26.02.2020, 14:26 | czytano: 4261

Policyjna akcja "Prędkość" na drogach Podhala

Arch. Podhale24.pl
W czwartek policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. W wielu miejscach można będzie jutro spotkać funkcjonariuszy z fotoradarami.
Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

Szczególną rolę będą mieć policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP, oprac. r/
komentarze
stary ale jary26.02.2020, 23:51
Do stary. Od czasu PRL dróg nie przybyło a te które są to obecnie rządzący rozgrzebali i tak leżą odłogiem. Młodzi ludzie nie mają gdzie pojeździć. 40 km/h to symbol pisu.
stary26.02.2020, 21:22
@młody tylko to tłumaczy, choć nie usprawiedliwa Twojej głupoty. Zaślepienie to choroba, da się leczyć.
młody26.02.2020, 17:45
Zaczyna brakować na 500,00+
ali26.02.2020, 16:07
komu yanosika?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl