20.05.2020, 12:31 | czytano: 6982

Udawali kierowców, chcąc uniknąć kwarantanny

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Straż graniczna z Zakopanego zatrzymała na przejściu granicznym w Chyżnem dwóch Polaków, którzy okazali, jak się okazało, fikcyjne umowy o pracę. Chcieli po wjeździe do kraju uniknąć kwarantanny. Kwarantanny nie uniknęli, podobnie jak mandatów.
Dwaj mężczyźni (29 i 39 lat) na co dzień pracowali w Austrii, jednak chcąc odwiedzić rodziny i wjechać do Polski bez kwarantanny kupili po 80 euro fikcyjne umowy o pracę w charakterze kierowcy.
- Sytuacja miała miejsce w czasie, kiedy obowiązywały przepisy zwalniające z kwarantanny jedynie osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe, zarobkowe w Polsce albo w kraju sąsiednim. Mężczyźni, którzy pracowali w innym kraju niż sąsiedni, chcieli zostać zwolnieni z kwarantanny, jako kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego - informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Co ciekawe, po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż jeden z mężczyzn rzekomo pracujący jako kierowca zawodowy … nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami. Mężczyźni nie uniknęli kwarantanny, a dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł.

Przypominamy, że od 16 maja z kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę RP - stanowiącą granicę wewnętrzną - w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Źródło: KOSG, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Z okolic Krościenka20.05.2020, 22:15
@swój
A Tobie nikt jeszcze nie powiedział że od soboty ze wszystkich krajów UE mogą przyjeżdżać pracownicy
i NIE MIEĆ KWARANTANNY???
Wystarczy że na granicy pokażą zaświadczenie że pracują w jednym z krajów Unii Europejskiej. To znaczy że nie tylko z krajów z którymi sąsiadujemy. Coś powtórzyć dla lepszego zrozumienia?
zły20.05.2020, 22:05
Pewnie mama wytłumaczyła w końcu temu ,,ciekawemu przypadkowi,,co z tymi głupimi....aleś głupi że nie rozumiesz.
Już nigdy u Niemca20.05.2020, 21:20
Dobre jest to zamknięcie granic i kwarantanna. Przynajmniej Niemcy płaczą że nie ma kto zbierać szparagów a to mnie bardzo cieszy.
zły20.05.2020, 18:38
@ciekawy przypadek.Na tarczkach(abstrakcja dla Ciebie?)jeżdziłem dwadzieścia dwa lata na cyfrowym ,,tacho,, jeżdżę od siedmiu.Teraz możesz pytać o czas pracy kierowcy,,znawco,,.Słucham.
Optymista20.05.2020, 16:55
@ciekawy przypadek
Wszędzie piszą że przyjeżdżają z zagranicy z lewymi papierami i zamiast siedzieć na kwarantannie to się pałętają dlatego też ludzie twojego pokroju (myślenia) powinni się schować do schronów przeciw atomowych, ubranych w OP1 i czekać na szczepionkę albo na koniec pandemii i wierzyć, że inne choróbsko nie przylezie.
Zacznij myśleć pozytywnie a nie szukaj zagrożenia.
ciekawy przypadek20.05.2020, 15:49
@zły
Tak się sklada że nie muszę pytać.Dla ciebie tacho z pewnością jest abstrakcją,tyle w temacie znawco.
zły20.05.2020, 15:35
@ciekawy przypadek.Kupili papiery że pracują w charakterze kierowcy a nie prawo jazdy i uprawnienia np. karta do ,,tacho,,. Mamy się spytaj jak to jest w końcu z tymi głupimi...
alik20.05.2020, 14:12
No cóż, "Bozia" wszystkim dała rozum, ale nie wszystkim tyle samo i najwyższej jakości.
ciekawy przypadek20.05.2020, 13:48
@zły
Chory chyba ty jesteś pisząc takie bzdety.
@swój
Przecież zdobycie uprawnień do prowadzenia ciężarówki to pikuś,rzekomo bezmózgi jeżdżą zestawami 40-to tonowymi a tu się okazuje,ze kupili sobie papiery.Jak to w końcu jest z tymi głupimi...?
swój20.05.2020, 13:23
A mało to takich w powiecie nowotarskim. Poszukajcie w okolicach Krościenka. Pracują w Innych krajach, nie sąsiadujących z Polską, a lewe zaświadczenia mają.
zły20.05.2020, 13:13
Nakazy bezprawnie wprowadzone są chore a nie ludzie(są wyjątki w tym temacie). To tylko grypa(była,jest i będzie )teraz nazywana inaczej i panika świadomie wywołana przez jakichś ,,pupków,, na świecie w jakimś celu(interesie). Dla czego z grypą,przeziębieniami ta panika ? Bo są całkowicie wyleczalna.A gdyby z rakiem tak powalczyć? Wydać tyle środków jak na to przeziębienie? ,,Pupki,, wywołacie następną panikę...raka żeby był całkowicie wyleczalny jak grypa.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl