24.03.2020, 15:57 | czytano: 9142

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dziesięciu osób. To mieszkańcy powiatów myślenickiego, nowosądeckiego, wadowickiego i brzeskiego. Na Podhalu nie ma kolejnych przypadków.
Jak informują służby Wojewody Małopolskiego, potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej.
Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
brak orientacji??25.03.2020, 18:07
nie wiem czy wam wierzyć , kwarantanna nie wychodzenie z domu to podstawa a tak nie jest!
Do Markos24.03.2020, 19:18
Nie siej paniki i nie podawaj błędnych albo inaczej, niekompletnych informacji. To, że miałes do czynienia z kimś, kto wrócił przed obowiazkiem kwarantanny o niczym nie świadczy ( no chyba, że został potwierdzony pozytywnym testem, albo występują u Ciebie objawy zarażenia). Jeśli wszyscy zaczniemy dzwonić i chodzić się badać, bo ktoś tam skądś wrócił, czy miał z kimś kontakt to zakorkujemy cały system sanitarno medyczny. Pamiętajmy - Higiena, zasady kwarantanny i odpowiednie zachowanie podczas nie daj Bóg objawów. A tak poza tym, za łamanie zasad kwarantanny kary nie 30 tys zł a 100 tys zł lub jak np w Czechach równowartość ok 500 tys zl
Widz24.03.2020, 18:15
Zamiast siedzieć w domu i przeczekać kwarantanne to chodzą jakby byli na wakacjach. Jakby to przestrzegali to nie trzeba było by nam żadnych testów i zakazów.
Wyrocznia24.03.2020, 17:22
Ludzie nie róbcie testów, a zaraza nas ominie! :D
Marcos24.03.2020, 16:18
Przestrzegać bezwzględnie zasad kwarantanny i nie zatajać kontaktów z osobami, które wróciły z zagranicy przed obowiązkową kwarantanną!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl