20.03.2020, 19:03 | czytano: 8477

Premier ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Lekcje w szkołach odwołane do Wielkanocy

kadr/ Transmisja Kancelarii Premiera
"Staramy się robić wszystko, by przygotować Polskę na te trudne nadchodzące miesiące"- powiedział w swoim wystąpieniu Prezes Rady Ministrów.
Mateusz Morawiecki zapowiedział też, że lekcje w szkołach zostały odwołane do Wielkanocy. Jak dodał - kary za złamanie kwarantanny podniesiono do 30 tys. zł. - Wprowadzimy mechanizmy śledzenia tego, czy dany człowiek przebywa pod adresem, który podał. Myślenie w kategoriach „mnie to nie dotyczy”, to dla nas myślenie obce - podkreślił.
Z kolei Minister Zdrowia tłumaczył na czym polega wprowadzenie stanu epidemii: "Podpiszemy rozporządzenie ogłaszającego stanu epidemii w Polsce. /.../ Stosując ustawę o chorobach zakaźnych minister zdrowia na terenie Polski, a wojewodowie na terenie swoich województw mogą wyznaczyć personel medyczny, ale również role dla innych osób w zwalczaniu epidemii. Można delegować kogoś do pracy na obszarze, który jest niezbędny do powstrzymania epidemii. /.../ W rozporządzeniu wprowadziliśmy zmiany doprecyzowujące ograniczenia w branży transportowej, w galeriach handlowych i przedsiębiorstwach. Zostaną otwarte sklepy spożywcze w tych galeriach, apteki, kioski. Będzie można kupić środki czystości - mówił minister Łukasz Szumowski.

źródło: Kancelaria Premiera, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
@ Swój22.03.2020, 17:13
Twój wpis jest żenujący, ale potwierdza regułę zachowania większej części nauczycieli, którzy strajkowali i buczeli, albo wygwizdywali prawdziwych nauczycieli z powołania, którzy nie strajkowali. Jak sam przyznajesz teraz nauczaniem dzieci muszą się zająć rodzice, więc dlaczego państwo ma Ci płacić za coś czego nie robisz. Niech państwo przekaże te (Twoje) pieniądze rodzicom, którzy zapłacą korepetytorom za indywidualne nauczanie. Dobry nauczyciel z korepetycji zarobiłby dużo więcej, niż na etacie. Natomiast pozostali pseudo nauczyciele zderza się z prawdziwym życiem, gdzie płaci się za efektywność
haha22.03.2020, 01:07
Jak chodzisz do sklepu to na wybory też pójdziesz. Twardy elektorat PIS i tak pójdzie bo woli umrzeć od wirusa niż od rządów opozycji.
Swoj21.03.2020, 10:53
Tyle pluli na nauczycieli bo jacy to niedobrzy. To teraz zobaczycie jak to fajnie wasze dzieci uczyć, jaki macie mądre , grzeczne dzieci. Wykażcie się rodzice :) jakżeśmy strajkowali żeby parę złotych więcej dostać to twierdzili że każdy nauczycielem może zostać. Teraz dzwonię do matki a tam bitka bo dziecko które biło się w szkole z kolegami i mamusia mówi że to wina kolegów, teraz bije młodsze rodzeństwo. A wycieczki ? Stale slyszalem że nauczycielowi dobrze. Nie pojedziemy na żadną wycieczkę.
mieszkaniec21.03.2020, 10:46
@baciok
Pełna zgoda, tak na marginesie zastanawiam się do której kategorii zakwalifikował się p. Kaczyński udzielając dzisiaj wywiadu w RMF FM.
ppf21.03.2020, 10:43
baciok@
Może i ma racje ale na szczeście może sobie na twitterze co najwyzej po hejtować . Wybory w kazdej chwili można przełożyć szczyt głupoty we Francji gdzie w środku epidemi przeprowadzono wybory samorządowe
Jeszcze nie tak dawno PO straszała dyktaturą stanem wojennym ,a teraz domaga się jego wprowadzenia
baciok@21.03.2020, 09:55
Wczoraj Donald Tusk powiedział
,,Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponowac ludziom pójscie do lokali wyborczych"
Tusk nie z mojej bajki ale tu facet ma rację.
mieszkaniec21.03.2020, 09:28
@Głupek baciok, taki tutejszy
Posłuchaj wyznawco pis-u, czy stan w jakim obecnie jest Polska to nie stan wyjątkowy, czy nie są ograniczone prawa obywatelskie, czy urzędy funkcjonują normalnie, czy zmuszanie ludzi aby w okresie pandemii narażali swoje życie i zdrowie aby iść na wybory jest normalne? Tylko chorzy na władzę pis-owcy mogą w takiej sytuacji dążyć do wyborów i utrzymania obecnego mieszkańca pałacu prezydenckiego przy władzy. To co robi obecnie p. Duda prowadząc jako jedyny kampanię wyborczą jest najłagodniej mówiąc nieprzyzwoite.
kalkulator21.03.2020, 09:06
do : Głupek baciok, taki tutejszy

Faktycznie jest z Ciebie głupek - Czymże jest ograniczenie swobód obywatelskich - zamknięcie zakładów, obiektów użyteczności publicznej, w końcu ludzi w mieszkaniach z powodu kwarantanny - jak nie STANEM WYJĄTKOWYM ??? - PiS sobie wymyślił spec ustawę, na której się tylko Konfederacja wyznała i kuchennymi drzwiami wprowadził stan wyjątkowy bis nie używając zwrotu WYJĄTKOWY, by nie ponosić ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA STRATY jakie ta ustawa za sobą niesie - LUDZIE BEZ PRACY - BEZ PIENIĘDZY, i niebawem wiele, wiele firm BANKRUTÓW.
Fasolka21.03.2020, 07:31
Do mama - Rodzice mają prawo do dodatkowych 14 dni zasiłku opiekuńczego na opiekę nad dzieckiem do lat 8., jeśli w związku z koronawirusem zamknięto żłobek, klub dziecięcy, przedszkole lub szkołę, do której uczęszcza dziecko. Zgłaszasz pracodawcy sytuację, zostajesz w domu i wypelniasz wniosek z ZUSu.
baciok@21.03.2020, 07:08
Do nick Głupek baciok, taki tutejszy
Tak chce przełożenia wyborów.
Oglasza sie stan epidemii , podwyzsza karę za brak kwarantanny, zamyka szkoły a za chwile idziemy do wyborów, ludzie umierają.
Wczoraj umarła w Nisku młoda dziewczyna(27lat) na koronowirusa.
Ale zeby statystyka sie zgadzała to wg rządzących umarła na sepse., która jest niekiedy ostatnim objawem tej choroby.
Kto nie chce przełożyc terminu wyborów jest mordercą albo niespełna rozumu.
Proponuje Ci z znajdź betonowy mur i weź szybki rozbieg
Głupek baciok, taki tutejszy20.03.2020, 23:28
Baciok. Jaja to se ty chyba robisz. Znajdź przepis mówiący o przełożeniu wyborów. Tylko stan wyjątkowy, aka wojenny. Chcesz tego?
baciok@20.03.2020, 22:27
A wybory normalnie.
A to se PiSowce jaja rpbiom
Mama20.03.2020, 22:21
no tak. Proszę mi powiedzieć co mam robić. Mam małe dziecko, pomagała mi sąsiadka 70+ lat, teraz izolacja. żłobki i przedszkola zamknięte - co z pracą??? jak się dzieckiem nie ma kto opiekować? Z wytycznych spe ustawy nie mogę mieć opieki nad 3-letnim dzieckiem. Mam się zwolnić czy zabrać dziecko do pracy?????
Mieszkaniec20.03.2020, 20:17
A Rada Gminy Czorsztyn odbyła dzisiaj koronoparty tj. Sesje w budynku gminy, który jest zamknięty dla interesantów. Osobami odpowiedzialnymi za narażenie pracowników Urzędu Gminy powinien zainteresować się Prokurator. Radni mieli ubaw bo wystąpili w miasteczkach ale pracownikom nie było do śmiechu.
leming doskonały20.03.2020, 20:16
Premier ogłasza epidemię a minister zdrowia mówi, że mamy pandemię - to w końcu niech ustalą między sobą i zaczną mówić jednym głosem. Z racji, że minister zdrowia jest lekarzem, to wierzę w to co On mówi.
Adobe20.03.2020, 20:15
Dzisiaj Policja sprawdziła parę osób czy przebywają na kwarantannie państwowej i okazało się,że nie ma ich w domach! Mam nadzieję że wlepili im 30 tyś zł mandatu?
jasiu20.03.2020, 19:33
ha ha , może tak zakończcie rok szkolny ,rozdajcie świadectwa i koniec na ten rok .
Zaczniecie normalnie od września .
Somsiad20.03.2020, 19:20
I bardzo dobrze do Korei Pln za zlamanie kwarantany do okopow cwaniakow bo ich nie brakuje przjdzie do sklepu jak przyjedzie z Belgi na piwo bo tam sie nie da pic I cwaniaka struga /.../
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl