceniono ich obecność, ponieważ ledwie w południe zakończyły się obrady Sejmu i posłowie mimo zmęczenia długą drogą z Warszawy - stawili się na zaproszenie. - Pędziłam jak na skrzydłach, ale chciałam koniecznie zdążyć, bo trzeba być między swymi. I przynajmniej raz do roku się spotkać, przekazać sobie dobre, serdeczne myśli i się sobą ucieszyć. Bo na tym polega wspólnotowość - tłumaczyła posłanka. Życzyła, by nowy rok nie był gorszy, niż ten który minął. - Staramy się, robić wszystko, by takie wspólnoty lokalne mogły się rozwijać jak najlepiej. Obniżyliśmy podatki, wprowadzone zostały ulgi dla młodych przedsiębiorców, będzie zakopianka do Nowego Targu. Wiosną zaczną się roboty i w 2023 roku ta dwupasmówka będzie. "Wepnie się" pięknie w rondo szaflarzańskie i rondo na drodze do Bukowiny i na Grapie Harklowiańskiej i wyląduje ta droga na drodze 969. Chodzi o to, żeby Nowy Targ w końcu był punktem centralnym dla ludzi przybywających na Podhale. /.../ Niech Pan Bóg szczęści. I jeszcze jedno: skoro Zakopane może mieć 40 procent redukcji emisji z geotermii, a ja zrobiłam wszystko co można, by wesprzeć ten projekt - to zachęcam do podłączenia się do niego, do korzystania z programu Czyste Powietrze, abyśmy za rok, dwa, pięć - obudzili się w przyjemniejszym otoczeniu - podsumowała swoje wystąpienie posłanka Anna Paluch.

Edward Siarka mówił, że mając od 15 lat swoje biuro poselskie w Mieście czuje się "obywatelem tego miasta". - Codziennie przychodzą mieszkańcy, by mówić o radościach i smutkach. Mówią jak im się tu żyje i przez to stanowimy jakaś wspólnotę. Życzę, by w tym roku był czas, kiedy wspólnota się buduje, bo potrzebujemy tego wszyscy. Burmistrzowi jako gospodarzowi Miasta życzę, by Nowy Targ odnosił coraz więcej sukcesów na niwie inwestycyjnej, by mieszkańcom żyło się lepiej. Wszystkim życzę spełnienia marzeń, poczucia że macie sojuszników, którzy was wspierają i świadomości, że pracujecie dla Polski. Mieszkańcom życzę zdrowia, a drużynie Podhala zdobycia tytułu mistrza Polski - spełnił toast parlamentarzysta.

List z życzeniami przysłał poseł Wiesław Janczyk.

Burmistrz podzielił się z gośćmi swoimi refleksjami i podsumowaniem roku 2019. Wymienił jubileusz 40-lecia wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu, obchody 100-lecia założenia Związku Podhalan w Polsce, krótki pobyt w mieście prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jak mówił - miniony rok "obfitował w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, czy sportowych, ale zostawi to kronikarzom". Wymienił za to inwestycje, bo jak zaznaczył "przez nakłady inwestycyjne wiele osób ocenia prace władz samorządowych". Tu wspomniał budowę drogi Niwa-Grel, rewitalizację rejonu dworca kolejowego, rozbudowę ścieżek rowerowych, budowę stref aktywności ruchowej, placów zabaw i boisk, przebudowę części hotelowej Miejskiej Hali Sportowej Gorce, budowę Muzeum Drukarstwa oraz rozpoczętą przebudowę MOK.
Podziękował parlamentarzystom za popieranie starań o budowę dwupasmówki z Rabki do Zakopanego oraz wpisania budowy dróg już w rejonie samego Miasta - do rządowego programu. - Trwa kampania na rzecz poprawy jakości powietrza, w co wpisuje się projektowanie magistrali ciepłowniczej do źródeł geotermalnych. Mam nadzieję, że ciepło geotermalne rozgrzeje domy w Nowym Targu, że to zachęci ludzi do zmiany podejścia i do podłączenia się do sieci ciepłowniczej. Zdaję sobie sprawę, że bez większego wsparcia od ustawodawców niewiele zmienimy. /... / - Najbliższe miesiące zapowiadają się jako intensywna praca na rzecz rozbudowy infrastruktury komunalnej, ochrony środowiska, edukacji, kultury sportu i turystyki. Życzę, by mieszkańcom żyło się lepiej, a Nowy Targ stawał się miastem przyjaznym i czystym - mówił Grzegorz Watycha. Jak dodał optymistycznie "Nowy Targ każdego dnia staje się piękniejszy dzięki pogodzie ducha mieszkańców". - Niech słońce świeci dla nas coraz jaśniej - wzniósł toast włodarz.

W salach Ratusza gościli tego wieczoru także przedstawiciele powiatu - starosta nowotarski Krzysztof Faber, wicestarosta Bogusław Waksmundzki i członek zarządu Karol Skrzypiec, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Rafacz i radni powiatowi i miejscy, Konsul Honorowy Republiki Słowackiej Wiesław Wojas, wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, wicewójt Szaflar Sławomir Furca, przedstawiciele służb mundurowych - Policji: Zbigniew Zacher; Straży Pożarnej: Piotr Domalewski, OSP: Jakub Waligórski, a także reprezentanci jednostek powiatowych i miejskich, dyrektorzy i prezesi spółek, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, nauczyciele i urzędnicy.

Zgromadzonym czas umilali Mali Śwarni.

not. Sabina Palka, zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
avivat15.01.2022, 11:24
Mam nadzieję że to wasze ostatnie pląsy! Niektóre zdjęcia bardzo dużo mówią! Wstyd dla niektórych wazeliniarzy!
pietrucha14.01.2020, 09:02
Pan Watycha zaufał ludziom, którzy pomogli mu osiągnąć fotel burmistrza. Niestety obsadził niektóre stanowiska, ludźmi którym się wydaje, że potrafią sprostać zadaniu. Ci natomiast w kastingach wybrali kolejnych bez ładu i składu. Nawet jak nie sprostają to mają za sobą medialną tubę, kolorowe światła, igrzyska na kredyt i wsparcie euroregionu. Promocja miasta leży i kwiczy, chyba że alpaki i owce mają w tym pomóc. Mok i jego przeszacowany remont odbije się czkawką na 10 lat a szef tej zacnej instytucji funduje wesoły chaos i mistyfikację. Ekologia w tym mieście to jak matematyka stosowana ? nie do przejścia dla umysłów niektórych radnych. Układy dalej grają główną rolę jak u poprzedników. Mieszkańcy i ich potrzeby stoją na 4-5 miejscu. Ważniejsze jest dla władzy kogiel-mogiel z bogatymi i selfie w mediach. Co jakiś czas raczą nas kolorowymi parkami, kinami, turystyką i centrum lodowym. Pomyśleć, że to miejsce ma taki potencjał, a musimy tonąć w dymie siarki i absurdu
taka prawda13.01.2020, 22:02
Ostatnie inwestycje nie przełożyły się na dochód dla miasta, ani na adekwatny do poniesionych nakładów wynik w postaci np. nowych miejsc pracy. Zaciągnięto kredyty, sprzedawano majątek. Mimochodem godzimy się z opinią, że Nowy Targ jest miastem przy drodze do Zakopanego, a od niedawana też do Białki, bo tam nowotarżanie znajdują zatrudnienie przy obsłudze ruchu turystycznego. Jeśli zostanę burmistrzem chcę konsekwentnie, krok po kroku budować wizerunek miasta w oparciu o turystykę, która dotąd niewłaściwie traktowana, jest jedyną szansą rozwoju Nowego Targu. Trzeba zacząć na turystyce zarabiać - Grzegorz Watycha rok 2014
A jak jest teraz po 5 latach rządów Watychy?
Staliśmy się smogową stolicą Polski omijaną szerokim łukiem przez wszystkich. Pieniądze są marnotrawione na MOK, ekspozycje zwane szumnie muzeami, otwierane po to żeby je na pół roku ponownie zamknąć, bale, rauty, wstążki. Miliony zmarnotrawione przez pewną panią. Gdzie ta turystyka, gdzie obiecane wyciągi narciarskie? Nawet witacze obskurne odstraszają od wjazdu do tej miejscowości. Sypiące się ścieżki rowerowe bez miejsc do odpoczynku z wiatami.. Gdzie ta promocja? No chyba, że codziennie w radiu słyszymy o największym smogu w Polsce.
Ciutrok13.01.2020, 20:12
Jest godzina 20 norma PM 10 przekroczona o 520%. By żyło się mieszkańcom lepiej? Panie burmistrzu zamiast balować i wydawać pieniądze na szampana zajmij się pan naszym zdrowiem albo dokup pan jeszcze jedną działkę pod cmentarz. Najlepiej zamiast nowej hali lodowej. By żyło się lepiej hasło Platformy Obywatelskiej. Nawyki te same tylko ośmiorniczek brakuje
BM13.01.2020, 16:01
Marcinie, drogi Sąsiedzie pytasz o mój obiektywizm i krytyczne spojrzenie więc odpowiem; za Burmistrza Fryźlewicza wiedziałam co dla Miasta zrobił ale mówiłam głośno o tym czego nie zrobił. Teraz jest podobnie widzę czego nie udało się zrobić Panu Watysze ale mówię głośno o tym co dobrego zrobił. Koniec kadencji to jest czas na sumowanie sukcesów i porażek. To co zostało po kadencji Pana Fryźlewicza broni się samo i myślę, że tak samo będzie z panem Watychą. Taki to mój obiektywizm - wybiórczy? Obiektywizm ma być obiektywny, ha ha,ha
też Marcin, ale z sąsiedztwa13.01.2020, 12:09
Ależ Pani Barbaro, Pani Basiu droga, co się stało z Pani obiektywnym i krytycznym spojrzeniem na Miasto? O litości, winszuję tego nowego konformizmu. Brrr... ale skoro jest świetnie, to jest świetnie. I tego się trzymamy pozostając w fałszywej skromności.
love13.01.2020, 11:42
Niech żyje bal. Ze 30 tysiaków poszło z odgazowanym szampanikiem. Za te pieniądze można było wymienić 10 kopciuchów.
gorzka prawda jak piołun13.01.2020, 11:39
do BM,
hmmm, tak między nami, wydaje mi się, że rzucanie słów po próżnicy nie ma większego sensu. Również przekomarzanie się, kto potrafi być bardziej cyniczny i oderwany od rzeczywistości, także.
Oj, oj, oj, ale właśnie dlatego jakoś mi chyba smutniej, bo zawsze mnie uczono, że odpowiadanie na pytanie pytaniem jest z zasady czymś złym, przewrotnym i niegodziwym. Ale to zamierzchłe czasy i nijak nie pasują do dzisiejszych metod przetwarzania informacji, o czym najlepiej świadczą wystąpienia burmistrza Watychy, no i to Pani/a przyklaskiwanie, wiele mówi.
Wow, i te cyrkowe figury... bez asekuracji? Jakieś efektowne salto mortale! Szkoda, że jak się nie uda to będzie piękna katastrofa.
Zatem nic odkrywczego nie przeczytałem, nawet zakładając wariant optymistyczny, że to salto może jest spowodowane odwagą. A mogło być przecież gorzej i wynikać wyłącznie z braku roztropności i chciejstwa. Czas pokaże co zwyciężyło. Ale pośrodku zapewniam jest jeszcze rozwaga, dialog, empatia i wiele możliwości, z których korzysta mądrość lub prawda.

Zainteresował mnie również ten detektywistyczny wątek, a raczej zwrot do Pana Marcina? Jakieś sugestie? Tajemna wiedza? Że niby tylko ten Pan potrafi posługiwać się językiem polskim? Albo stawiać trudne i niewygodne pytania? Nic bardziej bałamutnego, albowiem miasto jest skarbnicą ludzi mądrych, z mądrości, których niestety korzysta się bardzo rzadko a robią to tylko ludzie mądrzy, patrzący horyzontalnie, a nie punktowo. Potrafiący nazwać własne słabości i od nich się zdystansować z klasą. Potrafiący w końcu wynieść się ponad podziałami, by sięgnąć po ten dar zostając prawdziwym menadżerem przekształcającym kapitał innych w dobro wszystkich.

Dlatego muszę Pani/a rozczarować - pudło! Marcin, to nie jest imię wskazanych problemów, ani jakiegoś wyzłośliwiania się na tego czy innego gospodarza miasta. Proponuję tylko zacząć wymagać oczywistych oczywistości względem tych, którzy władzę posiadają. Czy to jest zrozumiałe? W tym względzie nie ma też już przeszłości. Tę, obecna ekipa zakopała trzy metry pod ziemią. Dla zasady i w obawie.
A cała ta opowieść i jakieś zaczepki w kontekście tajemniczego Pana M, przyjmuje wyłącznie jako formę groteski, fascynacji lub zwykłych kompleksów. Tego nie wiem i raczej wiedzieć nie chcę.
kasztanka13.01.2020, 11:14
Zdjęcie nr 8 - moje ulubione - ekipa pierwszorzędna
mareczek13.01.2020, 09:35
Zefirek ty lepiej lataj a nie pisz
kasia13.01.2020, 07:50
Pięknie:)
Pan ząbek12.01.2020, 23:51
Przepraszam, czy była na imprezie niewidzialna ręka ?
@Mieszkańcy12.01.2020, 18:00
Ale się uparłeś podjudzasz a nie działasz !
Zróbrze już to referendum .
Czekam . Bo nie zdążysz przed wyborami :)
Hodowca kóz12.01.2020, 17:38
Ja wam życze alpaków, owiec i królików i żeby żyło sie lepiej
Mieszkańcy12.01.2020, 17:24
Zawiało wstążeczkami fruwającymi bezwiednie w smogowym fetorze. Ludzie za chwile wszyscy wyumieramy na raka. Sprawa jest poważna a Watycha nie daje rady. Gaz wymienia na MPEC ogrzewany miałem węglowym najgorszej jakości a potem te wyziwy wdychamy. Tak wygląda ekologia według Grzegorza Watychy. Na zimę likwiduje ekopatrol. Tylko referendum!!!
Nowotarski smog12.01.2020, 15:38
@BM - pani Joanno pięknie pani broni pana Grzegorza.
Zefirek12.01.2020, 15:03
Oj opozycyjna ekipa poprzedniej władzy pisze a sama robiła imprezy otwarcia itp. a przypomnieć ile dla smogu zrobiliście ? I lepiej nie odzywajcie się bo ludzie pokazali w wyborach jaki mają do Was stosunek.
igor12.01.2020, 14:58
Dajcie spokój z tym smogiem bo sami go sobie robicie. To wam się nie podoba tam to. Jakoś w pierwszej turze ludzie w zdecydowanej większości wybrali że wolą to co mają za Watychy a nie to co dawał im Fryzlewicz i Liszka w pakiecie. I tyle z komentowania ludzi z dworu poprzedniej władzy.
Wstążka12.01.2020, 14:31
Imprezki, bale, rauty, to Watycha lubi najbardziej. W mieście smogowy syf, lód że nogi można połamać a on się bawi.
BM12.01.2020, 13:35
Skromna odpowiedż Panu Marcinowi
1. Czy pięć lat to mało czy dużo, by zrobić jakiś sensowny krok do przodu?
Pięć lat to przecież etap, to nie jest zafiksowanie na poprzedniku ale stwierdzenie, że jest to 1/5 czasu dana wcześniej poprzednikowi
2. Czy wcześniej radny Watycha drzemał na sesjach i nie miał pojęcia jaki jest stan Nowego Targu?
Miał pojęcie średnie, bo PIAR w Pana wydaniu skutecznie zakłamywał rzeczywistość
3. Czy radny Watycha tryskał nowatorskimi pomysłami za czasów poprzednika?
Radny nie tryskał nowatorskimi pomysłami gdyż opozycja tak jak i dziś nic nie mogła, wprowadzono na podstawowy stopień zarządzania system "większości" bez względu na zdrowe pomysły dla mieszkańców. Dzisiejsza opozycja skupia się również na drobiazgach w rodzaju uciekającego piasku z piaskownic. Zapytam przewrotnie czy 5 lat to dużo czy mało na nowatorskie pomysły opozycji?
4. Czy radny Watycha wyszedł z choć jedną inicjatywą uchwałodawczą, społeczną, gospodarczą?
Burmistrz nie chwali się, robi swoje i parę rzeczy udało mu się zrobić, a jak jeszcze zerwie umowę z Targowicą to będzie chwalony przez znaczną część mieszkańców na czym Mu zresztą najmniej zależy.
5. Czy miało być lepiej, sprawniej, efektywniej?
Te trzy tezy podlegają bardzo subiektywnej ocenie.
6. Czy miało być oszczędniej i racjonalniej?
Jest oszczędniej bo pieniędzy mało, a wydatków coraz więcej
7. Czy miało być transparentnie i dostępnie?
A nie jest?
8. Czy miało być profesjonalnie?
Jest profesjonalnie, kilku pracowników trzeba by może jeszcze wymienić. Jeden pracownik taki jak Pan zrobiłby z tego Miasta kwitnącą oazę. W tym akurat osiągnął Pan poziom prawie mistrzowski.
Czy burmistrz Watycha coś poprawił w funkcjonowaniu miasta?
Czy burmistrz Watycha coś zmienił, by poprawić kondycję miasta?
Czy burmistrz Watycha prowadzi jakąkolwiek politykę proinwestycyjną?
Na te trzy pytania odpowiem hurtem ?tak zrobił wiele i nie będę wymieniać wszystkich rzeczy, które Mu się udały. Pisać jest łatwo i tak można w każdej kadencji, każdego burmistrza i Pan doskonale to umie, natomiast nie wiem co u Pana jest poziomem mułu. Nie potrafię tak łądnie pisać, bo ja zwykła kumoska jestem z osiedla.
gp12.01.2020, 12:55
Żenada
Stenia12.01.2020, 12:27
Przejedli znowu ze 20 tysiaków a na świetlicach dla dzieci oszczędzają
Jańcio12.01.2020, 11:15
A potem wszyscy złapali się za ręce i pobiegli na rozłożyste gorczańskie łąki zbierać Grzybki
a12.01.2020, 10:21
Koncert był wspaniały. Bardzo dziękuję.
bbc12.01.2020, 10:09
Najpiękniej i tak wyglądają Mali Śwarni
hej ho :)12.01.2020, 09:13
"Aby mieszkancom zylo sie lepiej" nie robie nic ze smogiem, ale pije szampana :)
odrobinka11.01.2020, 23:21
i proszę jacy tam wszyscy uśmiechnięci a potem były tańce i tańce
BCA11.01.2020, 21:25
I tak wszyscy wiedzą że burmistrzem nie jest Grzegorz tylko Joanna. A kto ją zna wie dokąd zmierzamy.
Nauczycielka11.01.2020, 21:19
W muzeum drukarstwa byłam z dziećmi. Atmosfera tam grobowa
gorzka prawda jak piołun11.01.2020, 20:23
do BM - no właśnie, to jest zasadniczy problem. Ubolewam, że zamiast sięgać po rzeczy wielkie, zjeżdżamy do poziomu mułu i wmawiamy wszystkim, że właśnie oto nam chodziło. Tyle i aż tyle. Bo przecież trzeba dać komuś szansę, bo przecież tyle niespodziewanych barier, bo przecież to fatalne powietrze i wredni mieszkańcy palący węglem, bo piąta kolumna poprzednika, bo w końcu nie da się i już. Ręce opadają.
I jeszcze ten chór apologetów zaczynających wywód, że gdyby nie On, On i On toż to byłby tutaj raj. A tu masz Ci babo placek, i taki zakalec.

Zatem w nawiązaniu do tych lakonicznych odwołań, że niby ktoś tam i gdzieś tam, nie lubi tego naszego dzielnego Grzesia, zadam kilka pytań kontrolnych w tej kwestii:

1. Czy pięć lat to mało czy dużo, by zrobić jakiś sensowny krok do przodu?
2. Czy wcześniej radny Watycha drzemał na sesjach i nie miał pojęcia jaki jest stan Nowego Targu?
3. Czy radny Watycha tryskał nowatorskimi pomysłami za czasów poprzednika?
4. Czy radny Watycha wyszedł z choć jedną inicjatywą uchwałodawczą, społeczną, gospodarczą?
4. Czy miało być lepiej, sprawniej, efektywniej?
5. Czy miało być oszczędniej i racjonalniej?
6. Czy miało być transparentnie i dostępnie?
7. Czy miało być profesjonalnie?
8. Czy burmistrz Watycha coś poprawił w funkcjonowaniu miasta?
9. Czy burmistrz Watycha coś zmienił, by poprawić kondycję miasta?
10.Czy burmistrz Watycha prowadzi jakąkolwiek politykę proinwestycyjną?

BM, proszę sobie samej (emu) odpowiedzieć. Może spadnie ciśnienie.
I żeby było bez niedomówień, pytania te są deklaracją składaną w okresie wyborczym wszystkim mieszkańcom przez Grzegorza Watychę (sam się dziwię dlaczego On był tak złośliwy?). Dlatego w poczuciu obowiązku mam prawo do osobistej oceny poczynań włodarza i paradoksalnie z szacunku do pełnionej przez tego Pana stanowiska.

W przeciwnym razie pozostawałoby jedynie wszystkim bić brawo, milczeć i oczekiwać na cud! I pewnie tę Pani/Pana laurkę należałoby oprawić w złote ramki i poczekać na efekty pracy obecnego Burmistrza, aż "do nigdy".
O przepraszam, ale nie!
Dość tego beznadziejnego szufladkowania innych w ciasnym biurku urzędnika, relatywizowania rzeczywistości, manipulowania faktami, żonglowania półprawdami. Dość usprawiedliwienia własnych błędów i zasłaniania ich błędami poprzednika. To jest żałosne i nieprzyzwoite, bo w tym samym czasie uciekają nam rzeczy, których już nigdy nie dogonimy. A stać nas na znacznie więcej niż prymitywne zafiksowanie towarzystwa na "poprzednikach? i ciągłym hamowaniu przyszłości, bo tak najłatwiej, bez ryzyka. A myślenie przecież wcale nie boli?

Na dobranoc, dedykuję kilka słów Aleksandra Fredry:

Osiołkowi w żłoby dano?
W jeden owies, w drugi siano.?
Uchem strzyże, głową kręci,?
I to pachnie i to nęci;?
Od któregoż teraz zacznie,?
Aby sobie podjeść smacznie??
Trudny wybór, trudna zgoda:?Chwyci siano, owsa szkoda,?Chwyci owies, żal mu siana.?
I tak stoi aż do rana,?
A od rana do wieczora;?
Aż nareszcie przyszła pora,
Że Oślina pośród jadła?
Z głodu padła.
Widzicie sami11.01.2020, 19:21
Rok temu wybraliście poru nowych samorzondowców i co? Zamias zeby zakozali popjiawek za ludzkie piniondze,to pijom razem ze starymi i chyba jesce ze swoimi mamusiami i tatusiami. wszyscy psujom sie od razu. Nigdy nie bedzie lepi, bo nima z kogo zrobić lepsych do rzondzynio. Za pożycane kzdy rzondzić potrafi. Ale kuniec bedzie - Hej
Cykor11.01.2020, 18:24
Panie burmistrzu a znajdzir pan w tym roku czas na pracę? Czy tylko imprezki, zabawy, rauty, bale i podwyżki dla mieszkańców. By żyło się lepiej wiadomo komu
Lubi to11.01.2020, 17:46
Nie ma ani Muzeum Drukarstwa ani Muzeum Podhalańskiego. Są tylko nazwy bo Joanna od 5 lat nie ma czasu na napisanie statutów. Zbyt bardzo pochłonięta zabawą i imprezkami.
Naleśnik11.01.2020, 17:40
Pan burmistrz nieprzypadkowo zaliczył tzw. Muzeum Drukarstwa do inwestycji roku 2019 bo choć uroczyście go otworzył w roku 2018 przed wyborami to zostało zamknięte na pół roku. Brawo Ty!
sami swoi11.01.2020, 16:44
Grzegorz jak Donald Tusk. By żyło się lepiej? Swoim!
Aga11.01.2020, 15:43
Panie Burmistrzu, żyło się lepiej? Z takim ludźmi , jak się pan otacza napewno nie będzie lepiej. Wisienką na torciecie tego tortu wspaniałego bytu jest pan z muzeum. Gratuluję kolegów.
abc11.01.2020, 15:06
ŻART???!!!
12311.01.2020, 14:38
Do BM
Gorzka prawda bardzo trafnie ujal to co dzieje sie w miescie. Dodam jeszcze ze juz tocza sie sprawy w sadzie za nieudolne decyzje burmistrza a bedzie ich wiecej .
jelem11.01.2020, 14:06
Nie macie wstydu i honoru w powiecie bieda , brud , smród i ubóstwo a Wy fajnie urządzeni żyje się Wam lepiej
BM11.01.2020, 14:01
Do "gorzka prawda jak piołun"
Duża zbitka wyrażeń negatywnych, kwiecisty styl przypomina mi urzędnika od poprzedniego Burmistrza. Napisać tak zwłaszcza anonimowo każdy może ale to nieprawda o Panu Watysze i jego zarządzaniu Miastem. "Tak krawiec kraje jak mu materiału staje".
Uważny czytelnik11.01.2020, 14:01
do miejscowy

Jacy tam oni niezwykli, tacy sami jak Ty. Szanuj się człowieku, miej poczucie godności i nie używaj sformułowania "zwykli ludzie".
1211.01.2020, 13:22
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
dziadek11.01.2020, 12:16
Gwiazda Pienin jest już 5-tą kadencję w sejmie w komisji ochrony środowiska i jeszcze jej trzeba 1, 2, 3, 5 lat żeby było lepiej z powietrzem na Podhalu. Dochodzi, jak Kaczyński do prawdy smoleńskiej, a ciemny lud nadal na nią głosuje...
xxx11.01.2020, 11:24
By mieszkańcom żyło się lepiej .... ha ha ha !!! Smog taki że się z domu nie wychodzi , wtedy spędza się czas z rodziną .
Uczciwy mieszkaniec11.01.2020, 11:19
Panie Burmistrzu wierzyłem w Pana i dalej jakoś staram się wierzyć ale już tracę pomału nadzieję na lepsze jutro jak widzę jak Pana załoga ucieka...życzę aby pracownicy nie wykruszyli się całkiem i zostali doceniani i żeby miał kto robić z pełnym zaangażowaniem dla tego miasta.
STAŚ11.01.2020, 11:00
No cóż, życzenia przyjęte, na pewno szczere !
Przecież, burmistrz - nie będzie robił nic, przeciw sobie !
Powodzenia.
gorzka prawda jak piołun11.01.2020, 10:59
Na dworze bez zmian. Bal za balem. Najważniejsze, że elity czują się dowartościowane w tej oferowanej zapaści. Ej, na Titanicu też uśmiechy nie schodziły z ust pasażerów, i też były bale, szampan, wykwintne stroje, biżuteria... a na koniec taka piękna katastrofa.

Panie Watycha szkoda, że nie dodał Pan jak to za te "wypracowane" i zupełnie nieprzemyślane "sukcesy", będące efektem Pana gospodarowania, w obecnym roku zaowocują milionowym deficytem i dziesiątkami nierozwiązanych od pięciu lat problemów skazujących mieszkańców na coraz głębszą degradację, hermetyzację i osamotnienie.

Już teraz jednak wiemy jak wygląda Pana wizja i konsekwencja.
Jak marnym jest Pan menadżerem.
Jak słabym jest Pan urzędnikiem, pozbawionym zdolności zarządczych.
I jaką miarą mamy postrzegać wszystkie obietnice składane podczas wyborów.
Megalomania, impertynencja, brak kompetencji, kolesiostwo, kompleksy, nepotyzm, groteskowość i arogancja - to tylko kilka określeń, z którymi wchodzimy w Nowy 2020 Rok.
Na koniec sam król okazał się największym mitomanem ostatnich trzydziestu lat samorządnego Nowego Targu.
Brawo Wy!
miejscowy11.01.2020, 10:39
ci co na zdjęciach to im się żyje lepiej a zwykli ludzie to nie są dla nich ważni to hasło to puste słowa żeby naiwny człowiek się nabrał że władza chce coś dla niego zrobić
Kolesiostwo11.01.2020, 10:21
Wataha Watychy w pełnej krasie
Alojz11.01.2020, 10:20
Do sąsiad. Do jakiej geotermii Ty chcesz to miasto podłaczyć??? Przeciez nie ma nawet odwiertu, zrobionych planow nie ma. To kwestia kilku lat. Moze 5 lub 10. Geotermia to droga rzecz, wodę trzeba będzie dogrzewać, a wiesz czym? Miałem z kotlowni miejskiej. Dziękuje Zamisat iść w gaz, bo w znacznej części miasta jest sieć gazowa, to robią Wam na razie papkę z mózgu z tą geotermią. Ludzi należy skłaniać, namawiać do gazu i powietrze w mig się poprawi. Miasto powinno natychmiast wydać ustawę, zę do 3 lat wszyscy mają wymoienić kotły na gazowe i pomagać ludziom w tym poprzez dotacje, a nie budować MOK za 35 mln. Pozdychamy od czadu, a MOK będzie stał pusty
Obywatel11.01.2020, 08:43
paluch z PIS i radna z PO, no ładny fałsz i dziadostwo. Fuj.
Dan11.01.2020, 08:15
Haha by mieszkancom zylo sie lepiej ??? W tym smogu w fatalnie zarzadzanym miescie ????Tylko zabawy wstazki i hulanki .
totalne dziadostwo11.01.2020, 08:13
SPOKO
sąsiad11.01.2020, 08:00
Pozytywny przekaz. Wszystkiego najlepszego dla Nowego Targu. A co do planów na przyszłość to moim skromnym zdaniem najważniejsze:
1. Podłączanie się mieszkańców, firm i innych podmiotów do geotermii.
2. Spalarnia śmieci we współpracy z innymi samorządami.
3. Turystyka nastawiona na sezon wiosna - lato - jesień. Obawiam się, że w zimówkę nie ma co iść (zimy coraz krótsze i cieplejsze). Zmiany klimatu są ewidentne.
Góral z Polski11.01.2020, 07:38
Panie Burmistrzu. Pan i Rada miasta, duzo mowicie malo robicie. inwestycje w kolano, problem miasto ma powazny ale od miesiecy nic nie robicie, mijaja lata i miesiace i miasto stoi w miejscu. nie bylem w Nowym Targu 9 lat i szczeze bylem pare tygodni temu i co ? miasto stoi w miejscu. nic a nic sie nie zmienilo, nadal jest miastem przy zakopiance a szkoda poniewaz miasto jest w ladnym miejscu ale widze ze kolejna wladza miasta nie potrafi tego wykorzystac, Pamietam jak Burmistrz obiecywal tak duzo a nic z tego w miescie nie widzialem, zle sie dzieje w miescie a powietrze ze brak slow. no ale jest dobrze Burmistrz i Rada miasta dobrze pozuja do zdjec i z usmiechem wiec faktycznie Burmistrza haslo ma cel hehehe.
Zycze Mieszkanca zeby bardziej interesowali sie praca radnych i Burmistrza zeby Nowy Targ byl miastem ktore sie rozwija.
Bon11.01.2020, 07:23
No i nie szkoda tych pieniędzy? Zamiast takiej imprezy przeznaczyć na coś potrzebnego?!?
jurek11.01.2020, 07:15
..a społeczeństwo spija szampana ustami swoich przedstawicieli..
Anty Bolek11.01.2020, 07:05
By żyło się lepiej to hasło Donalda , czyżby tylko mamona dla swoich . Panie Burmistrzu 2014 rok spotkanie w Nadleśnictwie na Kowańcu i te obietnice , co się z nimi stało .
haha11.01.2020, 03:05
Tak mówił Tusk a później dwa miliny Polaków wyjechało do Anglii.
Mar Max11.01.2020, 00:28
A co Pan zrobił dla mnie jako podatnika?!Podwyższył Pan tylko podatki..Dał Pan chleb i igrzyska i myśli że to wszystko.Wraz z uM wyprzedajecie grunty ,,wielkim NT,, bez zastanowienia się co dalej.Zamisat budować spalarnie śmieci w oparciu o gminę N.T dajecie na MOK hajs.Tak tragicznego burmistrza miasto nie mialo!Bez obrazy ale Pan buistrz nie ma wyobraźni co można zrobić w miescie że to ostania Pana kadencja..
Kocham nie szanujem10.01.2020, 23:33
By żyło się lepiej. Hasło Platformy Obywatelskiej z 2007 roku. Brawo Panie Watycha. Odgrzewany kotlet i prawda o Pana zapatrywaniach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl