24.04.2020, 10:23 | czytano: 1541

Drogi w Maniowach zostaną przebudowane

arch. Podhale24
Gmina Czorsztyn otrzymała dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych w miejscowości Maniowy. Środki pozyskano w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Na liście zadań zatwierdzonych przez premiera Mateusza Morawieckiego do dofinansowania w ramach naboru na 2020 rok znalazł się również samorząd Gminy Czorsztyn. W ramach pozyskanego dofinansowania w roku bieżącym planuje się przebudowę dróg gminnych tj. ul. Wyspiańskiego oraz ul. Kasprowicza w Maniowach.
Zgodnie ze złożonym przez samorząd wnioskiem łączny koszt przebudowy dróg gminnych wynosi 821,310 tys. zł z czego kwota otrzymanego wsparcia stanowi kwotę 410 654 zł.

Środki przeznaczone będą na przebudowę ul. Wyspiańskiego – koszt całkowity zadania to 514 021 tys. zł, z czego kwota dofinansowania stanowi 257 010 tys. zł oraz przebudowę ul. Kasprowicza – kosz całkowity zadania to 307 289 tys. zł, z czego kwota dofinansowania stanowi 153 644 tys. zł.

Okres realizacji zadań przewidziano od kwietnia do grudnia 2020 r.

Dofinansowanie z FDS dla zadań powiatowych i gminnych jest uzależnione od dochodów jednostek samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji zadania.

opr. Aneta Markus
zobacz także
komentarze
Do praworządny16.06.2020, 08:11
W Sromowce W. wpakowano już tyle kasy macie dość zatkali wam gęby.
Maniowian24.04.2020, 14:52
DO @praworządny:
Trzeba patrzyć na jakie drogi jest dofinansowanie, znaleźć takie problemowe drogi we wsi i złożyć propozycję naprawy do gminy. Nic się samo nie zrobi. A skąd wójt ma wiedzieć, które drogi pod jakie dofinansowanie w Sromowcach podchodzą? Od tego macie radnych gminnych i radnych sołeckich by zebrali takie informacje, opracowali rozwiązanie takie, by było pod projekt i przedstawili propozycję do złożenia wniosku, a papierkową robotą urząd się zajmie. Co wy myślicie, że u nas wójt chodzi po ulicach w poszukiwaniu takich rozwiązań? Mieszkańcy myślą i do urzędu zgłaszają. Więc macie chyba w Sromowcach sołtysa i radnych od tego by tego pilnowali. A sam @praworządny jak ma takie pomysły to niech o dziurach na internecie nie pisze, tylko idzie z problemem do urzędu i jak będzie na to dofinansowanie to się na pewno zrobi. Maniowianie na ten remont czekali parę lat i w końcu się udało znaleźć dofinansowanie, to i będzie. A Wy zamiast narzekać i kablować to się do myślenia weźcie.
praworządny24.04.2020, 13:48
Wszystko Maniowy i Maniowy a, ze w Sromowcach W. sypią się chodniki, ulice ludzie sami łatają betonem bo dziury się porobiły, to jest dobrze?! Niby zrobiony jest jakiś park ale komu to w tej chwili potrzebne jak trzeba w domu siedzieć a tu na chodniku idzie zęby wybić?!
W Maniowach po dwa chodniki mają przy ulicach a ludzie jak owce środkiem jezdni łażą.
No ale elektorat wójta największy w Maniowach i Kluszkowcach więc trzeba o niego dbać.
Super24.04.2020, 13:08
No i jeszcze jest piękna ul. Piękna na Stylchynie w Kluszkowcach a łącznik ul. Pięknej z ul. Stylchyn też czeka na wypięknienie w tej kadencji wójta.
Nksw24.04.2020, 10:37
Byłem jakiś tydzień temu w Maniowach u cioci i byłem na prawdę pozytywnie zaskoczony jak Maniowy wyglądają.. drogi chyba najlepsze w całym powiecie, (a tych dróg na prawdę sporo mają) bo w NT o takich mozna tylko pomarzyć ..prawie każda droga i chodnik odnowione.. najbardziej spodobal mi sie kompleks sportowy-2 boiska, orlik i wielka hala sportowa..brawa dla włodarzy gminy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl