17.04.2020, 10:43 | czytano: 2881

Rozstrzygnięto przetarg na budowę sali gimnastycznej przy SP w Sromowcach Niżnych

wizualizacja
CZORSZTYN. W ramach przetargu ogłoszonego na budowę pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Sromowcach Niżnych wpłynęło 9 ofert. Wybrano firmę FB „Morcin” Krzysztof Jagieła z Ochotnicy Dolnej, której oferta opiewa na blisko 3,6 mln zł przy gwarancji i rękojmi na okres 72 miesięcy.
Budowa nowej pełnowymiarowej sali gimnastycznej, która powstanie przy budynku Szkoły Podstawowej w Sromowcach Niżnych jest możliwa, dzięki dofinansowaniu, jakie lokalny samorząd pozyskał w ramach konkursu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” ogłoszonego przez Ministra Sportu. Kwota pozyskanego dofinansowania to ponad 2,3 mln zł.
W ramach tegorocznej edycji konkursu Urząd Gminy Czorsztyn złożył kolejne dwa wnioski na budowę sal gimnastycznych - w sołectwie Kluszkowce oraz Sromowce Wyżne. Obecny nabór w ramach Sportowej Polski potrwa do końca kwietnia br.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sromowce18.04.2020, 16:58
Czy tam w ogóle potrzebna jest taka wielka sala? Przecież w Sromowcach Niznych jest tak mało dzieci, że obecnie nie ma jednej klasy, a pozostałych po około 10 osób.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl