09.04.2020, 12:36 | czytano: 11555

Chyżne: udaremniono wywóz środków ochrony osobistej z Polski

Funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili nielegalny wywóz środków ochrony osobistej z Polski. Na przejściu granicznym w Chyżnem zatrzymali samochód z 22 tysiącami maseczek ochronnych.
Kierowca, który przewoził środki ochrony osobistej nie posiadał zezwolenia na wywóz towarów z kraju. - Niestety, to nie jedyny w ostatnim czasie taki przypadek, bowiem dzień wcześniej funkcjonariusze udaremnili wywóz ponad 1200 litrów żeli antybakteryjnych – podkreśla kom. Tomasz Kierski, rzecznik MUC-S w Krakowie. - Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy środki ochrony osobistej obrót którymi podlega ograniczeniom pozostały w kraju.
Funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełnią służbę patrolową na przejściu granicznym w Chyżnem. Sprawdzają czy przedsiębiorcy respektują przepisy, które obowiązują w związku z ogłoszeniem na obszarze Polski stanu epidemii, w szczególności czy stosują przepisy dotyczące ograniczeń i zakazów używania i obrotu niektórych przedmiotów.Oprac. r/ źródło: MUC-S w Krakowie
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Celnik Mateusz09.04.2020, 17:53
To nie jest maseczka chirurgiczna tylko jakieś chińskie badziewie - Won z tym z Polski.
firus09.04.2020, 13:45
Chińskie,wielorazowego użycia.Niech nie zostają w kraju.Niech jak najwięcej wywożą od Nas.
sie przydadzą09.04.2020, 13:26
konfiskata i do Szpitala i dla Policji
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl