06.05.2020, 09:49 | czytano: 2627

77. Tour de Pologne przesunięty. Nie wiadomo, co z podhalańskimi etapami

Arch. Podhale24.pl
Organizatorzy narodowego wyścigu kolarskiego poinformowali, że tegoroczny Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się później, bo w dniach 5-9 sierpnia. Związane jest to z pandemią koronawirusa. Zapadła też decyzja o skróceniu wyścigu z 7 do 5 etapów.
Na razie nie wiadomo, które etapy etapy nie odbędą się i czy dotyczy to ostatnich dwóch etapów rozgrywanych tradycyjnie na Podhalu.
Organizatorzy przekonują, że polski narodowy wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej tak, aby w kalendarzu znalazło się miejsce również dla innych zawodów, które ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły się odbyć w planowych terminach.

- To bardzo dobra wiadomość, która dodała nam sporo optymizmu. Wyznaczona data powrotu do kolarskiej rywalizacji jest ważna dla wszystkich – kolarzy i grup zawodowych, naszych sponsorów i partnerów, także dla kibiców. Jesteśmy w pełni przygotowani, aby przeprowadzić wyścig, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez władze. Tymczasem cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska daje nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W najbliższych tygodniach Lang Team będzie współpracował z Międzynarodową Unią Kolarską, a także polskimi władzami, aby opracować optymalny scenariusz rozegrania 77. Tour de Pologne. Szczegóły dotyczące trasy zostaną podane wkrótce.

Źródło: Lang Team, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Koniec ery06.05.2020, 14:35
fan kolarstw@ paraliż to bedzie,ale koronawirusa jak ci kiełbaski sie nie sprzedadzą,albo co innego co ty tam zarabissz
Smutne wiesci06.05.2020, 14:33
przesuniecie ,ato dobre na jesień? Wtedy epidemia rozniesie wszystko, to juz jest koniec swiata ktory znaliśmy, turystyka umiera
Rowerzysta i motocyklista06.05.2020, 14:01
Nie powiem złego słowa na etapy na Podhalu , mam nadzieję że wyścig amatorski też się odbędzie , uczestniczę i dopóki zdrowie pozwoli będę uczestniczył , jakoś ten "paraliż" komunikacyjny nie wpływa na źle ekonomię Podhala.
Miejscowy06.05.2020, 12:27
Oby u nas nie odbył się już nigdy!!! Dość mamy na co dzień problemów komunikacyjnych!
ja06.05.2020, 11:17
czesiek nie sobie w warszawce zrobi wyścig .
fan kolarstwa06.05.2020, 10:25
Byle nie na podhalańskich drogach , bo tego już mieszkańcy Podhala nie wytrzymają . Wyścig kolarski tak , ale nie na Podhalu . raz i stanowcze nie . Może co 5 lat , to tak jak najbardziej , ale na Boga nie co roku i to w najgorszym czasie , gdy tylu turystów . nie można godzić się na paraliż naszego regionu , to do burmistrzów i wójtów , bo oni ściągają tą zarazę na Podhale .
KASK HOKEJOWY06.05.2020, 10:18
Tour de Pologne to najwieksza sciema wyscigow kolarskich.To propaganda sponsorow a z zawodami to nie ma nic wspolnego.A Lang niech sobie wyscig robi dookola Warszawy...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl