30.03.2020, 10:37 | czytano: 6453

Koronawirus w Kamienicy. Wójt Ochornicy Dolnej ostrzega mieszkańców

Arch. Podhale24.pl
W sąsiadującej z gminą Ochotnica Dolna gminie Kamienica jest już pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia SARS-CoV-2 - starsza kobieta przebywa w izolacji domowej i nie ma w tej chwili objawów chorobowych. To trzeci przypadek wykrycia koronawirusa w powiecie limanowskim.
Wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk ostrzega mieszkańców regionu: - Z perspektywy naszej gminy nikt już u nas nie może powiedzieć, że "nas to nie dotyczy", albo "tu tego nie ma" , bo "TO" jest już za naszą miedzą... Niestety zagrożenie epidemią dotyczy nas wszystkich, dlatego ze względu szczególnie na naszych kochanych seniorów, proszę uniżenie wszystkich o:
1) Jeszcze bardziej rygorystyczne przestrzeganie kwarantanny

2) Niewychodzenie z domów jeśli to nie jest absolutnie konieczne: praca, lekarz, apteka.
Wiadomo że żyć trzeba i do pracy trzeba pójść, ale do sklepu już nie trzeba, bo nasze sklepy dowożą na zamówienie zakupu do domu. Korzystajmy z tej opcji...

3) Ograniczenie kontaktu fizycznego do niezbędnego minimum - tylko izolacja jest realna szansą na uniknięcie zagrożenia.

Ja podobnie jak wielu z Was chodzę normalnie do pracy, ale od poniedziałku wprowadzę jeszcze bardziej rygorystyczne zasady dot. bezpieczeństwa i dla siebie i dla pozostałych pracowników.
Zmobilizujmy się i zduśmy tę epidemię w zarodku żeby nie spustoszyła nam domów i gospodarki.

Na razie nie ma kolejnych zachorowań w powiecie nowotarskim.

Źródło: Pieniny24.pl
zobacz także
komentarze
Zuz.anna30.03.2020, 13:25
Do Kobieta nowoczesna.
Masz rację, ludzie się zachowują jakby byli obłąkani, igrają że śmiercią. Nie dopuszczają do siebie, że każdy z nas może się zarazić i to może być zarażenie tragiczne w skutkach. A po sklepach rzeczywiście biegają jak opętani, jakby nie potrafili zrobić zapasów i z nich korzystać. Potrafią biegać po jedno piwo do sklepu nocnego albo paczkę chipsów. To nie jest artykuł pierwszej potrzeby. Bez takich rzeczy można przeżyć i to naprawdę długi czas. Piwo i chipsy zakupione o 2:00-3:00 w nocy albo bieganie kilka razy dziennie za każdym razem po jedną-dwie rzeczy nie uratują nikomu życia, rozsądek i używanie mózgu do myślenia daje taką szansę.
@kobieta nowoczesna30.03.2020, 12:41
lepszy jeden potwierdzony, bo przynajmniej i on i jego otoczenie wiedzą, co robić niż nieznana liczba niepotwierdzonych...
Kobieta nowoczesna30.03.2020, 11:48
Nie chcę siać paniki, ale sadzę że już niedługo pojawi się potwierdzony przypadek w okolicach Nowego targu. mam nadzieje że w końcu lidzie się opamiętają i przestaną latać po sklepach bo ostatnio jest to dla poniektórych jedyna rozrywka
Zobacz pełną wersję podhale24.pl