27.01.2020, 16:26 | czytano: 2136

Plac zabaw przy Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Kluszkowcach zostanie zmodernizowany

zdj. UG Czorsztyn
Gmina Czorsztyn podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu pn. „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw w miejscowości Kluszkowce wraz z organizacją zajęć ruchowych” w ramach, którego planuje się modernizację ogólnodostępnego placu zabaw na terenie wsi Kluszkowce w skład w którego wchodzić będą urządzenia rekreacyjne oraz cykl zajęć ruchowych dla dzieci.
Plac zabaw mieszczący się przy starej Kaplicy w sołectwie Kluszkowce powstał lata temu i służył głównie dzieciom uczęszczającym wówczas do przedszkola mieszczącego się w budynku, który aktualnie służy seniorom. Dzisiaj jest on ogólnodostępny, jednak ze względu na stan techniczny urządzeń rekreacyjnych wymaga on modernizacji oraz uzupełnienia infrastruktury służącej do zabawy najmłodszych.
W ramach dofinansowania, jakie samorząd otrzymał za pośrednictwem LGD Gorce-Pieniny zakupione zostaną m.in. zestaw sprawnościowy, huśtawka-hamak, bujaki, ławki parkowe czy piaskownica. Przy okazji realizacji wniosku, dbając o aktywność fizyczną dzieci oraz ich rodziców w remizach OSP Kluszkowce oraz OSP Maniowy ruszyły zajęcia ruchowe podczas, których instruktor zajęć uczy jak spędzić czas na wspólnej zabawie oraz aktywności.

Planowana inwestycja będzie realizowana w miejscowości Kluszkowce i zostanie zakończona w ciągu 6 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli do kwietnia 2020 r. Całość planowanej inwestycji to koszt 50 000 zł, kwota dofinansowania wynosi 31 815 zł.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
komentarze
LGD27.01.2020, 18:24
Czyli żeby przekazać nasze pieniądze z jednego samorządu do drugiego to potrzebny jest pośrednik
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl