12.04.2020, 13:08 | czytano: 12031

Odpowiedzieli na prośbę, a nawet zrobili więcej

- Nigdy nie afiszowaliśmy się z pomocą, jednak teraz, w zmieniającej się rzeczywistości, chcemy pokazać innym, że nawet mniejsze firmy, takie jak nasza - mogą pomóc. Chcemy tez zainspirować innych do pomocy, bo obecnie jest ona potrzebna dosłownie wszędzie - mówi Sylwia Łapka.
- Udało nam się pomoc już dwóm jednostkom w naszym regionie. We wtorek przekazaliśmy pralko-suszarkę firmy Kernau dla Zespołu Ratownictwa Medycznego Stacjonującego w Bukowinie Tatrzańskiej, jednostce podległej Szpitalowi Powiatowemu im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. A w czwartek 9 kwietnia przekazaliśmy takie samo urządzenie dla samego Szpitala Powiatowego - przyznaje przedstawicielka firmy Gros.
Jak mówi - niedawno skontaktował się z Gros-em ratownik z Bukowiny i Zakopanego, pytając o możliwość zakupu pralko-suszarki w preferencyjnej cenie. Jako, że pomagamy lokalnie od wielu lat zdecydowaliśmy o nieodpłatnym przekazaniu. Dzień później zadzwonił do nas Dominik Kęska z akcji "Trenuj pomaganie", informując że chce zorganizować zbiórkę na pralko-suszarkę dla szpitala w Zakopanem i poprosił o możliwość taniego zakupu. Słysząc o kolejnym problemie, który dotyka nas wszystkich w regionie - ponownie oddaliśmy pralko-suszarkę nieodpłatnie. Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie Maxelektro, która sprzedała nam urządzenia na lepszych warunkach tym samym umożliwiła nam sponsorowanie dwóch, a nie jednej pralko-suszarki - dodaje Sylwia Łapka.


- Od zawsze społeczność lokalna była dla nas bardzo ważna i nasza firma od lat angażuje się w różne akcje mające na celu pomoc. Nigdy nie afiszowaliśmy się z pomocą, jednak teraz w zmieniającej się rzeczywistości, chcemy pokazać innym, że nawet mniejsze firmy, takie jak nasza, mogą pomóc. Chcemy tez zainspirować innych do pomocy bo obecnie jest ona potrzebna dosłownie wszędzie - podsumowuje.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
plandemia14.04.2020, 08:57
jak wyzej kolega napisał, budzet Polski peka w szwach wiec dlaczego od ludzi zwyklych pracownikow biora raz w podatkach i jeszcze malo, biora drugi raz, gdzie te pieniadze?
szuwarek13.04.2020, 19:41
Fajno
OSP_Suche12.04.2020, 16:20
Bardzo piękny gest! Brawo też dla ratownika który potrafił i nie bał się sformułować aktualnych potrzeb dla zespołów ratownictwa medycznego (brawo Wojtek).
Pkb12.04.2020, 16:01
Wielki szacun ALE

Ale nasz budżet pęka w szwach jeszcze nigdy tyle kasy w nim nie było więc o co chodzi
im12.04.2020, 13:57
Bardzo pieknie to sie chwali samo przez sie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl