15.05.2020, 20:18 | czytano: 3730

Wsparcie finansowe dla MMKS na zakup nowego sprzętu

zdj. ilustracyjne
NOWY TARG. Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale poinformował, że osobie zajmującej się w klubie sprzętem dla Naboru, zostały przekazana środki finansowe w wysokości 5 000 zł. Darowizna pomoże doposażyć dzieci z MMKS w nową partię sprzętu hokejowego. Darczyńca poprosił o anonimowość i jak sam to określił, to wsparcie od Świętego Mikołaja.
"Jest to niesamowicie miły gest, szczególnie teraz w dobie trudnych czasów, kiedy wiele firm boryka się z problemami gospodarczymi. Po przeanalizowaniu naszych potrzeb, fundusze pozyskane od anonimowego sponsora, zostaną przekazane m.in. na zakup sprzętu dla bramkarzy" - komentuje klub.
Odpowiedzialny za wypożyczalnię sprzętu w MMKS Podhale Nowy Targ Tomasz Węglarczyk, który przeanalizował aktualne potrzeby Klubu dodaje: - Pozyskane pieniądze wykorzystamy na rozbudowę naszego asortymentu dedykowanego bramkarzom. W ostatnim czasie skupialiśmy się na budowaniu solidnego zaplecza dla graczy i teraz pora na bramkarzy. To w tym obszarze dostrzegamy obecnie największą potrzebą. Sprzęt dla klubu zostanie zakupiony dopiero we wrześniu, gdy ruszy nowy sezon hokejowy.

W przesłanym nam oświadczeniu Klub wyraża "ogromną radość i wdzięczność darczyńcy, który „Szarotkom” kibicuje od lat i jest stałym bywalcem na meczach Ekstraklasy. Pomimo, że sam nie ma dzieci w szeregach MMKS Podhale Nowy Targ, podkreślał wyraźnie potrzebę wspierania narybku nowotarskiego hokeja i wyrażał pełne zaufanie do osób, które poświęcają czas i energię na budowanie przyszłości „Szarotek” - i "jednocześnie wierzy, że te środki pomogą najmłodszym zakochać się i rozwijać w tej dyscyplinie sportu. Poza środkami finansowymi od darczyńcy, klub MMKS Podhale Nowy Targ został również obdarzony dużym kredytem zaufania. To szalenie miłe, gdy znajdują się ludzie, którzy sami od siebie chcą przekazać środki na rozwój hokeja i wierzą, że ich pomoc pomoże przyciągnąć nowych, małych zawodników /.../ Jednocześnie mamy nadzieję, że do września nasz „Święty Mikołaj” da się przekonać i zdecyduje się na osobiste przekazanie nowego sprzętu naszym zawodników" - czytamy w podziękowaniach.

Jednocześnie MMKS Podhale Nowy Targ informuje rodziców zawodników, którzy wypożyczyli sprzęt hokejowy z klubu, że zbiórka wypożyczonego sprzętu będzie wyznaczona zaraz po „poluzowaniu” obostrzeń związanych epidemią COVID-19. Informacja o tym fakcie pojawi się na stronie internetowej klubu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Niezadowolony17.05.2020, 18:43
Fakt, sam nie ma dzieci w MMKS, więc zaufanie to podstawa.
Jakby miał, to by nie dał??
Wszyscy, którzy mieli kontakt z Klubem (nie wiem dlaczego dużą literą napisałem, chyba jedynie jako instytucja, nie z szacunku) i jego działaczami, wiedzą swoje.
Zawodnicy sami trzymają się z daleka, no chyba, że nie mają co innego do roboty, mogą się "bawić".
daun15.05.2020, 22:23
Dla czego oni a nie my.
nogaty15.05.2020, 21:38
GOŚĆ i tyle.Wstyd biedaki w merolach,bardzo wredne mamy(BMW) odwożące dzieci do szkoły.
Zielonogorski15.05.2020, 20:55
SZACUN !! moje ukłony dla Darczyńcy !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl