10.05.2020, 19:53 | czytano: 2776

Sesja Rady Miasta w formie "zdalnej"

arch. Podhale24
NOWY TARG. W zwołanej na poniedziałek sesji Rady Miasta, radni będą mogli wziąć udział za pośrednictwem Internetu, przebywając poza salą obrad. Jak mówi przewodniczący Rady, Grzegorz Luberda - z takiej formy zamierza skorzystać tylko kilku radnych.
Poprzednio termin sesji ustalono na koniec kwietnia, ale posiedzenie przesunięto o 3 tygodnie z powodu konieczności technicznego przygotowania obrad dla osób, które zdecydują się na udział np. z domu. Posiedzenie jak zwykle można będzie obserwować w internecie, ale radni muszą mieć możliwość czynnego uczestnictwa - czyli dyskusji, zadawania pytań i głosowania.
W sali obrad znajdować się będą prócz radnych - burmistrzowie. Urzędnicy oraz przedstawiciele jednostek, którzy składać mają sprawozdania będą zapraszani na salę na czas swoich wystąpień. Chodzi tu m. in. o Grzegorza Rattera, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, który przedstawić ma informację na temat realizacji sieci ciepłowniczej w Nowym Targu oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszkę Zmarzlińską, która mówić ma o pomocy udzielonej mieszkańcom Miasta w okresie epidemii.

Ponadto w porządku obrad sesji znalazły się uchwały dotyczące rewitalizacji kwatery wojennej z lat 1914-1923, znajdującej się na cmentarzu komunalnym, przyjęcia „Gminnego programu opieki nad zabytkami Miasta Nowy Targ 2020-2023, oddania w dzierżawę nieruchomości miejskich, przedłużenia umów najmu i umów dzierżawy, zmian w Strefie Płatnego Parkowania, przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości, wprowadzenia czasowego zwolnienia z opłaty targowej.

s/
zobacz także
komentarze
sp11.05.2020, 13:04
kiedy te urzędasy zabiorą się do roboty? mam nadzieję że w czasie kiedy nie przyjmują klientów to nadrobią zaległości. ale wiadomo czyją jest nadzieja.
im11.05.2020, 10:04
skorzysta tylko kilku radnych bo malo kto zna sie na komputerze
Pan ząbek10.05.2020, 23:08
To nie będzie zdjęć z drona?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl