31.01.2020, 17:13 | czytano: 1949

Pomysł na młodzieżową radę gminy

Mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna zwrócili się do wójta Tadeusza Królczyka z wnioskiem o powołanie młodzieżowej rady gminy.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna radni wraz z wójtem dyskutowali na temat wniosku o powołanie młodzieżowej rady gminy. „Jesteśmy zainteresowani sprawami lokalnymi i chcemy zaangażować się w życie lokalnej społeczności” – napisali autorzy pisma.
Na wniosek mieszkańców został przygotowany projekt takiej uchwały. Przewodniczący rady Maciej Mikołajczyk powiedział, że cieszy się z takiej prośby. – Chcemy angażować młodzież w sprawy samorządu, aby decydowała o tym, co dla nich jest najlepsze. Dążymy do tego konsekwentnie, aby taka rada młodzieżowa powstała w naszej gminie – poinformował.

Wójt Tadeusz Królczyk zaapelował, aby radni poparli wniosek. – W momencie, kiedy powstanie młodzieżowa rada gminy, będę dążył do tego, aby w ramach budżetu gminnego, przeznaczać środki na projekty dla młodzieży – zapowiedział włodarz. Zaznaczył również, że radni z młodzieżowej rady nie będą otrzymywali diet, a pieniądze będą przeznaczone na projekty. – Jestem spokojny o to, że te pieniądze będą bardzo dobrze wykorzystane, a przy okazji wykształci się nowa generacja, która zadba o przyszłość naszej gminy – kontynuował wójt.

– Oni naprawdę mają fantastyczne pomysły. Takie, które nawet nam nie przychodzą do głowy – zauważył przewodniczący rady.

Tadeusz Królczyk powiedział, że ochotnicka młodzież jest niewykorzystanym potencjałem gminy, a to musi się zmienić. Zaoferował pełne wsparcie ze swojej strony. Na koniec zaapelował bezpośrednio do młodych mieszkańców: – Przygotowujcie się, ponieważ w niedługim czasie komisja statutowa przygotuje statut, który umożliwi powołanie młodzieżowej rady gminy. Będzie to forum, w którym będziecie mogli mówić i określać, co chcecie, żeby zmieniło się w konkretnych projektach. Jestem przekonany o tym, że rada przychyli się do tego, aby znaleźć na te pomysły środki finansowe – zakończył.

ao/
komentarze
Jzk01.02.2020, 19:51
Dobrze może młodzi coś nowego sensownego wymyślą bo obecni to za ponad rok to tylko diety sobie popodnosili prawie 400% no i wymyslili czytelnię pod chmurką w Tylmanowej brawo Tylmanowa wojt was docenia
gość01.02.2020, 07:33
No własnie. Kiedyś robili w polu , dziś chodzą do knajpy
w.w.31.01.2020, 18:24
brawo!!!!!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl