11.05.2020, 09:24 | czytano: 3074

Dwie interwencje ratowników GOPR, w Gorcach i Pieninach

Fot. GP GOPR / Facebook
Coraz więcej turystów na szlakach naszego regionu. W weekend ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR pomagali dwojgu poszkodowanych.
W sobotę około godz. 19 do Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie starszym mężczyźnie, który w lesie, niedaleko szlaku czerwonego na Lubań, w wyniki poślizgnięcia i upadku doznał bardzo bolesnego urazu nogi. Ratownicy po dotarciu na miejsce udzielili mu pomocy i przetransportowali do Grywałdu. Akcja zakończyła się około godziny 21.
W niedzielę około południa ratownicy otrzymali zgłoszenie, że w rejonie Polany Rozdziele w Gorcach znajduje się kobieta, która prawdopodobnie na skutek potknięcia doznała bolesnego urazu kolana. Po dotarciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli uraz i ewakuowali poszkodowaną do Obidowej, skąd została przewieziona do szpitala.

Ratownicy przypominają, że w górach, nawet na relatywnie prostych odcinkach szlaku, należy zawsze zachowywać uwagę i ostrożność. Pechowe nadepnięcie na luźny kamień, śliskie liście, czy błotniste miejsce może skończyć się urazem i długotrwałą rehabilitacją.

GOPR-owcy zachęcają wszystkich wybierających się na górskie szlaki, do pobrania darmowej aplikacji Ratunek, która może uratować nasze zdrowie lub nawet życie.

JD / FB/GP.GOPR
zobacz także
komentarze
Piotrek11.05.2020, 12:35
No a gdzie te Pieniny ? Na Lubaniu? A może na Polanie Rozdziele ... w Gorcach ?
Śliczny11.05.2020, 11:28
W domu też trzeba uważać, szczególnie jak się płytki na podłodze umyje.Nie włazić w kapciach na gumie jak są jeszcze mokre!!! Orzeł zazdrościł by mi takich lotów jak wlazłem.Oj bolało.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl