29.05.2020, 16:58 | czytano: 7164

"Wymień śmieci ze szlaku na kawę w schronisku!" Akcja Ludzi Gór

zdj. organizatora
TATRY. - Głodówka wspiera sprzątanie szlaków w trakcie wędrówek i nagradza pyszną kawą z widokiem na Tatry. Chcemy wspierać i promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN poprzez zaangażowanie odwiedzających w akcję sprzątania szlaków - mówi Weronika Lis, wolontariuszka "Głodówki".
- Zależy nam, by troska o czystość parku była elementem każdej standardowej wycieczki w góry, a nie realizowana jedynie w ramach dorocznej akcji “Czyste Tatry”. Zdajemy sobie sprawę, że jest to szczególnie ważne, gdy sporo uwagi jest poświęcone problemowi epidemii - dodaje.
"Wymień śmieci ze szlaku na kawę w schronisku! Akcja Ludzi Gór" nawiązuje do imprezy "Zlot ludzi gór", która odbędzie się 11-13 czerwca br. i ma to działanie upowszechnić oraz stanowić swego rodzaju podziękowanie dla jej dotychczasowych uczestników.

"Zależy nam też na odpowiednim nagłośnieniu akcji po to aby dołączało do niej jak najwięcej turystów oraz aby uzyskać zwolnienie z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego naszemu “Patrolowi Ludzi Gór” czyli wolontariuszom Głodówki i innych schronisk promujących akcję na szlakach oraz ewentualnie turystów zaangażowanych w akcję sprzątania, analogicznie do zwolnienia przysługującemu wolontariuszom “Czyste Tatry” i samego TPN. Staramy się zaangażować jak najwięcej podmiotów, gdyż przy obecnie ograniczonej działalności każda dodatkowa inicjatywa i promocja aktywności ma znaczenie" - tłumaczą organizatorzy, którzy dla wolontariuszy z "Patrolu Ludzi Gór" zapewniają nocleg w Schronisku Głodówka, a w ramach czerwcowego "Zlotu Ludzi Gór" chcą zorganizować hamakowisko, ogniska, warsztaty tematyczne, slajdowiska i koncerty.

- W dalszej perspektywie chcemy stworzyć turystyczny program lojalnościowy "Karta Ludzi Gór" z darmowymi atrakcjami i zniżkami m.in. za sprzątanie gór: jak kawa, wynajem roweru czy zjazd tyrolką w Głodówce. Oprócz tego planujemy także stworzenie miejsca edukacji ekologicznej i szlak edukacyjny dla dzieci. Tak jak wspomniałam, inicjatywę poszerzamy o inne schroniska, ale start w schronisku Głodówka jest ułatwiony z racji dojazdu oraz terenu dostosowanego do przyjęcia wielu grup naraz - zgodnie z wytycznymi rządowymi na epidemię koronawirusa - dodaje Weronika Lis.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę wydarzenia - tutaj.

s/
zobacz także
komentarze
ME NU30.05.2020, 20:02
Hej ! Wieść gminna w górach niesie
W Tatrach znajdziesz i przyniesiesz
Worek duży ze śmieciami -
NA KAWUSIĘ ZAPRASZAMY !
NO A ZA ICH KILOGRAMY
PANORAMY POLECAMY !

1)Za nakrętki same ino
Polecamy Cappuccino
2)A za kapsle i butelki
Irsh Coffie kubek wielki
3)A za pety i za papę
Polecamy kawę Frappe
4)Gdy na szlaku znajdziesz puszkę
Białą Kawę w kubku z uszkiem
5)Gdy odpadki wniesie żona
Po Turecku jest Parzona
5)Kiedy śmieci zbierze dziecko
Czekolada i ciasteczko
6)Gdy się zmusi zbierać tatę
Serwujemy Caffe Latte
7)Gdy rodzinnie je zbierano
Kawa -mniam Americano
8)Gdy pękata siatka cała
Jest Expresso kawka mała
9)A gdy ilość będzie marna
To bez cukru no i Czarna

PROSZĘ ŚMIECI JUŻ ZBIERAJCIE
I NA KAWKĘ POMIENIAJCIE
klio30.05.2020, 10:54
Ja idąc nawet na grzyby mam w kieszeni plastikowe reklamówki ,schodząc do domu ,zbieram po drodze śmieci.A są różne,nie mówiąc o butelkach,papierach ,ale są również zderzaki samochodowe,muszle klozetowe,worki po nawozach albo całe reklamówki ze słoikami po kawie,plastikami po olejach samoch.puszkach po piwie itp.Dziwię się tej dziczy,że chce się im wynosić do lasu bo pod domem mają kosze.
inwestycja30.05.2020, 07:28
Cyt.: 33-letni Niemiec, który obecnie mieszka na Jamajce, miał dość oglądania plaż pokrytych śmieciami i plastikiem. Postanowił, że wszystkim osobom, które przyniosą mu worek ze śmieciami, wręczy darmowego jointa.
...Pierwsza osoba ze śmieciami przyszła już po 30 minutach, oby to TU tak zadziałało :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl