28.01.2020, 11:01 | czytano: 4736

Miłosz spełnił marzenie - komentował skoki narciarskie w Zakopanem

zdj. Fundacja Mam Marzenie
Gorączka skoków narciarskich w Polsce trwa już kilkanaście lat. Co roku pod Wielką Krokwią w Zakopanem zbierają się tłumy kibiców, a zagraniczni zawodnicy podkreślają unikalność polskiej publiki. Jednak takich fanów jak Miłosz jest garstka.
Chłopiec nie tylko doskonale zna nazwiska skoczków, ale także bez zastanowienia wymienia ich wzrost, osiągnięcia czy aktualną formę. Żadna skocznia nie kryje przed nim tajemnic, a jego idolami są również komentatorzy. W sobotę spełniło się największe marzenie Miłosza – komentowanie skoków z Sebastianem Szczęsnym.
Niektóre marzenia udaje się spełnić szybciej, inne muszą poczekać. Tak było w przypadku Miłosza, podopiecznego z Białej Podlaskiej, który na realizację swojego marzenia czekał ponad dwa lata. Chłopiec trafił pod opiekę Fundacji Mam Marzenie, ponieważ urodził się z szeregiem schorzeń znacznie utrudniających mu codzienne funkcjonowanie, m.in. przepukliną oponowo-rdzeniową kręgosłupa.

Chłopiec może pochwalić się niespotykaną wiedzą na temat skoków narciarskich, swojej ulubionej dyscypliny sportowej. Jego największym marzeniem było spotkanie i wspólne komentowanie skoków z Sebastianem Szczęsnym. Wolontariusze długo szukali sposobności, aby marzenie Miłosza mogło być spełnione. W końcu się udało i w sobotę, 25 stycznia Marzyciel wszedł do dziupli komentatorskiej, gdzie wraz ze Szczęsnym miał skomentować serię próbną przed konkursem głównym w Zakopanem. Najpierw Miłosz odebrał od komentatora dokładne instrukcje, otrzymał profesjonalne słuchawki i poinstruowany o sprzęcie rozpoczął swoją wielką przygodę. Miłosz nie tylko komentował, jak skaczą poszczególni zawodnicy, ale również dodawał swoje uwagi. Szło mu znakomicie i pomimo skupienia uśmiech nie schodził z jego twarzy.

Pamiątką po spełnionym marzeniu będą nie tylko piękne wspomnienia, ale również autografy innych komentatorów – Marka Rudzińskiego czy Przemysława Babiarza.

Fundacja Mam Marzenie, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Fundacja Mam Marzenie28.01.2020, 21:11
Chcesz spełniać marzenia chorych dzieci? Dołącz do Fundacji :)
góralka28.01.2020, 13:36
wspaniale,że spełniają się marzenia
Śl28.01.2020, 13:13
Chciałbym żeby wszystkie dzieciaki spełniły swoje marzenia.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl