17.03.2020, 10:01 | czytano: 5483

Bezpłatne parkingi miejskie

Fot. UM Zakopane
ZAKOPANE. Burmistrz Leszek Dorula podjął decyzję o zawieszeniu do 31 marca opłat i kontroli w Strefie Płatnego Parkowania w Zakopanem.
Od dnia 13 marca 2020 w naszym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemiologicznego związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, aby ułatwić funkcjonowanie osobom, które w obawie przed korzystaniem z komunikacji publicznej poruszają się po mieście samochodami, zniesiono opłaty za parkowanie w SPP.
Jednocześnie zakopiański magistrat przypomina, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni obowiązują następujące obostrzenia:

- zakaz prowadzenia usług noclegowych oraz najmu krótkoterminowego
- zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, w tym zgromadzeń państwowych i religijnych
- restauracje, bary i kawiarnie mogą prowadzić TYLKO działalność na dowóz i na wynos
- osoby powracające z zagranicy muszą przejść dwutygodniową kwarantannę domową.

Urząd Miasta Zakopane wstrzymał bezpośrednią obsługę interesantów. Zachęcamy do kontaktu z urzędnikami drogą telefoniczną i mailową.

Wszystkich korzystających ze świadczeń wypłacanych przez MOPS w Zakopanem, którzy dotychczas odbierali przyznane zasiłki gotówką w kasie MOPS – prosimy o wskazanie numeru konta bankowego, na które będą przelewane przyznane świadczenia.
Apelujemy również do mieszkańców Zakopanego o szczególną wrażliwość na sytuację osób starszych, schorowanych, szczególnie osób samotnych. Prosimy o wsparcie w opiece nad seniorami, którzy należą do osób obarczonych największym ryzykiem i najbardziej bezbronnych wobec epidemii.

Informacja techniczna: Parkomaty pozostają WŁĄCZONE, jednak nie przyjmują płatności gotówkowych ani bezgotówkowych kartami płatniczymi.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
komentarze
bies19.03.2020, 14:21
pytanie do burmistrza Watychy - dlaczego w Nowym Targu takie decyzję nie są podejmowane?
Mietek z krainy kredek18.03.2020, 09:51
A w Nowym Targu dzisiaj rano widziałem jak wystawiaja mandaty i nadal chca sie bogacic na krzywdzie ludzi...
z Harendy17.03.2020, 18:30
Brawo Panie Leszku.Dziekujemy za wspanialy gest.
maruś17.03.2020, 11:58
bardzo łądny gest, Świetna decyzja. Miło robi sie na sercu gdy ktos cos od siebie daje, ot tak. Ciezkie mamy teraz czasy musimy sie wspierac
Zobacz pełną wersję podhale24.pl