05.06.2020, 19:10 | czytano: 4003

Ponad 50 kierowców jechało zbyt szybko

zdj. Podhale24
Policjanci nowotarskiej drogówki przeprowadzili w piątek działania pn. „Prędkość”. Na drogach pojawiły się liczne patrole, a funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Z danych wynika, że doszło do 56 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy.
Prowadzone działania miały charakter przede wszystkim prewencyjny, ale kierujący, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Funkcjonariusze łącznie ujawnili 56 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Szczególną rolę w wale z piratami drogowymi każdego dnia odrywają policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

"Przed nami pogodny i ciepły weekend. Apelujemy do kierujących, aby poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, stosowali się do znaków i sygnałów drogowych, zwalniali w miejscach wymagających szczególnej ostrożności m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Apelujemy o rozsądek i nie kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu" - przypominają policjanci z KPP w Nowym Targu.

KPP, opr.s/
komentarze
hahahahaha06.06.2020, 15:56
Ja uważam ze uciekali przed wirusem .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl