21.05.2020, 09:00 | czytano: 1981

Stadion Wierchów będzie miał sztuczną murawę

Fot. Piotr Kuczaj / Archiwum
Rusza trzeci etap prac na Stadionie Miejskim przy ul. Jana Pawła II w Rabce-Zdroju. Urząd rozstrzygnął właśnie przetarg na przebudowę płyty boiska sportowego.
Przetargowi towarzyszyło rekordowe zainteresowanie, wpłynęło aż 19 ofert. Ostatecznie samorząd za najkorzystniejszą uznał ofertę firmy Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne ze Skawiny za cenę 2 547 541,56 zł i to jej powierzył realizację prac.
Przypomnijmy, iż już od jakiegoś czasu trwają tu prace przy budowie nowej bieżni lekkoatletycznej i przebudowie budynku klubowego. Teraz nadszedł czas na murawę. Główny zakres prac obejmuje wymianę naturalnej trawy na stadionie na syntetyczną. Do wykonawcy należeć też będzie m.in. montaż nowych bramek, dostarczenie bramek przenośnych, montaż kabin dla zawodników rezerwowych, piłkochwytów, oświetlenia, budowę ogrodzenia czy przebudowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz odwodnienia. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada tego roku.

oprac. r/ źródło: UM Rabka-Zdrój
zobacz także
komentarze
ty21.05.2020, 23:25
@To ja
Bardziej bym się obawiał o ciebie...
zielony21.05.2020, 22:08
Ciekawe, z jak daleka będzie czuć tę trawo-gumę, jak przyświeci słońce. Świat odchodzi od plastiku, my w niego inwestujemy.
TO JA21.05.2020, 17:46
Mimo wszystko obawiam się o lekkoatletów ,że nie dopuszczą nas kopacze do obiektu, a co do porządku , to piłkarze nic nie są lepsi od innych . Także chcą wszystko na tacy i najlepiej by było by forma też była bez treningu, ale mam nadzieję ,że przyjdzie trener , który pogoni to luźne towarzystwo do solidnej roboty i do prządku także , bo już czas na to by w Rabce była PRZYNAJMNIEJ ii LIGA, ALE MUSI BYĆ NATURALNA MURAWA , A NIE SZTUCZNA .
donosieciel do PPPN21.05.2020, 15:02
@sztuczna trawa
Od czasu gdy odszedł Śp.Pan Wójcik lekkoatleci nie zrobili nic,dosłownie nic żeby poprawić infrastrukturę lekkoatletyczną.Sądzę że gdyby nie miasto i obecny remont,za chwilę biegali by po betonie a oszczepem i kulą rzucali po krzakach.Dziś się przychodzi na obiekt trenować i wymaga,żeby wszystko było gotowe,podane na tacy.Takich właśnie mamy lekkoatletów obecnych pokoleń.Nie wspomnę o syfie pozostawianym po sobie.Poza tym piłkarze i lekkoatleci będą mieli na czym trenować,jedni na bieżni i na zakolach poza bramkami,drudzy będą od tego mieli płytę bioska.Może przez następne 20-cia lat błyśnie jakiś talent szybko przebierający nogami po bieżni...
tw galicja21.05.2020, 12:41
Porażka, a nie można takich stadionów na wysypisku śmieci robić? Tam też dużo plastiku
sztuczna trawa - powtórka z miasta21.05.2020, 11:19
To jest już pewne ,że do stadionu w Rabce nie dorwią się żadni zawodnicy lekkoatleci , bo opanują go przy takim układzie jedynie kopacze Wierchów. Założyć im jeszcze sztuczne oświetlenie , to od świtu do nocy opanują stadion i nikt inny nie będzie mógł na niego wejść .Śp.T Pan Wójcik przewróci się w grobie .na taką sytuację
LA21.05.2020, 11:05
Pan trener Perucki nie będzie zadowolony. Oszczepnicy mogą już nie mieć gdzie rzucać :/. Szkoda, że znowu wygrywa piłka :c.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl