28.02.2020, 15:59 | czytano: 8036

Miasto chce zaciągnąć kredyt na ponad 23 mln zł

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Podczas marcowej sesji radni zastanowią się nad podjęciem uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu na pokrycie zaplanowanego na ren rok deficytu budżetowego. Mowa o kwocie do 23 mln 600 tysięcy zł.
W uzasadnieniu władze Nowego Targu wyjaśniają, że z kredytu sfinansowane będą nakłady inwestycyjne. Chodzi o tzw. wkład własny na "realizację projektów dofinansowanych ze środków unijnych do kwoty 12 mln zł i inne zadania inwestycyjne do 11,6 mln".

Owe unijne zadania to "Kompleksowa integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie miasta Nowy Targ oraz gmin Nowy Targ i Szaflary", a także przebudowa, rozbudowa i modernizacja budynku MOK wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Pozostałe zadania inwestycyjne to m. in. budowa i przebudowa dróg miejskich - w tym ulice Ogrodowa, Bohaterów Tobruku, Długa i Kasprowicza, dopłaty do wymiany pieców, a także wydatki związane z realizacją projektów dofinansowanych z UE, które zostaną zrefundowane w 2021 roku.

Kredyt spłacony ma zostać w ciągu 10 lat (w latach 2021-2030) w dochodów własnych budżetu miasta, a zabezpieczeniem jego spłaty będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracja wekslową.
s/
zobacz także
komentarze
Tamtejszy03.03.2020, 11:56
Do Lali: dorzuciłbym jeszcze modernizację obiektów sportowych przy Hali Gorce i stadionu koło dworca. I najważniejsze chyba z przeszłości - ostateczne uregulowanie dostawy wody pitnej dla miasta; to była bolączka od dekad!
Wiola03.03.2020, 11:55
Ciesze się, bo wracają na rynek alpaki. Nie będę się zamartwiała kredytami. Wolę myśleć pozytywnie
Tamtejszy03.03.2020, 11:51
Zgroza po kilku latach rządzenia tak dojną krową, jaka jest Nowy Targ! Mieszkańcy niech przyjmą do wiadomości, że kredyt obciąża każdego obywatela miasta, od kołyski do geriatrii, na jakieś 700 złotych na głowę, z odsetkami to będzie przez następne kilka lat co najmniej tysiąc! Chyba trzeba szybko zwołać referendum i pogonić tych nieudaczników!!!
alaL03.03.2020, 07:52
Uzupełnienie do Lala - do wielkich rzeczy Watychy należy jeszcze zaliczyć wielki smog, było nie było od kilku lat pierwsze miejsce na mapie najbardziej toksycznych miejsc w Polsce! Oczywiście według niego i jego ekipy to wina mieszkańców i palonych śmieci - pytanie tylko po co nam zatem Burmistrz i Rada skoro nie byli w stanie wdrożyć sensownego programu zabezpieczającego mieszkańców? (a chyba na tym polega zarządzanie i władza).
chociaż jedna zadowolona02.03.2020, 12:31
A ja tam się bardzo cieszę, że MOK jest remontowany. Brakuje teraz imprez, bo nie ma w mieście porządnej sali widowiskowej. W Szkole Muzycznej jest pożal się Boze ciasno, nic nie widać i niewygodnie. A na Kowaniec to nie wszyscy mają jak dojechać. A poza tym to nie tylko sala widowiskowa. Tam przeciez i biblioteka, i balety, próby zespołów, śpiewaków. Już nie mogę się doczekać końca remontu
marek02.03.2020, 09:28
Gdzie Joanna i jej chłopcy tam kłopoty. Niestety
Lala02.03.2020, 07:54
Pamiętam jak Watycha ostro dojechał Liszce o jego prywatnym kredycie zarzucajac mu niegospodarnosc. Pomijam ze to bylo moralnie słabe ale teraz wychodzi jaki jest. Wtedy mówil o oddłuzaniu miasta zarzucajac Fryźlewiczowi ze długi zostawil. Co by nie powiedziec poprzedni burmistrz cos po sobie zostawil: kładke na Dunajcu, ścieżki rowerowe, remont rynku, basen, 5odnowiony park, most na Bałezowym. A obecny burmistrz co nam zostawi? Mok? Nawet jakby byl ze zlota to za malo..
Architekt01.03.2020, 17:18
No i jeszcze po dwóch latach obowiązkowa wymiana dachu jak na kawiarenkach, bo płaski dach się nie sprawdzi. Szykuje się worek bez dna.
Wyborca z Nowego Miasta01.03.2020, 16:13
Trudno nie zgodzić się z opinią Wyborcy ze Starego Miasta. Do tych czterdziestu milionów trzeba doliczyć kolejne dziesięć na wyposażenie nowej sali estradowo-kinowo-teatralnej, bo to dzisiaj bardzo drogie gadżety, a przecież o nich geniusze od miejskich inwestycji nie pomyśleli. Jak się bawić to tylko pełną rączką. Będzie zatem piękna katastrofa w pierwszej turze. Tak się kończy megalomania mitomanów. Na fasadzie nowego MOKu trzeba będzie zamieścić nazwiska burmistrzów i radnych, którym zabrakło wyobraźni i zrujnowali Nowy Targ, wybierając najgorszą i najdroższą koncepcję modernizacji. Ale cóż na układy nie ma rady. Kasa, kasa, kasa... Szkoda tylko, że nikt dzisiaj nie pamięta co wygadywał radny Watycha jak zainwestowano w basen szesnaście milionów, budując kompleks od podstaw. Oj jaka to wtedy była niegospodarność i niekompetencja władz. O jakie to były krzyki słynnej Fali ze Stegową na czele. Nie pamiętacie? Szkoda, wystarczy sięgnąć po protokoły sesji z tamtego czasu.
Komar01.03.2020, 11:58
Pamiętam jak Watycha zarzucał MF, że kazał zasypać wyremontowane kible na rynku. No i co teraz sam robi? Za naszą krwawicę każe remontować wyremontowany za ciężkie miliony MOK. I jeszcze wywala z niego bibliotekę i chce budować nową siedzibę. Pytam za co? Największe marnotrastwo publicznego grosza w dziejach miasta. W książkach będą o tym pisać. Wstydź się burmistrzu swojej niefrasobliwości.
Wyborca ze Starego Miasta01.03.2020, 11:48
Panie Grzegorzu co mi się zdaje, że z tą panią (Joanną) daleko Pan nie zajedzie. Co najwyżej przed urząd na taczce. To nie będzie pełna kadencja. Dobrze pan otym wie. Tak samo jak o tym, że remont MOKu nie skończy się na 35 milionach. Z robotami dodatkowymi wyniesie ok 40 mln.
Danton01.03.2020, 08:20
No to drodzy Nowotarżanie zapomnijcie w następnych sześciu, a nawet dziesięciu latach o inwestycjach, które mogłyby zmienić oblicze tego miasta i dać szansę na lepsze życie młodemu pokoleniu mieszkańców. Zostaliśmy wszyscy oszukani i i zmanipulowani cwaniakom obiecującym coś lepszego, sprawniejszego, mądrzejszego. Nic z tych rzeczy.
This Is the End.
Koniec zakłamania Panie burmistrzu. Rzeczywistość mówi Panu sprawdzam, a nam mieszkańcom daje powód, by jak najszybciej zrewidować swoje oczekiwania i podjąć jedynie słuszną decyzję - odwołania tej władzy od góry na sam dół, czyli od Burmistrza, aż po Radę Miasta. Przecież to ostatni moment by głupota nie wygrała z odpowiedzialnością i zdolnością do racjonalnego rządzenia.
Niepokorny obserwator01.03.2020, 04:33
Wstyd mnie ogarnia i wielka przykrość. Głosując na G. Watychę mialem nadzieję że coś się zmieni W naszym Mieście, teraz wiem że to była koszmarna pomyłka, gdyby można było cofnąć czas, bo na kolejne wybory chyba niema co liczyć. Nowotarżanie jeszcze nie dorośli do demokracji i kapitalizmu, nie mają świadomości że kapitalizm to jest ciągła walka o przetrwanie. Najpierw trzeba zarobić by moc wydawać, no ale jak się niema pomysłu to się bierze kredyt.
Ciekaw jestem czy Sz.P. G. Watycha i jego wierna ekipa ( która na pewno zagłosuje za obciążeniem Miasta ) ma świadomość jakie zagrożenie niesie Weksel Inblanko. Swoją drogą to ciekaw jestem czy przedsiębiorca otrzymał by tak łatwo kredyt bez bardzo szczegolowego biznesplanu i konkretnego zabezpieczenia.
No ale zapomniałem że jego kadencja w najlepszym, a dla nas niestety w najgorszym przypadku zakończy się za osiem lat, a potem to niech się martwią inni ! Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pociągnie go do odpowiedziałności za niegospodarność i działanie na szkodę Miasta. Osobie piastujacej takie stanowisko nie wypada w ten sposób kpić z wyborców, z ludzi którzy ciężko pracują na to Miasto, które kiedyś było naszą wielką chlubą, a dzisiaj się niustannie stacza.
Ale o tym niebawem !
wstążki & kolesiostwo29.02.2020, 23:07
Miał nie zatrudniać kolesiów - zatrudnia. Miał nie zadłużać - zadłuża, miał zbudować stację narciarską - wcisnął kit o lodowiku, a zaczął remontować MOK, miał zatrudnić zastępcę budowlańca - wziął leśnika, i wreszcie miał mieć jednego zastępcę - zatrudnił Joannę. Ile jeszcze kitu wciśnie nam Watycha?
kibice Podhala29.02.2020, 22:28
Panie burmistrzu miarka się przebrała. Pana nie będzie a kredyt do spłacenia pozostanie. No i możemy zapomnieć o nowym lodowisku?
jolka29.02.2020, 20:59
Coś mi się tu nie podoba. jakoś nie dowierzam, ze to na to. Czy aby na pewno ? Radni się lepiej wdrożcie w temat, bo to Wy będziecie za to odpowiadać - czy jesteście pewni tego co wam podstawiają????
Pinionchy pujdo na marne29.02.2020, 20:09
Burmistrz zadłuży miasto a później nic nie będzie robione przez 20 następnych lat. Po co komu MPK za 30 mln?....
Korek29.02.2020, 18:43
Wybraliście się POwskiego Watyche to płacić lemingi. Ich gość pod sowy powiedział co myśli onas. Niewolnicy , Dio roboty.
Podatnik29.02.2020, 18:38
Mok 40mln!!!! Tak się bawią urzędasy za naszą krwawizne. Jak długo ludzie jeszcze wytrzymają?
Już czas29.02.2020, 17:13
Najwyższy czas uświadomić panu burmistrzowi jak bardzo się pomylił zatrudniając panią Joannę Iskrzyńska Steg na stanowisku wiceburmistrza do spraw niepotrzebnych i jakie straty poniosło miasto.
Muzeum maszyny do pisania:(29.02.2020, 16:53
@ www - racja! Są jeszcze inne głupoty.
Tak29.02.2020, 15:58
Igrzyska kosztuja....Brawo urzad miasta brawo Burmistrz Watycha!!!! Nic dodac nic ujac...Rece opadaja!!!!
Mirek29.02.2020, 14:19
Niech żyje bal. Szkoda że wielu z nas nowotarżan następnego nie dożyje z powodu chorób posmogowych. Zdrowie jest najważniejsze. Watycha zadłuża niasto na cele rozrywkowe.
szok29.02.2020, 13:09
A ja podpowiem wlodarzom ..moze tak zweryfikowac wlasne kadry ukrocic troszke wydawnictwo dla swoich i samych siebie bo wystarczy tylko przegladnac ile osob dodatkowych zatrudniono w ostatnim czasie i czy sa prawidlowo zatrudniani zgodnie z przepisami czy odbyly sie konkursy bo jak wiadomo jest pare stanowisk obsadzonych bez konkursow i za wieksze pieniadze niz poprzedni urzednicy i warto sprawdzic czyje to dzieci kuzyni bracia i siostry ...oj jest tego troche no ale coz podniesc podatki za nieruchomosci imieszkancom zaciagnac kredyt i dalej bal rozwieszanie wstazek ..a moze tak Vice Joanna na dyrektora MOK ..zgrozo co sie w tym miescie dzieje.
www29.02.2020, 13:01
Remont MOK i kredyt? Nie lepiej było wstrzymać się z taką inwestycją, lub ograniczyć się tylko to remontu sali widowiskowej? Teraz będziemy pracować na bank....
anihilacja29.02.2020, 11:58
Karino nie uprawiaj ulubionego od sześciu lat defetyzmu i zasłaniania własnych nieporadności winą poprzedników. Żyję z dala od tego urzędniczego bagna i przepychanek nadętych indorów, ale to co tutaj prezentujesz pod różnymi nickami, staje się już śmieszne i żenujące. A rzeczywistości nie da się zaczarować. Szczególnie w kontekście obecnych nieudaczników i hochsztaplerów. Jaki koń jest (nomen omen Karino) każdy widzi, a dzielenie mieszkańców na my i wy jest tylko potwierdzeniem bezradności i braku kompetencji w zarządzaniu. I wcale nie chcę jako mieszkaniec wybierać życia pomiędzy tyfusem a syfem, co pewnie nie mieści Ci się w głowie. Chciałbym jednak podkreślić, że nie mogę pogodzić się tylko z jednym - głupotą podszytą ustawicznym kłamstwem oraz urzędniczą arogancją, bo co nam pan zrobi jak nie mamy pana płaszcza? No ma rozmach ta nasza władza i jej biurkowi apologeci. Szkoda tylko, że za ten cały bajzel i życie na kredyt zapłacimy my, Nowotarżanie! Szkoda, że zamiast przyszłości, funduje się nam stagnację i mrzonki. No, ale Karino prychnij sobie jeszcze raz, a może uda Ci się zakłamać naszą codzienność ze smogiem w tle.
Chaos JIS29.02.2020, 11:39
Miasto powinno szukać pieniędzy z prograów. Najprościej wziąć kredyt, który nas bę?zie kosztował 15% więcej. Policzcie jakie to są pieniądze. Zatrudnili specjalistę z zakopiańskiego urzędu do pozyskiwania środkó? i zrobili go kierownikiem referatu sportu. Gdzie sens i logika? Powinien szukać pieniędzy na nie wydawać je.
życzliwa29.02.2020, 11:28
Przestań słuchać Aśki a najlepiej zrób ją dyrektorem MOKu w budowie bo źle skończysz. Rozchrzaniła ci urząd i rozchrzania miasto. Z tym MOKiem to ugotowała Ciebie i miasto na długie lata. Myśl o sobie i najbliższych bo ta bajka nie będzie miała dobrego zakończenia. Otrząśnij się! Tu i teraz!
Bolo29.02.2020, 11:15
Jeśli nie odwołamy tych wiecznie imprezujących utracjuszy umrzemy w smogu i oparach spalarni, którą nam chce Watycha zafundować.
Anka29.02.2020, 10:54
Wszyscy wiedzą że miastem rządzi burmistrz w spódnicy. Stąd wszędzie chaos. Zapomnijcie o nowej hali lodowej. Starą można było wyremontować przez program rewitalizacji. Ale po co. Będzie Mok będzie zabawa i wstążki a długi?
Pio29.02.2020, 09:18
Też chce zaciągnąć kredyt, tylko zastanawiam się z czego go spłacę?
obdarty ze skóry29.02.2020, 08:29
Ufff. Koniec widzę, Koniec! Dość panie GW! Koniec...
okradziony w biały dzień29.02.2020, 08:26
Miasto złodziejsko okrada mieszkańców z nieruchomości i nie płaci za to ani grosza. Nawet nie odpisuje na korespondecję. Panie Grzegorzu, na szczęście kończymy z pańską złodziejską działalnością. Bajo i nara i ngdy znów!
Mieszkaniec29.02.2020, 08:14
Mieszkaniec.
Panie Watycha, zastępcy i Rada Miasta. Najpierw trzeba zarobić żeby potem wydawać. Na to trzeba dobrego gospodarza. Takiego nie widać. W NT podwyżki gonią podwyżki. Mieliście czas zarobić jakieś pieniądze przez ostatnie 5 lat urzędowania. Teraz okazuje się, że jak w poprzedniej ekipie która zadłużała miasto NT w 2014 i m.in. z tego powodu przegrali wybory. To tak jak poprzednicy doprowadziliście, że w kasie miasta nie ma pieniędzy. To zły omen. Teraz chcecie kredytów, żeby zadłużyć miasto, a tym samym obciążyć podatników? Gdzie obiecane dochody z budowanych wyciągów narciarskich i innych sportów. Widać, że tylko stać was tylko na podnoszenie cen obywatelom miasta w tym dużej podwyżki za wszystko nakładane również na emerytów i podwyżki na wszystko co tylko się da. A gdzie są obiecane ulgi. Oby tak dalej, a przyszłe wybory przegracie. Rozczarowany ekipą Watychy i jego pupilom.
Mieszkaniec.
jurek29.02.2020, 07:56
polityka inwestycyjna jak w starożytnym Egipcie, co z tego że bez sensu, ale z jakim rozmachem,
ha ha ha29.02.2020, 00:11
Popatrzcie na hipokryzje PO. Jak by PIS pożyczył to wszyscy wielka wrzawa ale jak PO pożycza to dobrze robi.
przyjezdny29.02.2020, 00:07
Ja bym proponował włodarzom najpierw poprawienie budynków (fasad) na ulicach ; Waksmundzka , Św Doroty , Szaflarska - rynek do ul Św Anny ten widok może zniechęcić , nawet tych którzy tylko latem na lody przyjeżdżają , nie mówiąc o teraźniejszości pory zimowo-wiosennej . Wstyd
Karino28.02.2020, 23:54
Żadnego referendum nie ma i nie będzie bo to tylko opozycyjne gadanie. Watycha wygrał w pierwszej turze i to boli stara ekipę. Ludzie doceniają co robi a komentarze piszą ci co zawsze. Taka prawda i żadne wielkie słowa o odwołaniu nic nie zmienia. Nie możecie się panowie pogodzić z porażka.
f/x28.02.2020, 22:47
Jakie jest zadłużenie miasto na stan obecny ?Ktoś wie?
Ciutrok28.02.2020, 22:47
Złote myśli Grzegorza Watychy z 2014 roku. Warto przeczytać i skonfrontować te słowa z rzeczywistością. Nowy Targ się pomylił. Niestety:

- Jest jeszcze drugi motyw, który popchnął mnie do tego, by stanąć do wyborów na burmistrza. To mój wewnętrzny sprzeciw wobec tego, jak są w Nowym Targu wydawane pieniądze. Ona są marnotrawione. Nie mogę przejść obok tego obojętnie. Nowy Targ zasługuje na burmistrza, który będzie patrzył na miasto jak gospodarz. Musi dać przyszłym pokoleniom byt.

No to czemu nas Pan zadłuża na lata inwestycyjkami, które nie przyniosą zysku a straty i nie poprawią bytu. Wręcz przeciwnie uniemożliwią rozwój Nowego Targu, który zadłuża Pan na długie lata.
GoooralNT28.02.2020, 22:05
Panie Burmistrzu wypadałoby by w końcu wypłacić odszkodowania za ul.Grel bo już 3 lata mijają A pieniążki dalej nie wypłacone... nawet nie wycenione nieruchomości ... Nie wspominając o drodze św. Brata Alberta ... Droga wybudowana bez pozwolenia na budowę na prywatnych działkach bez jakiejkolwiek wiadomości... ile bierze miasto komu kiedy ile chce zapłacić (A raczej nie chce ) ... bo nawet rzeczoznawca nie wycenil nieruchomości... bo nie ma do tego prawa ,tak samo jak droga powstac bez pozwolenia na budowę... Z takim nastawieniem to na pewno braknie to 23 mln zł 23 000 000 zł pozdrowiom Goooorol z NT
Pedagog28.02.2020, 22:00
Pani Steg zachowuje się jak rozwydrzone dziecko w supermarkecie. Wszystko chce, bo za nic nie musi płacić. Z tą różnicą, że dziecku idzie wytłumaczyć, że rodziców nie stać na bzdety.
Adam28.02.2020, 21:48
Z prostych wyliczeń wynika że Joanna Steg na imprezki wydała ok. 4 mln. Zł. Niech żyje bal. A nam podwyżki podatków, woda najdroższa, śmieci jak za zboże. A będzie jeszcze drożej.
tarżanin nienowy28.02.2020, 21:39
Rozumiem, że przyszłoroczny budżet, jak i kolejne, będzie już bez deficytu i ten "kredycik" miasto spokojnie spłaci w ciągu kolejnych 10 lat.
Przepraszam, tak mi się tylko zamarzyło.
Rzeczywistość będzie niestety taka, że czekają nas spłaty, a raczej obsługa długów poprzez zaciąganie kolejnych długów i rolowanie ich bez końca.
No, chyba, że Pan Burmistrz wymieni sobie najbliższe otoczenie, które tak naprawdę jest przeciwko niemu.
Pod rozwagę Panie Burmistrzu!
abc28.02.2020, 21:29
no cóż ... byle do wyborów!!!
pytanie - czy będzie ktoś chętny - kto ma jaja i zacznie rządzić z głową?
avivat28.02.2020, 21:27
No teraz się zacznie spirala długów!
wizjonerzy28.02.2020, 21:09
a kiedy kolejny kredyt na budowę bibliiteki, którą Joanna z Grzegorzem i Bolesławem wyrzucili z MOKu?
prawda28.02.2020, 20:09
Podobno Watycha skończył ekonomię. No, ale to chyba była ekonomia socjalizmu na tajnych kompletach. A tu ściana i koniec bezmyślnej rozrzutności i urojonych mrzonek. Nie wiem tylko, czy ta wesoła wataha w Radzie miasta, tak ochoczo podnosząca rączki przy głosowaniu ma świadomość, że to ona już po nazwisku, indywidualnie, będzie odpowiadać przed mieszkańcami za źle wydane pieniądze, fatalne decyzje, przypadkowo prowadzone inwestycje dla inwestycji? I czy ktoś z nich ma pomysł lub wiedzę jak z tego regresu będzie wyjść i spłacać zaciągnięte pożyczki? Pieniążki publiczne wydaje się przecież szybko, bez zobowiązań i bez kompetencji... ale ekonomii nie da się okłamać. Właśnie widać, że król jest nagi!
Wyrocznia28.02.2020, 19:50
Jacy wyborcy, taka władza. To jest właśnie demokracja.
dekoniunktura to fakt28.02.2020, 19:47
Żarło, żarło, żarło, a to wstążeczki, a to rauty, a to bale, zabawy, imprezki... i przeżarło się wszystko. Brawo Wy! Takie to właśnie gospodarskie mamy władze. Z wizją i konsekwencją zjeżdżamy teraz na samiućkie dno. A będzie jeszcze gorzej, znacznie gorzej, bo pieniędzy będzie brakowało na wszystko.
Adonis28.02.2020, 18:47
Referendum!Pierwsze pytanie o przeterminowane wybory!Drugie czy chcecie wy jako podatnicy sponsorować dalej tych nieuczniaków!
Adonis28.02.2020, 18:45
Ale krety...Nic poważnego nierob ale do zadłużenia to pierwsi!Joanno ratuj nas
ED28.02.2020, 18:08
Niech sie włodarze tego kupieckiego miasta pochwalą ile biorą za dzierżawę terenu miasta na nowej targowicy!!!!!!!! NO ale jak umowa to umowa A potym trza sukać pinącków w BANKACH
wkurzony28.02.2020, 17:53
a co z salą gimnastyczną dla szkoły podstawowej nr 2 i nr 11?
za pieniądze na mok każda szkoła w mieście miałaby nowa salę gimnastyczną!!! ale po co? nikt nie pytał mieszkańców, czy godzą się na remont moku, bo wiadomo, jaka byłaby odpowiedź!!!!!!!!!!!!!
Komu ten mok potrzebny? Co jest ważniejsze - imprezki, czy oświata i nasze dzieci??????????????????????????????????????????
Czekam na referendum w kwestii odwołania władz NT. ktoś coś wie?
góralka zawstydzona28.02.2020, 17:46
Tak to sie kończy,gdy Dorośli?Ludzie chcą bawić się w samorząd.
Żadnej gradacji potrzeb,Żadnego,rozsądnego rozeznania co jest ważne a co ważniejsze!
Nowy Targ dusi się w smogu.
Żadnych pomysłów co z tym problemem NR1 zrobić.Szybko i sprawnie i skutecznie.
Jak Wam nie wstyd!Gdyby kredyt był konieczny na wymianę "kopciuchów"-ani słowa sprzeciwu.
Ale na "rozwalony" przez upór Burmistrzów -M.O.K,bo marzy się wielki świat!Wstyd,by zapożyczać się na remonty dróg! m
Niedługo wstyd będzie Mieszkańcom przyznawać się- skąd pochodzą.
Jedyny przypadek w światowej ekonomii-dopłacanie do Jarmarków Świątecznych.Trzeba dopłacać z kasy MIasta,tym którzy zarabiają na handlu jarmarcznym.To dopiero Gospodarze.Brawo "fachowcy" od promocji,ilu was siedzi w tym wydziale!
Obecna kadencja dla burmistrzów to II i ostatnia- zgodnie ze zmienioną

ustawą o wyborze burmistrzów.
Stąd te samobójcze dla Nowego Targu pomysły.Niech się następcy bujają ze spłatami.Jest jeszcze jedna możliwość.Można was wywieźć na taczkach,będzie tanio i wielką korzyścią dla stolicy Podhala
baciok@28.02.2020, 17:41
Ciemność widzę , ciemność.
Marek28.02.2020, 17:41
Znam Grześka i wiem, że nie chciał wchodzić w ten MOK bo zadłuży miasto. No ale Aśka się uparła i jej uległ.
kuba28.02.2020, 17:40
Jak były pieniądze w kasie to wydawali na różne głupoty. Teraz nagle problem bo ich brakuje. Gdybym w ten sposób prowadził swoją firmę to już bym dawno zbankrutował.
dla Magdy28.02.2020, 16:52
Macie za to kanalizacje w Jabłonce i wielkie kredyty
ol28.02.2020, 16:43
Czyli kredyt będą spłacać nasze dzieci.Ale mamy gospodarzy ,wszystko na kredyt!
Anty Bolek28.02.2020, 16:41
Podać jakie będą odsetki .
Wstążka28.02.2020, 16:34
Oj Grzesiu popatrz, popatrz! Utracjusze z Krzywej
gaga28.02.2020, 16:34
Nowej wladze brakuje na wyplaty I wynagrodzenia !!! Wymyslaja ciagle imprezy integracyjne , Bal Burmistrza itp Zatrudnia sie coraz to nowsze osoby , niedoswiadczone I wysyla sie je na szkolenia za ktore miasto musi placic !!! Brakuje juz pieniedzy ? miasto musi sie zadluzac ??? Moze by tak ograniczyc niektore imprezy , przeciez I tak wszystko to wymysla Pani Steg I organizuje tylko takie imprezy ktore jej sie podobaja , nie ma zadnego glosowania I zadnej propozycji alternatywnej Swoja droga ile wynosi miesieczna pensja Burmistrza I Pani Steg ???
pp28.02.2020, 16:27
zadluzanie miasta to zla decyzja!!! potem beda szukac pieniedzy w naszych kieszeniach!
Rychu28.02.2020, 16:06
Brawo wladza a tak niedawno wyzywali sie na poprzednikach ze zadluzaja miasto a teraz wspaniala trojca co robi ????Bierze kredyty i rozwala pieniadze na lewo i na prawo i co teraz jest w porzadku powinniscie polknac swoje jezory teraz.A ja na miejscu radnych zglosilbym pare spraw do Izby obrachunkowej niech sprawdza pare rzeczy w urzedzie !!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl