30.03.2020, 18:28 | czytano: 6253

Jagna Marczułajtis-Walczak ostrzega samorządowców z Podhala: "Rozpoczynając przygotowania do wyborów prezydenckich staniecie się moralnie współodpowiedzialni za skutki"

Arch. Podhale24.pl
"Organizując lokale, kompletując komisje wyborcze, przeprowadzając konieczne szkolenia oraz same wybory prezydenckie staniecie się moralnie współodpowiedzialni za nieprzewidywalne skutki tych działań" - napisała, pochodząca z Poronina, posłanka Koalicji Obywatelskiej w liście skierowanym do samorządowców z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.
Gminy z terenu Podhala, zgodnie z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej, rozpoczęły przygotowania do majowych wyborów prezydenckich. Np. gminy Czorsztyn, Jabłonka czy Raba Wyżna przyjmują już zgłoszenia kandydatów do komisji wyborczych. Tymczasem posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, w liście skierowanym do samorządowców m.in. z naszego regionu, nawołuje, by z uwagi na zagrożenie koronawirusem i bezpieczeństwo obywateli, aby pisali do prezydenta, premiera, Sejmu i Senatu o przełożenie wyborów. Przypomina też, że jeśli mimo istniejącego zagrożenie będą prowadzić przygotowania do wyborów, staną się współodpowiedzialni za skutki tych działań.
Oto treść listu:

"List otwarty

Szanowni Samorządowcy powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego

Światowa pandemia wirusem SARS-CoV-2, obejmująca również Polskę, sprawiła, że zdrowie i życie Polaków zostało zagrożone. Z każdym dniem wzrasta liczba zarażonych, systematycznie rośnie też liczba zgonów a medyczne autorytety przygotowują nas na nadejście szczytowej fazy epidemii, której skali nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Z tych względów kieruję do Was swój apel i wyrażam jednocześnie przekonanie, że świadomi ciążącej na Was odpowiedzialności podejmiecie odważne decyzje i skuteczne działania.

W związku zaistniałą sytuacją Związek Miast Polski i Unia Miast Polskich 20 marca br. skierowały pismo do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, w którym oświadczają, że samorządy nie mają możliwości prawidłowego przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Obie samorządowe organizacje jednoznacznie stwierdzają, że nie można w obecnej chwili skompletować pełnych komisji wyborczych, nie można przeprowadzić koniecznych szkoleń oraz właściwie przygotować punktów wyborczych, które zagwarantują pełne bezpieczeństwo epidemiologiczne wszystkim uczestnikom wyborów (wyborcom, członkom komisji i pracownikom obsługującym wybory).

Autorzy wspomnianego pisma, zwrócili uwagę na problemy organizacyjne i techniczne, jednak najważniejszym aspektem ewentualnego przeprowadzenia wyborów jest narażenie milionów wyborców, pośród których mogą znaleźć się nosiciele koronawirusa, na zarażenie się, na chorobę i cierpienia z nią związane, a nawet i śmierć w jej wyniku.
Organizując lokale, kompletując komisje wyborcze, przeprowadzając konieczne szkolenia oraz same wybory prezydenckie staniecie się moralnie współodpowiedzialni za nieprzewidywalne skutki tych działań, dlatego apeluję do Państwa, jako do liderów lokalnych społeczności, o kierowanie petycji do Prezydenta Andrzeja Dudy, do Premiera Mateusza Morawieckiego, do Sejmu i Senatu, do Państwowej Komisji Wyborczej o przełożenie wyborów do czasu uporania się z zagrożeniami niesionymi przez epidemię.

Apeluję do Państwa także o to, aby w czasie szczególnej próby dla nas wszystkich skupiać się głównie na działaniach mogących ograniczyć zachorowania, na otaczaniu opieką osób starszych, chorych i samotnych, na wspieraniu lokalnych szpitali i całej służby zdrowia.

Apeluję do Państwa także i o to, aby przekonywać swoich współobywateli, że zabieganie
o przełożenie wyborów, o przełożenie egzaminów w klasach ósmych i egzaminów maturalnych, nie jest walką polityczną, ale wyrazem troski o dobro najwyższe, jakim jest nasze zdrowie i życie.

Jagna Marczułajtis – Walczak, poseł na sejm RP".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kolejarz25.04.2020, 20:11
Można popaść w paranoję, czytając komentarze
klio01.04.2020, 17:24
Magda,a potrzebne Ci było to lansowanie nowomowy? Widzisz po wpisach jak Cię na Podhalu szanują i odbierają.
nieważny Mirek01.04.2020, 16:19
Ktoś tak skompromitowany jak Marczułajtis ma czelność szantażować samorząd? A zajmij się paniusiu Olimpiadą, a raczej rozliczeniem pobranych kwot na poczet tej niedoszłej imprezy.
Ok01.04.2020, 09:30
Do pisowskiego elektoratu jak to nie wiesz "konstytucją jest ważniejsza od życia ludzi"
Klio ma rację31.03.2020, 23:27
Wysłali ją z Krakowa aby wirusa defetyzmu siała .... Gorale nie mają do niej zaufania i niech się tu nie plącze....
Swoją drogą ktoś taki jak @Wodnik Szuwarek to jakiś KORnik Kadłubek albo inny spisywateiel bajek....
hpg31.03.2020, 17:48
Nie stros, nie stros, bo się ze....

Widać, jak pomagacie Polakom w Sejmie w trakcie obecnych obrad. A Senat i 1800 poprawek? Toż to obstrukcja kosztem Polaków! Jak Wam nie wstyd!
moher31.03.2020, 17:11
@ wodnik szuwarek,pokazałeś swoją klasę,jak ci,Twoi stronnicy z POKO,zaczynając od epitetów i moherów.I właśnie te mądre mohery ,wykształcone za komuny ale na wyższym poziomie nauczania,nie takim jak dzisiejsi magistrowie i docenci,którzy swą wiedzą są na równi z dawnymi szkołami zawodowymi.Mohery,to osoby,które w swym życiu znajdywały się w różnych sytuacjach życiowych i mają wyrobioną swoją opinię i twardy kręgosłup.My wiemy co jest dobre i co służy nam i krajowi.Niech nas ci od kidawy nie pouczają bo akurat rezultat będzie odwrotny.Uczcie się od moherów,to daleko zajdziecie!
Pola31.03.2020, 17:04
Anty góral pewnie tyle nie kradną bo ja za tą samą pracę mam dużo więcej w portfelu co za rządów PO , SLD, PSL . Kradli tak że już uszami się im wylewało z przyzwoleniem niemieckiego sługusa Tuska !!! Jakby coś to z 500 + ani z innych plus nie korzystam
Pola31.03.2020, 16:56
Wodnik szuwarek puść se bąka !!!! Piszesz wypociny których nikt w całości nie czyta bo i po co ? Od Górali się odkoleguj bo brudziła to my w szuwarach nie pili to nie tyrpaj .
ol31.03.2020, 16:53
...wodnik szuwarek...jak już Cię razi powstanie warszawskie,to wiadomo,że jesteś łajzo od putinka.
klio31.03.2020, 16:39
Wysłała ją margośka z budką i jachirą?Babo jesteś posłem z Krakowa,więc się nie plątaj po Podhalu ze swoimi mądrościami.
STAŚ31.03.2020, 15:21
do szuwarek...
Za nie długo będzie jak w Kambodży gdzie rząd wybije całą inteligencje kraju i zostaną ludzie tacy jak Wy... szkoda gadać.

Kto to jest, my, Wy, Oni !
do pisowskiego elektoratu31.03.2020, 14:52
Z coraz większym niepokojem przyglądam się temu owczemu pędowi w stronę urny wyborczej . Pisowcy- co wam szkodzi pójść do wyborów w innym terminie i nie narazić swojego życia i życia innych? W czym macie problem? Czekam na odpowiedź.
@Wodnik Szuwarek31.03.2020, 14:13
W twojej liście brakuje jeszcze, że trawa była za mało zielona...
Masz poziom godny kandydatki PO-KO na prezydenta, w argumentacji. Mieszasz spory typowo polityczne do afer gospodarczych. Spory polityczne są normalne dla każdej demokracji.
antyświatło31.03.2020, 12:02
Moralnie? Niech że Pani da spokój z wymawianiem tego słowa.
Bierdoń31.03.2020, 12:01
Wodnik Szuwarek , po tym co napisałeś równie dobrze można by było Ciebie osądzać ale nie My są od osądzania.
wierny31.03.2020, 11:54
A do kościołów tylko do 5 wiernych wpuszczają...
za niedługo31.03.2020, 11:50
Kasa im się kończy na 500+i inne. Jak w maju nie zrobią wyborów to po nich. Jak zrobią i wygra Duda, to po wyborach może być tak, że powiedzą, że "zawieszają" programy socjalne, bo kryzys z koronawirusem. Czy to nie wygląda przypadkiem jak "po trupach do celu"?
to znowu Ja31.03.2020, 11:29
do wodnik szuwarek w samo sedno nic dodać takie mamy społeczeństwo otumanione na Podhalu Ament
...31.03.2020, 11:15
Pisowski elektorat uwierzy w każdą absurdalną informację i to jest dramat. Jak PIS każe im pójść na wybory ,to bez względu na zagrożenie pójdą.
Zdrowy rozsądek31.03.2020, 11:08
a Ja Apeluję do Państwa także i o to, aby przekonywać swoich współobywateli, że zabieganie o zdrowie jest ważni9ejsze aniżeli oświadczenia spragnionych Korytka szantażystów!
Wodnik Szuwarek31.03.2020, 11:03
Podhale jest tak ślepe, że aż szok pomyśleć co wy moherowe berety macie w głowach siedząc i oglądając propagandową TV -_-
Tu macie co wasz piękny PIS "osiągnął" ..
Za nie długo będzie jak w Kambodży gdzie rząd wybije całą inteligencje kraju i zostaną ludzie tacy jak Wy... szkoda gadać.
1.Afera Misiewicza
2.KNF, dwórki Glapińskiego i bliscy Mariusza Kamińskiego
3. Afera majątku premiera Morawieckiego
4.Afera GetBack
5.Afera z nagrodami dla ministrów rządu Szydło
6.Afera Polskiej Fundacji Narodowej
7.Zamach na konstytucję
8.Taśmy prawdy Jarosława Kaczyńskiego
9.Afera prezesa NIK Mariana Banasia
10.Afera Kuchciński Air
11.Afera hejterów w Ministerstwie Sprawiedliwości
12.PiS śpi ? przekazowo. Buduje przekazy, ale stale wykorzystuje do tego te same narzędzia i te same narracje. One owszem, jeszcze działają, ale za chwilę przestaną
13.AROGANCJA ELITY -Niby PiS taki socjalny, a dla ludzi nie ma czasu!
14. Słabym punktem PiS-u jest także Telewizja Polska, a dokładniej ? uprawiana przez nią propaganda + 2mld złotych na tą propagandę które mogły by iść chociaż na waszych schorowanych bliskich, respiratory, służbę zdrowia..
15.PiS w swojej narracji nie docenia również takich wartości jak wolność i niezależność
16. Obniżenie wieku emerytalnego - PiS sam przyczyni się do ograniczenia liczby pracujących, bo obniżył wiek emerytalny
17. Sceptycyzm klimatyczny - za niedługo się wszyscy zadusicie w tym smogu który zaleje naszą planetę, trzeba wyciąć jeszcze więcej lasów, zabić jeszcze więcej zwierząt.
18. Stosunek do uchodźców - niby taki negatywny ale jak Ukrainiec robi u was za pól stawki to nikt przecież słówka nie piśnie..
19. Homofobia
20. Mowa nienawiści - kto im zabroni? Przecież partia rządząca ma immunitet na wszystko..
21. Prezydent Duda - macie waszego prezydenta który jest Pionkiem który wypełnia rozkazy, siedzi, wetuje, a niech tylko główny wódz pociągnie za sznurek to już trzęsie spodniami.
22. Smoleńsk - ciągnijcie dalej ten temat, mięsięcznice i te sprawy - ciekawe ile pieniędzy poszło na to z budżetu państwa.
23. Kult Powstania Warszawskiego
24. Politycy PiS zachowują się jak kolonialni wyzyskiwacze, którzy niszczą zdobyte ziemie, nie interesując się ich przyszłością
25. Program ?Czyste powietrze? poszedł do piachu - miliardy euro poszło się "paść".
26. Programy społeczne i ich skutki - cieszcie się z waszych 500+ i innych świadczeń do póki możecie - zobaczymy jak budżet jeszcze będzie w stanie podołać, nic nie jest za darmo - odbije się to na inflacji, wzroście cen, zapłacicie więcej niż zyskacie ślepe istoty.
27. Dewastacja Organów Władzy Państwowej
28. Ustawa o Sądach
29. Ustawa o IPN
30. Nocne głosowania, przenoszenie obrad do innej sali, ograniczanie czasu dyskusji, wyłączanie posłom (opozycji) mikrofonu, odbieranie głosu im (także tylko z opozycji) głosu czy tolerowanie obelżywych sformułowań w rodzaju ?zdradzieckie mordy? .
31.PIS chce tak skroić ustrój RP, aby władza ustawodawcza była zależna od wykonawczej, a ta druga od partyjnej.
32. Dewastacja sądownictwa - co idzie za tym, że kto ma pieniądze i żyje w zgodzie z partią rządzącą to i tak pewnie wygra każdą sprawę.
33. Pozycja Polski na świecie - Polska była postrzegana jako najlepszy kraj postkomunistyczny do czasów rządów PIS'u.
34. Ochrona zdrowia - Zamykane oddziały szpitalne, jeden z najwyższych wskaźników umieralności na nowotwory, kolejki do specjalistów, przypadki kilkugodzinnego oczekiwania w karetce pogotowia na przyjęcie SOR, gwałtowny wzrost chorób psychicznych, wzrost kosztów leczenia, w tym cen leków, i wiele innych okoliczności zagraża biologicznemu bytowi społeczeństwa ALE 2 MLD NA PROPAGANDĘ W TVP JEST OK!
35. Wolność i prawa obywatelskie - Tzw. dobra zmiana deklaruje, że Polska jest dziś wyspą wolności, a do 2015 r. mieliśmy coś w rodzaju niewoli.
36. Wzrost Nastrojów Antysemickich
37. Negatywny Stosunek do Mniejszości Kulturowych
38. Totalny sprzeciw wobec praw dla mniejszości seksualnych - do Orawiaka, a co by było jakby Twój Syn czy Córka okazał/a się Homoseksualistą? Wyrzucił byś z domu? Wyklnął byś Ja/Jego ?
39. Ograniczanie subwencji dla organizacji pozarządowych
40. Stosunek do konwencji antyprzemocowej
41. Popieranie donosicielstwa - zgodnie z dyrektywą Lenina, że zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza.
42. Kościół zarzucił więc żmudne i trudne głoszenie Ewangelii na rzecz szybkich i łatwych korzyści płynących z popierania ?dobrej zmiany?.
43. Maskowanie przez rząd Pedofilii w kościele.
44. Świątynia Opatrzności Bożej, które udają Instytuty Myśli Wszelakiej, żeby brać pieniądze. A ostatni przykład to Panteon Górnośląski, na który państwo i samorząd śląski zrzucą się w kwocie ok. 50 mln zł? na otwarcie. To są twarde wyliczenia, które pokazują skalę przepływów finansowych - SKĄD NA TO SĄ PIENIĄDZE ?
45. Biskup włocławski Wiesław Mering, który dziękuje Bogu za Jarosława Kaczyńskiego i tę ekipę, tak sprawnie zarządzającą Polską. Ci biskupi mają innego trupa w szafie, a mianowicie esbeckie kwity ? dziś rękę na tych papierach trzyma Kaczyński
46. Upolitycznianie Kościoła - mam wrażenie, że np: abp Jędraszewski, gdyby nie nosił sutanny i akurat nie był arcybiskupem Krakowa, byłby najlepszym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości.
47. Program PiS chwali demokrację, ale krytykuje wszystkie nurty intelektualne, z których nowoczesna demokracja wyrosła.
48. Program PiS nie jest programem normalnej partii politycznej ? przeciwników traktuje się w nim wyłącznie jako niemoralne kanalie na obcym żołdzie, zdrajców i sprzedawczyków.
49. Wykorzystywanie sprawy kobiet do odwrócenia uwagi opinii publicznej od tzw. ważniejszych spraw i by pokazać tym wszystkim genderom i feministkom, gdzie ich miejsce i o ile stopni mają zgiąć kark przed władzą, która wstała z kolan.
50. Spór polityczny z Komisją Europejską o to, czy w Polsce są przestrzegane zasady praworządności oraz o zasady przyjmowania migrantów do UE, ochłodzenie relacji z Ukrainą na tle historycznym.

Można by tu wymieniać w nieskończoność, pisać o Kościele, politykach, rządzie.. Resztę pozostawiam Wam, małomiasteczkowym, zaściankowym, obywatelom podporządkowanym pod rządy naszego "Kochanego" ustroju i Państwa.
Bez odbioru.


Pozdrawiam.
PIS dla ciemnogrodu31.03.2020, 10:33
Do orawiok piszesz bzdury,widac ze jestes /.../
zibi31.03.2020, 10:09
a co to za zgromadzenie powyzej 2 osób ukarać kurka

Podpis pod zdjęciem ("arch.") oznacza, że zdjęcie nie zostało zrobione teraz. Moderator.
mieszkaniec31.03.2020, 10:05
Drodzy wyznawcy pis-u dyskusja z Wami nie ma najmniejszego sensu, bo do ludzi zaślepionych propagandą TVPis żadne argumenty nie docierają. Skoro Wasz prezydent powiedział wczoraj cyt."Jeżeli są warunki, by pójść do sklepu, to są warunki by pójść do lokalu wyborczego" to posłuchajcie tego nakazu, jest szansa, że trochę idiotów opuści ten ziemski łez padół. Powodzenia.
k31.03.2020, 09:57
O żadnych WYBORACH mowy być nie morze. To mrzonka w obecnej sytuacji. Ani lokale nie są przystosowane do gromadzenie się podczas epidemii. np.basen. /kto rozsądny zasiądzie w komisji na kilkanaście godzin w lokalu gdzie nie ma możliwości otwarcia okna i wietrzenia pomieszczenia? Istny raj dla wirusa. kolejna utopia to tzw glosowanie korespondencyjne. Ile razy listonosz będzie nosił worki z przesyłką? I jak te przesyłki mają wyglądać? To jest techniczne niemożliwe. Tak samo jak dezynfekcja po każdym kliencie stolika długopisu i krzesła. Jak są 3 kabiny i wchodzi grupa ludzi nie do wykonania. Pozostaje aspekt osób chorych bezobjawowo a pracujących np. w komisjach. Kto przy zdrowych zmysłach zdecyduje chce wyborów w takich okolicznościach?
Koruś31.03.2020, 09:50
Po komentarzach widać poziom tutejszego społeczeństwa. Idźcie sobie na wybory, pozarażajcie siebie, rodziny. Och, przepraszam, Podhalanie się nie zarażają, przepaląją koronowirusa wódeczką.
X Albert31.03.2020, 09:45
Odnoszę wrażenie, że większa część społeczeństwa zda sobie sprawę z powagi sytuacji w momencie gdy idąc ulicą potkną o się o zwłoki...
NBA31.03.2020, 09:23
Życia ludzkiego nigdy nie dało się kupić ,bo nie ma takiej ceny za jaką można by kupić ,oprócz zwolenników pisu ,ich można kupić za 500 zł ,taka ciekawostka orangutan na internecie kosztuje ponad 2000 tys jakby ktoś chciał kupić
Major31.03.2020, 09:20
Taki *** nie będzie mi mówić co mam robić
sąsiad i ja31.03.2020, 09:15
@Orawiok - tyle afer, a nikt ważny nie siedzi...? Natomiast, gdy ktoś z pisowców obecnie chce ujawnić prawdziwą aferę pisowską, to mu gębę kneblują, aresztują pod byle jakim pozorem itp. Polityka pisowska, to jedna wielka afera...
Andre31.03.2020, 09:07
Nie posiadające rozumu i ograniczeni umysłowo pionki pisu z małej litery oczywiście ,pójdą głosować ,bo co tam wirus /.../
anty góral31.03.2020, 08:45
do POLA

Ale jesteś naiwna myślisz że Pis nie kradnie popatrz w ilu spółkach siedzą
afera np. Get BACK 2 mld miliardy strat za czasów Pis-Amber Gold to pikuś Bank Wołomin etc ...O sancta simplicitas
to znowu Ja31.03.2020, 08:32
orawiak przez 5 lat władzy pisu nikogo pomimo wszechwładzy wymiaru sprawiedliwości nie wsadzili vat ludzie z pisu siedzą amber Gold pis lasy pola majątki rolne pis przejzyj na oczy a i tak za 3 lata one same ci się szeroko otwożą
baba31.03.2020, 08:26
Szanowni zwolennicy majowych wyborów. Czy jeśli w wyniku pójścia do urn, zaraza zabierze Waszego ojca lub matkę, babcię lub dziadka, współmałżonka albo Wasze dziecko, też będziecie pluć na PO i wychwalać rządy PiS? Jeśli tak Wam zależy na wyborach to zgłoście się na członków komisji wyborczych. Jest spora szansa, że będą to Wasze ostatnie wybory w życiu.
Pozdrawiam i modlę się o zdrowie dla Was bo o rozum już za późno
dziadek31.03.2020, 07:58
Jeszcze trochę czasu i będzie rozłam w PiS-ie, bo to, co robi Kaczyński jest nie do przyjęcia dla rozsądnych ludzi. Jak ktoś jeszcze się łudził, że ten człowiek ma dobro Polski i Polaków ma za priorytet, to teraz nie ma złudzeń. Po trupach do celu - to motto człowieka, który żyje zemstą i sam nie ma nic do stracenia.
stan31.03.2020, 07:48
Niech sobie spokojnie handluje *** i nie wtyka nosa w sprawy państwa i narodu.
ww31.03.2020, 07:10
do urn!
ludzie otwórzcie oczy31.03.2020, 06:28
Do Kościoła na Eucharystię obecna władza zabrania teraz wchodzić więcej niż 5 osobom! A na wybory prezydenckie puszcza ludzi. W czasie wyborów w sali wyborczej (najczęściej klasa lekcyjna w szkole) muszą być stale obecne 3-4 osoby z obwodowej komisji wyborczej + głosujący i w tym władza nie widzi problemu??? Co za HIPOKRYZJA rządzącej ekipy!
rozsądny31.03.2020, 06:10
Tu nic nie ma do rzeczy z jakiego ugrupowania ta Pani jest. Ale akurat w tym przypadku dobrze mówi. We Francji w I turze wyborów samorządowych 15 marca zarażonych covidem zostało ok. 60% członków komisji wyborczych! A wśród wolontariuszy pomagających przy wyborach za jednym z lekarzy francuskich nastąpiła "masakra"! Czemu nie uczyć się na przykładzie innych? Co będziemy mieli kolejną piękna katastrofę patriotyczną jak pod Smoleńskiem? Zresztą jak ktoś by z moich bliskich poszedł do pracy w komisji albo na wybory to bym do domu z powrotem nie wpuścił tylko na kwarantannę 14 dni niech idzie. Czy za te 500 zł za pracę w komisji wyborczej warto narażać siebie i innych na zakażenie koronawirusem?
PIS=PZPR31.03.2020, 06:05
Ile tu jadowitych pisowcow,a sio!
Podatnik31.03.2020, 05:54
/.../ i wszystkie smuty miną. Kto chce to pójdzie na wybory, kto nie chce to nie pójdzie i tyle. A UE powinna być zlikwidowana. Korwin dobrze gada widzicie teraz jaką macie UE, pozamykali się wszyscy he he. Państwa powinny być narodowe. I zlikwidować Zus ,Pup,Nfz i milion urzędasów, teraz widać co jest potrzebne,a Co nie. Gdzie jest Greta?????? He he hr
7-my syn 7-ego syna jidysz31.03.2020, 00:51
@ Orawiok
Bravo teraz wymień afery i wały obecnego rządu
Dawaj
jakop30.03.2020, 23:32
w czasie II wojny świtowej zginęło 6 mln ludzi jaka to skala do dzisiejszej sytuacji mocium panie - to zdanie z programu Tylevizji p.Janeckiego
?30.03.2020, 23:23
Bodejta bodej posłanka, czy Pani na prawdę chciałaby aby Kidawa piastowała urząd prezydenta, no chyba aż tak bardzo Polacy głupi nie są.
Pola30.03.2020, 22:23
Orawiok super wyliczanka i święta prawda ...afera goniła aferę !!!
RUDY Z BRUKSELI30.03.2020, 22:16
Jagna a czy po nie ciągneło w czasie swoich rządów do bagna
do @ sConan30.03.2020, 22:02
Idź ty w Pireneje... Jeszcze niedawno krzyczeli po co ograniczenia, teraz pyszczą po co wybory, a za chwilę zapieją, że wygrał na trupach... Oj mordercy ducha i sabotażyści... Gdybym was znał to bicym bym scignął...
do @ ón30.03.2020, 21:57
Na świecie nie będzie żadnego problemu, ani w USA, ani w Italii, ani u Niemców nic nie m galopuje tylko wirus... Więc o co ci chodzi POrako ? ?Sj do China albo New Yorku...Tam raj , ani bezrobocia, ani inflacji, nic nie będzie... Miód! gospodarczy CUD PO zarazie!
AAA30.03.2020, 21:49
DO ORAWIAKA. BRAWO! BRAWO! BRAWO!A PANI JAGNA NIECH CZYTA WŁASNIE TAKIE KOMENTARZE I NIECH STANIE NA RYNKU W NOWYM TARGU I SIĘ WYPOWIE NA TEMAT TYCH RZĄDÓW PO. CZEKAMY PANI JAGNO ?!. JESZCZE RAZ BRAWO.!!

Proszę unikać pisania wielkimi literami. Moderator.
jxc30.03.2020, 21:38
Do ,on,prawda matematyka jest bezwzględna.
zdenek30.03.2020, 21:38
Pani posłanko od Lenina może do roboty ,nie podjudzać już raz Pani pokazała swoje umiejętności.
Obserwator30.03.2020, 21:36
Może dosyć zdrady Narody , przez sprzedawczyni z PO. Kłamców . Miejmy polską godność i honor. Precz z ZDRAJCAMI
bmx30.03.2020, 21:30
Platforma tonie i dalej się kompromituje. A ta pani pojawia się nie w tym czasie i nie w tym miejscu !
Jarosław30.03.2020, 21:30
Pisiory !
Czy wkońcu mamy wychodzić z domu czy też mamy w nich zostać ?
Albo w tą albo w tamtą stronę !!! Zdecydujcie się i nie bawcie się ludzkim życiem. !!!
antyPO30.03.2020, 21:16
Tu wpadka, tam wpadka to jest nasza kandydatka, specjalistka od inspiratorów i obrońca konstytucji ważniejszej od życia ludzkiego.
Kończ waćpanno i nie ośmieszaj się, jesteście jak te hieny cmentarne, które na ludzkim nieszczęściu próbują zbijać kapitał. Mogę dać sobie głowę obciąć, że jeżeli epidemia nie odpuści to wyborów w planowanym czasie nie będzie a swoje orędzia to pisz do Pana Boga aby przywrócił ci zdrowie, bo o rozum już za późno.
Robin Hud30.03.2020, 21:06
Nic zero
Rebeka

Macie racje POwinna się powstrzymać
Pola30.03.2020, 20:58
Marczułajtis straszy i pohukuje jak sowa ,kobieto czy ty naprawdę nie widzisz że jesteście przegrani ? Wystawiliście najgorszą kandydatkę a całe chamstwo i głupotą Platformy zasługuje na Oskara !!! Jagna przestań nam już dożerać na Podhalu przecież ty nic a nic dla tej ziemi nie robisz ,przynosisz jej tylko wstyd!!!
Conan30.03.2020, 20:43
Pamiętaj zanim wybierzesz się na wybory wybierz sobie urnę do pochowania
Zboj30.03.2020, 20:43
Do on
Szastaja bo maja, PO nie szastala bo kradla
Mieszkaniec30.03.2020, 20:38
Włodarze Jabłonki, Raby, Czorsztyn to wyznawcy partii rządzącej i nie mogą się ociągać bo stracą wsparcie rządzących
Prawda30.03.2020, 20:38
@on.Taniej wyjdzie prenumerata Wyborczej.
........30.03.2020, 20:37
kim wy jestesie zwolennicy pisu kto wam dał prawo szafować zdrowiem i życiem pozostałych obywateli zresztą niech się te wybory odbęda wtedy polska będzie wolna od zwolenników pisu
Orawiok30.03.2020, 20:31
Tu sa wasze skutki rządu przez 8 lat.

1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 7 lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego z 6000 zł na 4000 zł 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty zwiększenie zadłużenia Polski za po z 500 mld do 1 biliona zł. 44) wyłudzenia VAT-u prawie 280 miliardów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) 43) zwiększenie zadłużenia Polski za po z 500 mld do 1 biliona zł. 44) wyłudzenia VAT-u prawie 280 miliardów, 45) Afera z oczyszczalnia ścieków w Warszawie.
Ttt30.03.2020, 20:25
Tylko PiS to gwarancja że niezdechniemy z glodu w czasie kryzysu światowego. Przecież kryzys to nie wina pisu tylko skosnookich małych ludzikow
Stasiu30.03.2020, 20:23
Gdzie ona ma moralność.. Ja w tvnie płakała że niema nic... Ze ona biedna a majątek ma i miała pokaźny... Ale zakopiancy głosowali na nią.. Czemu.. Byle nie na PiS... Do sklepu ludzie jakoś idą więc czemu na wybory niemozna... Wiadomo że jak w jesieni kryzys będzie to PiS przegra... Po drugie kto będzie rządził polska jak kadencja się kończy.. Ludzie idźcie na wybory niesluchajcie tej baby.. Bo będziecie robić do 69 roku życia. Chcecie tego.... Niema wojny żeby nieisc.. Ciekawe czy idzie do sklepu pani Jagna czy jak jej tam.. Ech lepiej jakby się niewpier... W sprawy wyborów, a naklanianie do nie pójścia na wybory powinno być karane.. Jak ona nie hce niech nieidzie
ja30.03.2020, 20:14
Jest równie "wiarygodna" jak Dorula
Halo30.03.2020, 20:10
Pójdziemy w maskach, rękawiczkach, będziemy przestrzegać zasad ochrony osobistej
i ZAGŁOSUJEMY. Bo POLSKA jest najważniejsza.
Bezpartyjny30.03.2020, 19:59
Apel takie osoby odnosi przeciwny skutek,raz na zawsze trzeba dokończyć wydarzenia roku 89,założę 100 masek i pójdx przegonić komunist?w
on30.03.2020, 19:49
to koniec szastania pieniędzmi na lewo na prawo ,wyborcy pisu trzymajcie się za kieszenie, inflacja wita was, a to dopiero preludium, za rok ,dwa 500 + wystarczy na rolkę papieru
kron30.03.2020, 19:41
P.Duda:" Jeżeli są warunki by chodzić do sklepu, to są by pójść do urn" bez komentarza
j2330.03.2020, 19:33
von
nic zero30.03.2020, 19:31
Jagna daj sobie spokoj z polityka...już raz pokazalas na co cie stać.
...30.03.2020, 19:31
Na dzień dzisiejszy nie przygotowywanie się do wyborów to łamanie prawa - do tego PO namawia? Przecież "konstytucja jest ważniejsza od życia ludzkiego" Jak mawia Kidawa prompter podłączona do inspiratora ;)
STAŚ30.03.2020, 19:27
No cóż, czasu mamy wiele i niewiele !!@!
mieszkaniec30.03.2020, 19:25
a doradcy rolnośrodowiskowi doradzają i zarażają, pracują bez żadnych zabezpieczeń i co? i ni nic.Jak ktoś zna temat wie o co chodzi.
jesteś głupia30.03.2020, 19:25
To jest podżeganie do nieposłuszeństwa. Na to jest paragraf
mam prawo tak przypuszczać30.03.2020, 19:24
współczuję tej osobie
Chowaniec z Wańkówki30.03.2020, 19:23
Jagnuś, tyś jest wybawcom naskiego ludu, ino juz w tym Palyboyu nie pozuj ;)
wzrokowiec,30.03.2020, 19:19
nie lubię tej pani ale w tym przypadku ma rację
Pozdrwaiam30.03.2020, 19:13
Proszę mi powiedzieć na co Pani cierpi? W jakimś wywiadzie ostatnio powiedziała pani, że wybory należy przesunąć. Na następne pytanie czy poszła by pani głosować powiedziała Pani, że jest zbyt wcześnie żeby o tym decydować bo nie wiadomo jak się epidemia rozwinie do tego czasu. Proszę się zdecydować, czy w końcu jest możliwe głosowanie w maju czy może jeszcze jest zbyt wcześnie żeby o tym decydować.
s30.03.2020, 19:07
Panie Watycha liczymy że pozytywnie odpowie Pan na tn apel. Stop wyborom w NT w maju.
I tyle30.03.2020, 18:45
Urzedy powinny być zamknięte a szefowie na urlopach.
Edward30.03.2020, 18:40
A kto to jest ????
Re Beka30.03.2020, 18:36
Tej pani już podziękować ...już pokazała swoje zdolności
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl