12.01.2020, 15:39 | czytano: 8678

Dziś finał WOŚP (zdjęcia)

zdj. Podhale24
NOWY TARG. 28. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Tegoroczna przebiega pod hasłem "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Spotkane na Rynku wolontariuszki mówią, że "ludzie chętnie i z uśmiechem włączają się w akcje i wrzucają pieniądze do puszek".
Na obszarze działania Podhalańskiego Sztabu WOŚP Akcja Serca z Nowego Targu kwestować będzie 230 wolontariuszy. Będzie ich można spotkać w Nowym Targu, ale również w Białce Tatrzańskiej, Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Czarnym Dunajcu i Gronkowie. Wesprzeć 28. Finał można również wrzucając pieniądze do Puszek Stacjonarnych, które znajdą Państwo w Nowotarskiej Bursie, Klubie Fitness Factory, Studio Tatuażu StraightLine tatto, Jump Planet, Pubie Plama oraz Schroniskach w Dolinie Chochołowskiej i Dolinie Pięciu Stawów.
W Nowym Targu cykl imprez odbywa się w hali sportowej „Gorce" przy al. Tysiąclecia 74. Przed południem rozegrany został mecz siatkarski oraz tenisa stołowego. Na scenie prezentują się soliści ze Studia Piosenki Septyma oraz podopieczni Akademii Tańca.


Stowarzyszenie Kropla zachęca do akcji honorowego krwiodawstwa, Stowarzyszenie Airsoft Podhale proponuje zajęcia na strzelnicy, a OSP Nowy Targ - zaprasza na pokaz sprzętu ratowniczego.

Jeszcze do wieczora zaplanowano koncert Piotra Lupiego Lubertowicza, zespołów Blind to Differences, PAREXCELLANCE, Anatom oraz Zapaleni. Szczegółowy program w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

opr. s/
zobacz także
komentarze
Jarek Wielki13.01.2020, 12:36
Uff, jak tu gorąco..
A kto rozliczy Caritas i jego machloje ? W Caritas są ludzie z zarzutami a u Owsiaka od lat ni jednego.Na temat Caritasu tez wiele mozna wygooglac
nie ślepy13.01.2020, 12:25
@ ludzik...bo to jest tak: nie pal kasy w piecu a daj mi 1 mln zł na cele charytatywne a ja się rozliczę co do ostatniej złotówki...tej ostatniej, którą przekażę na cele charytatywne, reszta to będą moje "koszty prowadzenia działalności". W papierach wszystko się będzie zgadzało!
rrr13.01.2020, 12:10
@Anonim lepszym przykładem na wymordowanie inteligencji jesteś chyba jednak Ty, sądząc po Twojej pisowni... Podatki też płacę, z których sponsorowane rokrocznie jest wiele rzeczy, z którymi się nie zgadzam. i składki na ZUS też płacę, a z publicznej opieki zdrowotnej nie korzystam. Dowiedz się najpierw może jak funkcjonuje demokratyczne państwo, bo w takim jeszcze żyjemy, a potem wypisuj te swoje dyrdymały. I przypomnę, bo pewnie nikt Cię tego nie nauczył, że jest różnica między różnica wyrażeniem swojej opinii, a obrażaniem kogoś.
siema***13.01.2020, 11:10
OBUDZCIE SIE! zebranie przez nieletnie dzieci na mrozie?! czy to nie przestepstwo zmuszac nieletnich do zebrania na mrozie?
anonim13.01.2020, 11:08
rrrrr niestety ale złodziejskie fundacje są z mojego portfela, samorządy organizuja Wośp z mojego portfela, urzędasy przypodobać się takim jak Ty opornym na wiedzę wydają moje pieniądze na Wośp i inne rauty i inne złodziejskie g...... tak jak napisałem inteligencje wymordowali , a ty jesteś tego przykładem co pozostało, dokładaj do tego bagna ile chcesz ale od moich pieniędzy wara złodzieje.
ps. pomagam bezpośrednio potrzebującym i nie chwaląc jest to parrę tyś zł rocznie .żegnam lemingu
xyz13.01.2020, 10:01
@Robert a ty myślisz że oni tak za darmo prowadzą tą rehabilitacje? Co miesiąc pieniążki z NFZ płyną. Taka sama przychodnia jak i szpitalna. Nie ma nic za darmo. Taki sam interesik na Ludźmierskiej...

Jeśli przeciwnicy WOŚP mają dzieci to chciałam im tylko miło poinformować że KAŻDY noworodek ma robione badanie słuchu - dzięki WOŚP. Wyciąg książeczkę zdrowia i powinieneś mieć nalepkę / karteczkę. Plujcie jadem dalej a sami nawet nie wiecie kiedy i gdzie korzystacie.
rrr13.01.2020, 09:33
@Anonim wyobraź sobie, że byli. I na Winter Classic i dokładali się do szlachetnej paczki i do zbiórek wszelakich. Póki mogę- pomagam. Bo kiedyś to ja mogę potrzebować pomocy i wierzę, że ją otrzymam. Bo karma wraca... Istnieją setki sposobów na pomaganie. A jednym z nich jest też po prostu nie przeszkadzanie. Więc jeśli nie chcesz dorzucać się do tej czy innej akcji, to po prostu się nie dorzucaj. Ale nie szczuj, nie obrażaj i nie szkaluj osób, które chcą dorzucać. Bo póki wrzucam ze swojego portfela, to wybacz bezpośredniość, ale g...o Ci do tego.
Biały13.01.2020, 08:58
Oj, boli d*pka wielu "porządnych, bogobojnych" podhalan.
Ktoś organizuje coś wspaniałego, stara się jednoczyć, zamiast pogłębiać polsko-polską wojenkę i przede wszystkim od lat zasila szpitale w sprzęt, dzięki któremu wiele osób może żyć.
A, że kipi polityką - cóż - każda akcja wywołuje reakcję. To miłościwie nam panujący rząd pisu ma problem z Orkiestrą. Chcą zwalczyć konkurencję dla "jedynie słusznej" fundacji z Torunia...
Brawo dla pana Owsiaka za tą inicjatywę, za udowodnienie, że jednak potrafimy się zjednoczyć i niech WOŚP gra do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej!
A wszystkim krytykom pozostaje życzyć, żeby nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu zakupionego przez fundację.
Ja tylko przejazdem13.01.2020, 07:37
Nie mówiłem?:):):)Znów plują na Owsiaka, jak widać w komentarzach poniżej, bez opamiętania i znów rekord. Dziękujemy "plwacze i żółtnicy" za zaangażowane waszych płynów ustrojowych w zbiórkę WOŚP.
baciok@13.01.2020, 07:16
Do nick pikolo
Nie wchodze w żadna polityke.
Ja jestem Wolnościowcem tak że POPiS nie sa z mojej bajki.
Jeżeli sa jakiekolwiek zarzutyw w stosunku do osób to od tego jest Prokuratura, Sądy
Powtarzam jeszcze raz nie chcesz to nie dawaj( obojetnie którym organizacjom) .
Dla mnie Państwo które zostawia ludzi biednych, chorych i skazuje ich na żebry to nie jest ich Ojczyzna.
Bardzo podobał mi się fragment z wypowiedzi nick pacjent x
,, Osobiście kiedyś jak byłem zdrowy też cwaniakowałem,po perypetiach zdrowotnych zrozumiałem jak malutkim i marnym jestem człowiekiem w obliczu choroby.
Zaczyna sie nowy tydzień, popatrz optymistycznie, może ten Owsiak też robi coś dobrego.
Pozdrawiam.
PardaJóźwa12.01.2020, 23:46
Masakra pisowski ludzie podhala . Rozliczenia Owsiaka sa w każdym Szpitalu , rozliczenia Caritasu w finansowaniu kampani pisowskich działaczy . tyle w temacie . mniej tefałpe
pikolo12.01.2020, 22:45
baciok@ - słuszne pytanie zadałeś. Ja też zapytam, dlaczego wchodzisz od razu w politykę. Są też inne organizacje charytatywne, n.p. Karitas, Dymna, ale tam jakoś nie słychać szczucia na tą czy poprzednią władzę.
A pan Owsiak i jego przyjaciele aż kipią polityką.
Jak byś znalazł chwilę, to wygooglaj - "Oszust Owsiak i jego kolorowe "rozliczenia" ? gdzie jest 150 milionów, gdzie są faktury?"
Anonim12.01.2020, 21:47
Nowotarżanka i inni , na winter clasic byli? Pewnie nie ,bo czerwonym serduszkiem nie można się na fejsie pochwalić, Pomagam anonimowo, a na Owsiaka,kościół i inne ,, złodziejskie,, Fundacje nigdy niedalem nawet grosika bo wiem o co w tym chodzi. Robią was w bambuko ,aż przykro patrzeć,no ale niestety Polską inteligencję wymordowano i mamy to co mamy. Same lemingi.
baciok@12.01.2020, 21:40
Do nick pikolo
Odwracam a dlaczego Państwo Polskie (obojetnie czy PiSu czy przedtem PO) nie daje na operacje dla dzieci , ludzi chorych na nowotwory.
Moga kupowac jakiś złom militarny, wydawać na badziewna propagande a słabych zostawiją bez pomocy.
Serce sie kraje jak rodziny musza same zbierać i wprost żebrać.
Dzisiaj jest niedziela.i zastanów się nad sobą, stłum negatywne emocje , poczujesz się lepiej.
pikolo12.01.2020, 21:23
Jest fajnie! Tylko takie pytanko: Dlaczego WOŚP nie opłaca bezpośrednio kosztów operacji celowych małych pacjentów ? W tym celu prowadzone są specjalne zbiórki nagłaśniane w mediach. Czyżby mu szkoda było kasy, albo czy zakup sprzętu to tylko sposób do n.p. nabijanie komuś kasy?
Robert12.01.2020, 21:12
Problem polega na tym że na Owsiaka daje każdy. Kiedys dostawał kupę kasy od instytucji rzadowych- telewizji i firm państwowych np TVP i lot-u na promocję swojej akcji. Co każdego Polaka kosztowało i to sporo- same koszty jakie TVP poniosła przez te 28 lat to kilka milionów zł. Teraz różne samorządy do niego się dokładają np dając kasę na organizację imprez towarzyszących tej akcji jak rok temu w Gdańsku gdzie zginął Adamowicz. A dob tych co piszą o Kościele to Kościół prowadzi bardzo wiele szpitali, stołowej, domów pomocy itd. Nawet w nowym targu jest obok kościoła Jana Pawła II ośrodek rehabilitacyjny.
nowotarżanka12.01.2020, 21:04
Brawo dla WOŚP i Owsiaka!

1. wpłacam od 28 lat. I będę to robić dalej.
2. proponuję rozejrzeć się w szpitalach, także w Nowym Targu, ile jest sprzętu zakupionego z WOŚP! To samo w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.
3.Myślę, że Owsiak i jego fundacja należą od lat do najbardziej prześwietlonych osób/instytucji w przestrzeni publicznej.
4. Owsiak był od zawsze atakowany przez księży (chyba większość). Pamiętam jak w ILO im. Goszczyńskiego w Nowym Targu w 1993 ks. prof. Józef Tischner w auli podczas jednego z wykładów, z którymi do nas wtedy przyjeżdżał, został zapytany przez jedną z uczennic (w obecności ówczesnego katechety licealnego krytykującego Owsiaka) co sądzi o WOŚP odpowiedział: "jak się gdzieś pali, to lecimy i gasimy i nie pytamy, czy ten kto leci obok z wiadrem wody, ma takie czy inne poglądy". Tischner dostał od nas brawa! I to byłoby na tyle!
na razie zdrowy12.01.2020, 20:58
@baciok,Łukasz,katolik,ludzik,pacjent x,picu, @@@ i przejazdem piąteczka :). Nobel Owsiakowi się należy.
katolik12.01.2020, 20:25
Oponenci tej zbiórki pokażcie nam ile sprzętu do szpitali zakupiono przez Caritas, KK. Watykan, ojca Rydzyka.Telewizje Trwam, Radio Maryja, itp instytucje, przecież na tace zbierają nawet w szpitalach, i co to jest okey.?
ludzik12.01.2020, 20:20
Wasza i moja kasa . Z moią kasą moge zrobić co mi się podoba. Spalić w piecu, dać do Torunia albo na WOŚP. Co cię to interesuje komu daje. Dlaczego teraz wszystkim się wydaje że wiedzą jak ma wyglądać życie innych ludzi ale tak naprawde nie wiedzą jak ma wyglądać ich własne ( cytat) Ludzie odje... się od innych ludzi. Rób co uważasz a nie dopie... sie do innych.
Swoją drogą jak by Owsiak robił takie przekręty jak piszą i mówią to by już dawno go Ziobro z Jaosławem wsadził do ciupy ale jakoś nie maja za co jak widać
czytel.picu12.01.2020, 20:05
powinniście przejść się tylko po szpitalu w Nowym Targu zobaczyć że w takiej małej miejscowości też jest sprzęt od Owsiaka a później zabierać głos
pacjent x12.01.2020, 19:58
Jak nie dajesz nie wypominaj i nie rozliczaj nikogo. Tutaj nie ma żadnego przymusu. Niektórym krytykom tej incjatywy należy życzyć aby osobiście musieli się przekonać o jej potrzebie.Za jad wylany na tym forum niczego kupić się nie da, w przeciwieństwie do złożonego dobrowolnie datku. Osobiście kiedyś jak byłem zdrowy też cwaniakowałem,po perypetiach zdrowotnych zrozumiałem jak malutkim i marnym jestem człowiekiem w obliczu choroby.
baciok@12.01.2020, 19:38
Wszyscy krytykujący, Nie chcesz nie dawaj a po co głupio komentować.
Ja dałem i się z tego cieszę.
Ja12.01.2020, 19:31
Żebractwo powinno być zakazane .
@@@12.01.2020, 19:10
Już wylewa się ten wstrętny,obrzydliwy jad to wiadro pomyj w tych komentarzach ale czego można się było spodziewać ....i pomyśleć ze 3 tygodnie temu były święta i wszyscy tak sobie dobrze życzyli i było tak miło no właśnie było ale się skończyło.
haha12.01.2020, 18:43
Łukasz nie mógł wcześniej nic napisać bo dopiero wrócił z marszu 1000 tóg
Też nie daję12.01.2020, 18:41
888 żeby tylko takie imprezy. Może poszukaj sobie ile samochodów terenowych kupił i gdzie nimi był.
Łukasz12.01.2020, 17:49
O jakie ładne wpisy pisowczyków. Biedni jesteście. Dajcie rydzykowi na samochodziki lub radio. Pa
owsik12.01.2020, 17:35
To już podstarzała orkiestra i przebrzmiała melodia.
88812.01.2020, 17:15
Na każdą inną fundację daję ale nie na owsiaka.Nie będę sponsorował żadnych Woodstokow bo na to idzie część tych pieniędzy i jak to powiedział że około 200000zl rocznie idzie na utrzymanie jego rodziny bo z czegoś musi żyć....
nie dla owsiaka12.01.2020, 16:51
nigdy nie dam na owsiaka! dalej karmcie tego ...
Serce12.01.2020, 16:39
Jak tak chce pomagać naszym dzieciom za nasze pieniądze to dlaczego nie pokaże faktur? Zbiera na dzieci i starców a jest za aborcją i eutanazją. To jest taki przewrotny człowiek że już nie dam ani złotówki.
emi12.01.2020, 16:38
Robert masz rację. /polecam artykuł w Wolnych Mediach - "kilka plusów Jurka Owsiaka i jeden wielki minus"/
Ja tylko przejazdem12.01.2020, 16:36
Zawsze daję na WOŚP i kocham pis za to, że Owsiak jest im ością w gardle i plują na niego więcej niż mają śliny i wylewają wiecej żółci niż mają pojemności wszystkie ich pęcherzyki żółciowe. A im bardziej na niego szczują, tym wiecej pieniędzy na pomaganie ma WOŚP.
Robert12.01.2020, 16:24
Owsiak to dziwny typ. Tysiące ludzi pomaga innym np w caritasie lub w fundacji sie pomaga (zebrali 600 milionów w 10 lat) ale nikt się na tym nie promuje tak jak Owsiak.
Kuba12.01.2020, 15:40
Kocham czerwone swetry.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl