01.03.2020, 12:51 | czytano: 5651

Muzycy dla Milenki (zdjęcia i film z koncertu)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Ok. 10 tysięcy złotych zebrano w "Czarnej Owcy", podczas koncertu charytatywnego na rzecz 7-letniej Milenki Solarz.
W regionalnej restauracji wystąpiły cztery zespoły - Send Voice z Rabki, Zapaleni z Nowego Targu i południowoamerykański Ahaju Fusion Boliwia oraz gwiazda wieczoru Megitza & Ondycz. Znanej artystce, wokalistce i kontrabasistce towarzyszył romski gitarzysta.


Imprezę zorganizowaną przez Stowarzyszenie Zbóje z Gór prowadził Jan Poręba z nowotarskiego Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z Ewą Krawczyk - współorganizatorką koncertu, logopedą, pracującą na co dzień w przedszkolu Liwlandia.

Milenka Solarz - dla której wystąpili artyści - urodziła się w 2012 roku. Zdiagnozowano u niej zespół Retta - chorobę neurologiczną o podłożu genetycznym, która w większości przypadków prowadzi do znacznej niepełnosprawności. Milenka wymaga 24-godzinnej opieki, nie chodzi, nie mówi, nie potrafi samodzielnie siedzieć, ma również lekoodporną padaczkę. Pomóc jej można tylko przez intensywną rehabilitację i specjalistyczne leczenie. Zbierane podczas kilkugodzinnego piątkowego koncertu - któremu towarzyszyły licytacja, loteria fantowa i wspaniała, serdeczna atmosfera - pieniądze przeznaczone zostaną na turnusy rehabilitacyjne i specjalistyczny wózek dla dziewczynki.

źródło: Targowica.eu, s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl