09.02.2020, 11:14 | czytano: 3721

Gaz w Rdzawce

Arch. Podhale24.pl
Jest zgoda na przyłączenie sieci gazowej do Rdzawki - poinformował burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.
Przypomnijmy, iż w sąsiednich Ponicach, gdzie gaz doprowadzono już do szkoły, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby gazyfikacja szła w górę wsi. W kolejne miejscowości, Chabówce, trwają już prace projektowe. Sama Rabka ma sieć gazową, ale problemem nie jest dostępność do gazu, ale brak zainteresowania nim. W mieście jest ok. 900 nieaktywnych przyłączy. Władze miasta prowadzą jednak kampanię informacyjną, przekonując mieszkańców, by przeszli na gaz. Powoli daje to rezultaty.
Jedyną miejscowością, w której gazyfikacja jeszcze nie ruszyła, była Rdzawka. Burmistrz Leszek Świder poinformował jednak, że spotkał się ostatnio w tej sprawie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa w Krakowie i przyjechał z dobrymi wieściami. - W trakcie spotkania zostały podpisane: zgoda na budowę przyłącza gazowego do Rdzawki i zgody na indywidualne podłączanie domów w dolnej części Rdzawki do sieci gazowej - poinformował włodarz uzdrowiska. -
Zaplanowano również spotkanie z mieszkańcami Rdzawki w drugiej połowie marca lub na początku kwietnia o czym mieszkańcy zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Polska Spółka Gazownictwa zadeklarowała przygotowanie wstępnego projektu przebiegu linii gazowej na terenie Rdzawki.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wujek10.02.2020, 22:14
Szanowni komentatorzy -uzytkownicy gazu z butli.
Zapytajcie dobrze poinformowanych albo spytajmy na łamach Podhala 24 na jakiej bombie siedzimy teraz majac magazyn butli gazowych na Składowej oraz gaz w zbiornikach?
Gdyby był wybuch to jaka część miasta zostanie zniszczona?
rabeczek09.02.2020, 20:08
A palenie drzewem to także opłacanie złodzei
J2309.02.2020, 19:31
Palenie gazem to opłacanie złodziei , i całej otoczki.
j2309.02.2020, 18:01
chciałem założyć jakie dotacje zerowe a tak ogólnie to rdzawka będzie wzorcową osadą w okolicy a czemu każdy powinien sobie opowiedzieć ajak nie to odpowiem pańskie oko konia tuczy
rab09.02.2020, 16:55
Za zużycie gazu 230 zł a cały rachunek do zapłaty wyniósł 711 zł Teraz obliczcie ile wynoszą opłaty .Tyle z nas zdzierają i to rząd powinien się zainteresować nimi i wyznaczyć jakiś limit opłat tym spółkom.
Górol09.02.2020, 13:51
I co z tego gazu? Skoro niedługo i nim zakażą opalania bo już w niektórych krajach europy obowiązuje okres przejściowy i powoli wygaszają te piece bo za dużo co2 emituje. Więc po co w to inwestować skoro pewnie za pare lat go zakażą. Tylko czym ogrzewać te domy?
mądry09.02.2020, 12:54
gaz jest obecnie za drogi i nie płaci się tylko za to ile go zużyjesz ale też za

abonament ? jest to stała opłata, ponoszona niezależnie od zużycia w danym miesiącu. Jest ona różna dla różnych taryf.
dystrybucji stałej ? to koszty przesyłu i obsługi sieci, cena nie zależy od bieżącego zużycia. Jej wysokość jest zależna od regionu.
dystrybucja zmienne ? to również koszty utrzymania infrastruktury, ale tu cena zależy od tego, ile kWh pobraliśmy w danym okresie rozliczeniowym i robią się koszty poza tym gaz to bomba która może np wysadzić ci dom w powietrze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl