24.01.2020, 11:03 | czytano: 3511

Policja gotowa na Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich

zdj. KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. W ten weekend na Wielkiej Krokwi rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kilkuset funkcjonariuszy dbać będzie o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas zawodów. Policja przypomina o alternatywnych drogach dojazdu do Zakopanego.
Policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku.
Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 18.00 na Wielkiej Krokwi. Zostanie na niego wpuszczonych docelowo 10 tysięcy osób. Bramy na skocznię otwarte będą już od godziny 15.00.

Pierwszy dzień konkursowy - czyli sobota 25 stycznia - to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Docelowo organizatorzy spodziewają się ponad 23,3 tys. kibiców. Drugi dzień zawodów - niedziela 26 stycznia - to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00, a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.15. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie.

Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska.

Organizatorzy i władze miasta zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania.
Oto mapa sieci drogowej Małopolski z alternatywnymi drogami dojazdu do Zakopanego.


opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl