16.03.2020, 12:40 | czytano: 4304

Zakupy dla seniorów - akcja pomocy dla nowotarżan

NOWY TARG. Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu wraz z Fundacją im. Adama Worwy. W okresie walki z pandemią koronawirusa uruchamia usługę "Zakupy dla seniorów".
Jak informuje na swojej stronie Urząd Miasta - wsparcie skierowane jest do osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych – mieszkańców miasta Nowy Targ. Pomoc obejmowała będzie zakup leków, żywności oraz środków czystości.
Celem usługi "Zakupy dla seniorów" jest maksymalne ograniczenie konieczności opuszczania swoim domów i mieszkań przez osoby starsze i niepełnosprawne, które szczególnie narażone są na zarażenie.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z "Zakupów dla seniorów" mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Z usługi można skorzystać maksymalnie dwukrotnie w ciągu tygodnia, od poniedziałku do piątku.

Zgłoszenia przyjmuje pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, w terminie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 pod numerem 18 26 11 705. Podczas rozmowy należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefony. Przyjmujący zgłoszenie zapyta o potrzeby. Dzięki tej rozmowie senior będzie mógł konkretnie powiedzieć, jakich zakupów potrzebuje i ustalić termin ich realizacji.
Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu. Wolontariusz, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczenia towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą. Całość i poprawność wykonania usługi zakończy telefon ze strony koordynatora.

Uwaga: dla zapewnienia bezpieczeństwa każde zgłoszenie będzie miało swój unikatowy numer - do wyłącznej wiadomości seniora. Numer będzie stanowił hasło do kontaktów. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz (będzie miał też specjalny identyfikator). Żaden wolontariusz nie będzie pukał do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę. Takie zabezpieczenie jest konieczne z uwagi na bezpieczeństwo Seniorów.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
JLO20.03.2020, 19:05
...
..Do mieszkaniec .....
Na pewno jest taka informacja na każdej klatce bloków na ul.Wojska polskiego ,Szaflarskiej ,Powstańców Śląskich ,Kopernika ! Tak ze ...drogi młody sąsiedzie pomagaj seniorom .Robisz sobie zakupy a masz starszych sąsiadów zapukaj do drzwi zapytaj o pomoc .Taka inf.zawieszona na drzwiach najczęściej czytana jest przez młodsze pokolenie .Pomagajmy ...dobro wraca
mieszkaniec18.03.2020, 18:28
Gdzieś na plakatach albo ulotkach jest ta informacja? Ja nie widziałem nigdzie na blokach, a są takie klatki, że sami staruszkowie mieszkają. Oni nie sprawdzają internetu.
RADA18.03.2020, 10:16
Piękna inicjatywa,oby znależli się inni naśladowcy,,którzy potrzebującym udzielą swojego wsparcia i pomocy,w tym trudnym czasie.
Nowotarżanin 7716.03.2020, 19:00
@antyświatło

Aleś się wysilił intelektualnie z tą "jedyną atrakcją" :(

Jako senior powiem ci tylko tyle - spadaj na drzewo liście pompować.
antyświatło16.03.2020, 16:44
Seniorzy mają gdzieś pomoc po kilka razy śmigają do sklepu. To ich jedyna atrakcja
Witek16.03.2020, 13:28
Boże a jakie ma znaczenie czy jest a czy o...tylko takie że krytykować można.
tylko referendum16.03.2020, 12:41
znowu korOnowirus zamiast koronAwirus
nie nauczą się
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl