05.03.2020, 14:11 | czytano: 7296

Sprawa mleczarni w Nowym Targu: związki zawodowe zawiesiły spór zbiorowy z zarządem OSM Radomsko

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Związki zawodowe po rozmowach z zarządem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku zdecydowały o zawieszeniu sporu zbiorowego, który wypowiedziały w związku z planowaną likwidacją nowotarskiej mleczarni. Związki chcą dać szansę zarządowi na przedstawienie programu restrukturyzacji.
W sprawie likwidacji nowotarskiej mleczarni pojawiają się sprzeczne informacje. Z jednej strony rada nadzorcza OSM w Radomsku i walne zabranie członków spółdzielni, czyli właściciele, podjęli decyzję o likwidacji i sprzedaży przynoszącego straty Zakładu Mleczarskiego w Nowym Targu. Z drugiej strony, zarząd spółdzielni, czyli jej władze, cały czas przekonują spółdzielców z Nowego Targu, że nie wszystko jest stracone, a podjęte uchwały tylko otwierają możliwość sprzedaży mleczarni, ale wcale o tym nie przesądzają.
Kluczowy, jak mówi kierownik biura Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność w Nowym Targu Leszek Jankowski, będzie plan restrukturyzacyjny, który zarząd ma przedstawić radzie nadzorczej. Program ma zawierać propozycję utrzymania nowotarskiej mleczarni, choć w ograniczonym zakresie. - Nam zależy najbardziej na miejscach pracy, by produkcja, choćby w ograniczonym zakresie, była jednak w Nowym Targu prowadzona, a działalność zakładu była rentowna - mówi Janiszewski. - Zarząd przekonał nas, że jest światełko w tunelu, że przedstawi program restrukturyzacji, dlatego zdecydowaliśmy się zawiesić spór zbiorowy i dać zarządowi szansę. Zarząd chce próbować ratować działalność. Wiemy, że pewnie wszystkich miejsca pracy nie uda się uratować, ale chcemy, by zostało ich utrzymanych jak najwięcej - dodaje.

r/
komentarze
skr08.03.2020, 18:28
Powołać likwidatora z Jabłonki ,on to kupi za złotówke
orzzia08.03.2020, 14:08
Posłowie powinni dbać o dobro wspólne naszej małej Ojczyzny...
............
Poprosić o pomoc posła Siarki doradcy p. prezydenta, ponadto pania , która medialnie próbuje zasiadać na ławie poselskiej J.Kaczyńskiego.
orzzi08.03.2020, 14:06
Posłowie powinni dbać o dobro wspólne naszej małej Ojczyzny...
............
Poprosić o pomoc posła Siarki doradcy p. prezydenta, ponadto pania , która medialnie próbuje zasiadać na ławie poselskiej J.Kaczyńskiego.
Obywatel06.03.2020, 16:17
Rys, całkowicie się z tobą zgadzam. Już dawno powinni wystąpić o audyt izby skarbowej jak radomsko zaczęło wyprowadzać majątek. Od czego był poprzedni "kierownik"???? i rada jak każda bezradna. Co radomianie kazali to przyklaskiwali.
Łaciata05.03.2020, 21:33
Ludzie powinni zacząć kupować produkty z mleczarni Nowy Targ bo są naprawdę bardzo dobre.Polecam ser biały tłusty -sernik rewelacja o kefirze nie wspomnę
Halo05.03.2020, 21:24
Brak związkowców, którzy mają głowę na karku,
ja bym z nimi inaczej zatańczył. Brońcie tej mleczarni z wszelką cenę.
Mu05.03.2020, 20:24
W poniedziałek jest sesja rady miejskiej idźcie całą załogą prosić burmistrza o mediacje. W końcu powinno mu zależeć na tym zakładzie.
Strata czasu05.03.2020, 17:54
"Rys" ma rację.
Ci sami ludzie którzy coś zepsuli nigdy tego nie naprawią.
Pawlak05.03.2020, 16:20
Lapy precz od mleczarni.To młućka Kargula.Niech miasto odkupi mleczarnie i przejmie na dobro obywateli.
Roco05.03.2020, 14:58
Ok skoro ograniczenie pracowników to po co tam jest Dyrektorka ????? Wystarczy Kierownik oddziału na pewno z mniejszym i to dużo mniejszym uposażeniem i robi to samo. No ale kolesiostwo się ma dobrze ...
Rys05.03.2020, 14:53
I to jest błąd związków. znów dają sobie mydlić oczy ... Liczba zostanie ograniczona aż w pewnym momencie gdy będzie już mniej pracowników polecą WSZYSCY. Powinno się iść za ciosem , powołać audyt odgórny na co zostały wydane pieniądze na pewno są jakieś nieprawidłowości jeszcze w tak dużej firmie. I wyciągnąć konsekwencje od osób zawinionych. Następnie rozpocząć proces sądowy odnośnie rozłączenia od tego radomska śmiesznego. Ehhh widać że nie ma tam nikogo konkretnego do działań ... Sami jeźdźcy bez głów dają się zwodzić
KEFIR NT05.03.2020, 14:21
Walczyc do upadłego o nasza Mleczarnie!Produkty sa naprawde pierwszej klasy...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl