02.05.2020, 10:20 | czytano: 5928

Badają na koronawirusa pracowników DPS-ów. Teraz czas na Podhale

Pracownicy domów pomocy społecznej w Małopolsce, którzy zostali już zbadani, nie mają koronawirusa. 12 domów pomocy społecznej i 421 testów – to bilans pierwszych dni badań pracowników domów pomocy społecznej. Co najważniejsze: wszystkie dotychczas uzyskane wyniki są negatywne.
Profilaktyczne badania pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 u pracowników DPS-ów rozpoczęto w poniedziałek 27 kwietnia. Do tego celu została wykorzystana dodatkowa wojskowa karetka funkcjonująca w ramach wojskowych zespołów interwencji kryzysowej, utworzonych w każdym województwie na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Wymazy pobiera personel medyczny 11. Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, a testy wykonuje laboratorium Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W realizacji projektu uczestniczy Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Wojskowa karetka wymazowa odwiedziła dotychczas DPS-y w powiatach: wielickim, brzeskim, myślenickim i limanowskim. Badania przebiegają bardzo sprawnie – średnio dziennie udaje się pobrać ponad 100 wymazów. Kolejne badania, w tym w powiatach nowotarskim i tatrzańskim, w toku.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może Cię zainteresować
komentarze
plandemia02.05.2020, 19:19
ale odwalanie szopki masakra, juz bylo ze sam producent testow powiedzial ze testy sa w fazie testowej . dzis pokaze zdrowy,jutro chory, ale bogaci jestesmy,bawmy sie dalej.
PAL02.05.2020, 15:30
P........ michnikoidy wychowane na tvn-ie i wyborczej wszystko krytukują To co im nieprzeszkadza na zachodzie tam wojsko jest jeszcze w wiekszym stopniu wykrzystywane np do trasportu trumien, u nas według nich świadzczy o niewydolności Czyli takie mocarstwo jak USA też jest niewydolne bo używa wojska czy staku szpitala ?
.02.05.2020, 12:47
@jan co ty pie... Takie czynności powinna wykonywać służba zdrowia. Taka jedna sanitarka wojskowa przykrywa czapką niewidką całą niewydolność zarządzania. Najważniejsza jest propaganda. Dziwne, że ludzie którzy przeżyli komunę nie potrafią odróżnić ziarna od plew.
jan02.05.2020, 12:08
Ktoś chciał zlikwidować WOT...gdzie on, oni są teraz??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl