16.05.2020, 12:00 | czytano: 3514

Policjanci z Zakopanego przechwycili większą ilość narkotyków

Dziwne zachowanie dwóch młodych mężczyzn zwróciło uwagę policjantów. Podczas kontroli okazało się, że 20 i 21-letni mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mają przy sobie narkotyki. Środki odurzające policjanci znaleźli także w mieszkaniu jednego z nich. Policjanci przejęli łącznie ponad 80 gramów narkotyków.
Tatrzańscy policjanci zaobserwowali dziwne zachowanie kierowcy sportowego samochodu, który na widok patrolu drogówki w Białym Dunajcu postanowił pojechać inną drogą. Kierowca kluczył bocznymi uliczkami zmierzając w stronę Zakopanego. Policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli. W trakcie interwencji ustalili, że kierowca i jego pasażer to mieszkańcy powiatu tatrzańskiego, w wieku 20 i 21 lat. Podczas sprawdzania, przy 20-latku kryminalni zabezpieczyli worek foliowy z suszem roślinnym. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Tester narkotykowy wstępnie potwierdził, że zabezpieczona substancja to marihuana.
Podczas przeszukań, w domu 21-latka policjanci zabezpieczyli kolejne kilkadziesiąt gramów suszu roślinnego. Zostały one zabezpieczone i będą poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium. Łącznie ponad 80 gramów marihuany zostało przejęte przez kryminalnych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat w więzieniu.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl