06.06.2020, 12:38 | czytano: 14313

Trzaskowski na grobie ks. Tischnera (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Z Zakopanego kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski udał się do Łopusznej.
Tu spotkał się z m.in. z wójtem gminy Janem Smarduchem, byłym szefem Platformy Obywatelskiej w powiecie nowotarskim, z rodziną Tischnerów, odwiedził też grób ks. prof. Józefa Tischnera i Tischnerówkę, pod którą czekał na niego tłum swoich sympatyków. Wyborczy życzyli mu powodzenia w wyborach, a Trzaskowski podkreślał, że chce być prezydentem wszystkich Polaków. Po krótkim wystąpieniu zwiedził Dom Pamięci ks. Prof. Józefa Tischnera, po czym pojechał w dalszą trasę.


Po południu ma zaplanowane spotkania w Krakowie.

r/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xyh11.06.2020, 13:50
nadaje na księży na Kośśół chce udzelać slubów lgbt a składa kwiaty na grobie ksiedza Fałsz i Obłuda /.../
mb11.06.2020, 10:26
Do

Do mb

Albo Pan/Pani nie rozumie, o czym piszę, albo nie chce zrozumieć. To jeszcze raz wytłumaczę bardzo prosto. Rafał Trzaskowski na potrzeby kampanii wyborczej schował swoje poglądy np. dotyczące rozumienia małżeństwa, by przyciągnąć konkretny elektorat. Wizyta w Łopusznej miała charakter po prostu instrumentalny.

Mówienie o staniu na straży konstytucji, staje się już nudne. Rozumiem, że R. Trzaskowski będzie stał na straży art.18 z rozdz. 1. "Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej".

Po trzecie nigdzie w mojej wypowiedzi nie było mowy o roli prezydenta i hołdowaniu konkretnemu światopoglądowi. Natomiast wyborca ma prawo wiedzieć, jaki ktoś ma światopogląd, by po wyborach nie czuć się oszukanym.

Po czwarte stwierdzenie:
"A na cytaty nie mam zamiaru sie pojedynkować bo na każdą okazję mozna jakiś znaleźć, co więcej, nawet w Piśmie Świętym są niektore sprzeczne ze sobą." jest bardzo wygodne, ale w gruncie rzeczy oznacza, że albo nie chcemy sobie zadać trudu znalezienia cytatu, albo po prostu nie mamy argumentów.

Pozdrawiam i dziękuję za możliwość wymiany zdań.
Wektor10.06.2020, 17:22
LEWACTWO(komun=izm) i FASZYZM(naz=izm), TO INACZEJ, NA NOWO SPŁODZONY FASZYZM DO
KWADRATU. Ale dla niepoznaki, nazywa się ANTIFA.

Pamiętajcie o tym całe życie, ponieważ lewactwo na każdym kroku,
kiedy nie ma racji, zarzuca wszystkim, że są faszystami. Ta socjologia stosowana
na zachodzie sprawdziła się, ponieważ ludzie stracili wiarę. Nie potrafili się
przeciwstawić nowomowie, która wtargnęła w ich życie codzienne z dnia na dzień.
Każdy, kto był na zachodzie od 3 do 5 lat, doskonale to rozumie,
wystarczy popatrzeć, co się dzieje na "zachodzie".

Dla lewactwa wiara jest nieistotna, bo chcą żyć bez ograniczeń moralnych.
Moralność mają za nic. Powstaje pytanie, jeżeli nie wiara w Boga, to co w
zamian? SEKTA CZERWONEGO ODKUPIENIA...???:) O tuż, oni nie potrafią nic dać w
zamian. Wolność, tolerancja, równouprawnienie, to słowa wytrychy, które mają
nam namieszać w głowie, aby łyknąć ideologię LGBT+@. Ludzie, którzy przeżyli tę
ideologię na własnej skórze w Polsce, nie dadzą się ściemnić ponownie. Chodzi o
młodzież, która jest podatna na takie nowalijki, jak LEWACTWO. Dlatego rodzice
muszą rozmawiać z dziećmi na te tematy, ponieważ to one są przyszłością naszej
ojczyzny. Dziadkowie i Babcie też mają obowiązek mówić (opowiadać) wnuką o
CZERWONEJ ZARAZIE, gorszej niż korona wirus.

I na koniec jeszcze raz:
Dożyliśmy czasów, kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i
patriotyzmu, aktywiści LGBT tolerancji, ateiści wiary, a stacja TVN obiektywnego
myślenia. A żeby było śmieszniej, to żyjemy w czasach, w których pedały rowerowe
nakręcają (nakreślają) nam nową trasę ideologiczną, w którą mamy uwierzyć.
Śmiech na sali:).
Do mb10.06.2020, 00:33
Rolą prezydenta świeckiego państwa nie jest hołdowanie wybranemu światopoglądowi. Najważniejszą normą jest dla niego konstytucja i wartości zawarte w ślubowaniu. Takich oto wartosci zobowiazuje się przestrzegać. Prezydent nie jest przywódcą religijnym, bo nasz kraj nie jest panstwem wyznaniowym. Czy Trzaskowskiemu wypadało odwiedzić grób księdza? Tischner powiedzial kiedys o sobie że najpierw jest czlowiekiem, pozniej filozofem, potem dlugo nic, a dopiero w trzeciej kolejnosci księdzem. Czy ktoś będąc katolikiem nie moze odwiedzić grobu czy doceniać np. filozofa/pisarza/naukowca, który jest muzulmaninem czy Zydem? Kopernik też byl bodajże jakimś duchownym i co, ateisci nie mogą doceniać jego osoby? Trochę to niepoważne. A na cytaty nie mam zamiaru sie pojedynkować bo na każdą okazję mozna jakiś znaleźć, co więcej, nawet w Piśmie Świętym są niektore sprzeczne ze sobą.
112509.06.2020, 22:44
Do mieszkaniec:

Rafał Ściema Trzaskowski prezydentem Polski...???:)
Przecież to by była AWARIA.

Na czym ty chłopie jedziesz:)
mieszkaniec09.06.2020, 19:09
Pięknie że przyszli ludzie z Łopusznej na spotkanie na pewno z przyszłym prezydentem Panem Trzaskowskim - wielkie dzięki dla Pana Wójta Smarducha , straży pożarnej, bratu Księdza Tischnera i innym za to spotkanie. To opluwanie wszystkich przez niektórych niby katolików jest żenujące i niegodne bo to nie nauka kościoła (szanuj drugiego jak siebie samego) obłudnicy którzy na pokaz udają zatwardziałych katolików a ich życie tego nie potwierdza. Pan Trzaskowski i tak będzie PREZYDENTEM a ludzie powinni go poprzeć bo nie chcemy żyć w takim kraju zdominowanym przez jedną partię i nazywaniem nas drugim sortem. Ktoś tu napisał o zakopiance otóż plany jej budowy były za rządów PO. Chwała Łopusznej !!!!!!!!!
oli09.06.2020, 11:14
@mb...czyli prosto i zwiężle.Wszystkie sroki łapać za ogon ,byle by tylko na tym skorzystać a póżniej wszystkich ''wydutkować''i udać głupa albo złożyć winę na wszystkich.
mb08.06.2020, 20:23
Do

Do mb

"Jednak nie wiem dlaczego poprzestajesz na sprawach światopoglądowych (od księdza raczej trudno by oczekiwać innego swiatopogladu), a nie zaglebisz sie w głównej tematyce Tischnera czyli pojeciu wolności. Na początek polecam Nieszczesny dar wolności. Tam doskonale dostrzeżesz, ktorej opcji politycznej obecnie byłoby blizej do autora."

Skupiam się na kwestiach światopoglądowych, bo są one fundamentalne, albo się jest wewnętrznie spójnym, albo chciałoby się dać Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Nie można wierzyć w "Boga Spinozy" i Boga osobowego, bo pojawia się zgrzyt, dysonans poznawczy, jak chcą filozofowie.

Albo ma się ustalony system wartości, czyli właśnie reprezentuje się jakiś światopogląd, albo zakłada się różne maski: intelektualisty wśród intelektualistów, swojskiego chłopa wśród chłopów, postępowca wśród liberałów, umiarkowanego wśród umiarkowanych...Tylko wtedy rodzi się pytanie, kim taka osoba jest? Która twarz jest prawdziwa? Który Rafał Trzaskowski jest prawdziwy: ten, który idzie w paradzie równości, czy ten, który składa kwiaty na grobie ks. katolickiego? Jest to wyraz szacunku dla człowieka o odmiennych poglądach, czy wyraz hipokryzji, którą zarzuca się oponentom politycznym?

Myślę, że żadnej opcji politycznej, która i za swoje motto nie obierze słów Soerena Kierkegaarda : "kto Boga ukochał, stał się największy ze wszystkich" oraz z Ewangelii wg św. Jana: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" nie będzie bliżej do ks. Tischnera, który właśnie te cytaty umieścił w książce o znaczącym tytule: "Jak żyć?".
Mieszkaniec08.06.2020, 18:38
On tylko przyjechał sie rozejrzec co jeszcze można wysprzedać z południa Polski.
Północ, wschod i zachod Polski już wysprzedali w czasach kiedy byli u władzy.
oli08.06.2020, 17:11
@pain relief...zgodzić się można z Tobą w 50% zawsze trzeba dotrzeć do żródła ,wtedy widać prawdę.Żródłem w tym wypadku jest naoczne stwierdzenie a nie manipulacja.Jeżeli widzę i słyszę relację,to chyba mam jasny obraz przekazu tej osoby.Tak było i w Łopusznej i w Zakopanem.A tak od siebie dodam,to temu panu na zdjęciu nie wypada na cmentarzu zakłócać spokój megafonem.Gdzie jak gdzie ale na cmentarzu robić kampanię?
Mieszczanka od dziada pradziada08.06.2020, 11:33
Góral z dziada pradziada!
Gratuluję mądrych i ciekawych komentarzy!
KNT08.06.2020, 10:30
Lopuszno upadłaś !!!
Do mb08.06.2020, 03:53
Po pierwsze szacun za to że jesteś osobą, ktorej chciało się poczytać przynajmniej te kilka stron z obszernej twórczości księdza profesora (wielu pewnie nie przeczytało nawet tego a zabiera głos). Jednak nie wiem dlaczego poprzestajesz na sprawach światopoglądowych (od księdza raczej trudno by oczekiwać innego swiatopogladu), a nie zaglebisz sie w głównej tematyce Tischnera czyli pojeciu wolności. Na początek polecam Nieszczesny dar wolności. Tam doskonale dostrzeżesz, ktorej opcji politycznej obecnie byłoby blizej do autora.
Logik07.06.2020, 22:24
Brawo dla naszego włodarza gminy! Z takim człowiekiem ateistą pokazać się na cmentarzu, a w sierpniu w Ludźmierzu przed Matką Boską na honorowym miejscu....
Tadek07.06.2020, 20:52
Człowiek nie wierzący odwiedza katolicki cmentarz i w dodatku księdza w którego nie wierzy. Ten Trzaskowski to chory człowiek
Halo07.06.2020, 20:45
Do pain relief: Zgadzam się w 100%.

Właśnie zastanawiałem się, aby coś napisać w tym stylu, a tu proszę.
Już kiedyś podobnie na ten temat pisałem "Masowa psychoza jako broń" 9 kwietnia 2020.
Może za jakiś czas, trzeba będzie o tym przypomnieć, bo temat nadal aktualny.
---------------------------------------------------------------------------------
I na koniec, nadal aktualne przesłanie wyborcze.
Pójdziemy w maskach, rękawiczkach, będziemy przestrzegać zasad ochrony osobistej
i ZAGŁOSUJEMY. Lub zagłosujemy korespondencyjnie. Bo POLSKA jest najważniejsza.
Drodzy mieszkańcy, nie dajcie się zastraszyć i oszukiwać totalnej opozycji.
Władek07.06.2020, 20:34
8 lat kłamali i teraz też będą. Nie ma lepszego niż Duda i nie kłamie.
pain relief07.06.2020, 18:06
A moim zdaniem nie tyle same partie polityczne, co stowarzyszone z nimi media dzielą i skłócają Polaków. Jedne stacje wyraźnie optują za jedną partią, inne za drugą, a każda szczuje na przeciwników jak tylko może i jest daleka od obiektywności. Przeinaczają fakty, różne wiadomości podają w sposób wybiórczy, manipulują ludźmi jak chcą. A potem zwalają z siebie odpowiedzialność, że to nie oni, to ta druga strona (jak dzieci w piaskownicy: to nie ja zacząłem, to tamten zaczał). Niestety, to się nie zmieni. A na pewno nie prędko. Czemu? Bo jest to zwyczajnie skuteczne. Ludzie - choć każdy jeden uważa się za mistrza logicznego myślenia i mędrca znającego się na wszystkim - niestety są w większości mało spostrzegawczy i nie mają zbyt szerokiej wiedzy. Brak wiedzy zarówno z dziedziny psychologii, czy socjologii (które pozwalają poznać sposoby manipulacji oraz własne myślenie), jak też z chociażby podstaw ekonomii, czy innej wiedzy o świecie. Ale przede wszystkim brakuje umiejętności krytycznego myślenia, sprawdzania każdego "faktu" samodzielnie, nie brania niczego na wiarę. Teraz jest łatwo ludźmi manipulować, bo np. wyrwie sie parę słów z kontekstu i da się ludziom do zrozumienia, że znaczą coś innego, niż rozmówca usiłował przekazać. Jeśli jeden na 100 taki "news" zakwestionuje, to będzie wszystko, nie ma to dla mediów znaczenia, skoro pozostałe 99 osób uwierzy. Tyle też często wystarczy, żeby ludzie skoczyli sobie do oczu. Niemal nikt nie będzie szukał źródła, czyli pierwotnej rozmowy, żeby przeanalizować co tam zostało powiedziane i w jakim kontekście. Dziennikarze "myślą" za ludzi. I oczywiście robią to pod dyktando tego, kto im zapłacił. Temu trzeba wiedzę porównywać w różnych miejscach, a najlepiej szukać źródeł. Np. danej rozmowy, a nie opisu jej przez dziennikarzy. Inaczej czlowiek żyje w wielkim kłamstwie i nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. Nie wierzcie mediom, sprawdzajcie. I nie skaczcie sobie do oczu, nie bądźcie sterowanymi marionetkami. Przecież to komuś bardzo na rękę, żebyście tak robili. Robicie z siebie pajaców, wyznawców partii X, czy partii Y, jakbyście byli w jakiejś sekcie. Przeciwników zmieszać z błotem, opluć - to jest efekt prania mózgów przez media należące do X i media należące do Y. Wydobywają z ludzi co najgorsze, dla swoich potrzeb.
mb07.06.2020, 17:46
Kiedyś ks.prof. J. Tischner napisał taką książeczkę: "Pomoc w rachunku sumienia". Pozwolę sobie umieścić kilka cytatów z niej. Dlaczego? Bo mam wrażenie, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski albo nie znał poglądów ks. Tischnera, albo wizytę w Łopusznej potraktował bardzo, bardzo instrumentalnie i, jak ktoś słusznie zauważył, wyłącznie dla poprawienia swojego wizerunku.

Oto cytaty:
1. "Miłość mężczyzny i kobiety wymaga troskliwej pielęgnacji" (w żadnej z książek prof. Tischnera nie ma mowy o miłości homoseksualnej czy biseksualnej, chyba że o czymś nie wiem, to proszę o informację).

2. "Grzech pierworodny wprowadził głębokie zaburzenie w ludzką cielesność. Polega ono na oderwaniu cielesności od podstawowej nadziei, jakiej cielesność służy-nadziei potomstwa i domu. Ogołocona z nadziei i - co za tym idzie- miłości, cielesność została oddana w niewolę "pożądliwości" i wszystkim w niej zakorzenionym lękom. Jakieś "obce prawo" zamieszkało w ciele. Celem rozkoszy stała się sama rozkosz. Miłość już nie otwiera człowieka na "Innego" - Boga i bliźniego - którzy są poza człowiekiem, ale zmusza go do tego, by zalękniony kręcił się wokół samego siebie. (...)miłość nie jest już miłością, lecz co najwyżej "uciechą" z zaspokojenia pożądań. U podstaw tej uciechy leży lęk przed potomstwem. Człowiek chciałby "mieć" drugiego bez odpowiedzialności za niego i potomstwo. Bliźni jest tu dosłownie "drugim", ponieważ tym pierwszym "jestem ja". Mężczyzna i niewiasta nie są już mężem i żoną, lecz co najwyżej "partnerem" i "partnerką" w związku, który niezależnie od tego, jaką mu nadać nazwę, nie jest rodziną człowieka. Miłość stała się pozorem miłości, zachowania erotyczne zaś - "grą pozorów"

3. "(...) lęk przed potomstwem, uprzedmiotowienie- może prowadzić do nawet do przerwania poczętego już życia i do powstania "cywilizacji śmierci". Współczesny człowiek stara się zapobiegać poczęciu za pomocą rozmaitych środków technicznych. Kościół jest i temu przeciwny, ponieważ sprawą, o którą chodzi, nie jest pewność lub nie pewność poczęcia, lecz podstawowe otwarcie na Innego, wpisane w naturę erotyzmu"

Powyższy cytat pokazuje ks. Tischnera jako przeciwnika:
a)wszelkich związków partnerskich (od konkubinatów poczynając)
b)antykoncepcji
c)aborcji,
więc już w kwestiach światopoglądowych daleki był ks. Tischner od R. Trzaskowskiego.

Szkoda, że pamięta się anegdoty ks. Tischnera o celibacie a mało uwagi poświęca ważnym zagadnieniom natury etycznej, o których pisał.
nikus07.06.2020, 17:19
a ggdzie maseczki przewrotny ten czas
to ja07.06.2020, 16:16
mam żal i politowanie do tych górali przyszywanych i tych co za każdym razem podkreślają ,że są góralami a to PO babce a to PO dziadku a może powiedźcie prawdę ,że PO Iljiczu Włodzimierzu,tym co do dziś babom z Poronina i Dunajca nie zapłacił za wyżarte mleko, przejrzycie na oczy, dość promowania bezideowców ,nieudaczników ,oszustów, złodziei,potomków UBeków i czerwonych ,propagatorów ideologi lgbt, i innych maści nawiedzonych lewaków, prowadzi to do donikąd, cofamy się do tyłu pod każdym względem,stajemy się sługusami,wasalami Sorosa i innych z tego pokolenia ,to nie Niemcy czy ruscy rządzą Światem ale...?
Stąd07.06.2020, 16:11
Do olin: W moim komentarzu była mowa o "pisowskim miłosierdziu" - dla jasności - to parodia "miłosierdzia". "Miłosierdzie jest >>objawieniem miłości<<" Ks. prof. J. Tischner "Drogi i bezdroża miłosierdzia" oraz tego samego Autora "Przekonać Pana Boga": "Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie pokazuje, co w chrześcijaństwie jest fundamentem, a co fundamentalizmem". Stawianie się w roli "sędziego" oceniającego kto jest, a kto nie jest katolikiem jest jaskrawym przejawem zacofanego fundamentalizmu i fanatyzmu, który nie ma nic wspólnego z religią - budowaniem więzi. I na koniec jeszcze raz słowa Księdza Profesora: "Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać." - "Tischner czyta Katechizm", Kraków 1996
oli07.06.2020, 14:48
Ludzie ale się błażnicie,witacie go jak cara,a on nawet nie jest kandydatem bo najpierw musi zebrać głosy aby mógł się zarejestrować do wyborów.Jesteście taką masą bezmyślną,co Wam karzą robić to posłusznie robicie,nawet nie pomyślicie,czy tak trzeba.Ośmieszyliście się i tych strażaków również.A tak po prawdzie,to powiedzcie,komu żeście tak czapkowali,może tej Jagnie?
Wektor07.06.2020, 14:30
Wszyscy czekaliśmy na towarzysza z WIEŃCAMI przy więzieniu w Nowym Targu (koło kina),
w którym siedział Lenin, ale Pan Trzaskowski o nas zapomniał. Inna grupa czekała na
niego w Poroninie, ale też się nie pojawił.
Pozostaje nadzieja, że innym razem zaszczyci nas swoją osobą towarzysz Trzaskowski.

Pani Jagno, na litość Boską, jak pani nie wstyd,
to ma być pomysł na scalenie elektoratu?
Z towarzyszem Trzaskowskim chcecie oszukać prawdziwych Górali?
To na początku jest skazane na niepowodzenie.
Pijar na całej linii szwankuje:). PIJAR DO WYMIANY.
olin07.06.2020, 14:26
Stąd: miłosierdzie może być wobec grzesznika. Tu nie chodzi o grzech tylko o firmowanie udawanego katolika.
Stąd07.06.2020, 13:19
Strażacy z Łopusznej, trzymajcie się, choć Was niektórzy w swoim "pisowskim miłosierdziu" mieszają z błotem. W razie, nie daj Bóg pożaru, nie będziecie musieli się narażać, bo zapewne ci, co Was teraz wyzywają i na Was plują, będą w chwili zagrożenia wzywali PiSowską władzę na czele z prezesem JK, premierem MM, prezydentem AD i innymi z tej formacji, którzy są nie do pobicia w laniu wody.
czerwony07.06.2020, 12:57
Prawie wszyscy wypowiadają się na temat Dublera pani Kidawy ale zapomnieliście o pani Marczułajtis i Sroce.Powinni odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób zniknęło z kasy kilkanaście mln zł które poszły na przygotowanie ,organizowanie ,,Olimpiady w Zakopanem i Małopolsce" która się i tak nie odbyła? Jak wiadomo ciągnie Swój do swego ! Złodzieje są pod opieką tej targowickiej, kłamliwej i obłudnej partii Oszustów. Kto jest w PO temu nic się nie stanie, powiedział jeden ze znanych polityków PO . Jad nienawiści maja we krwi !!!
Cowd- 1907.06.2020, 12:09
Pytanie do Pani Bakalarz dyrektor Sanepidu ! Czy wszczeła Pani postępowanie karne za łamanie obowiązujących przepisów , nie dotrzymanie przez Trzaskowskiego , Smarducha , Godlewskiego , Tichnerów i Dzigi itd ! ???
Maks07.06.2020, 11:57
Uwaga. Alarm! ,
Wójt, sołtys i poczet sztandarowy mają być gotowi na jutro rano. O 5.15 przyjeża następny kandydat- Biedroń. W następnych dniach kolejni kandydaci.
NT07.06.2020, 11:37
No przecież niejednokrotnie chlubił się i jego żona że nie chodzą do kościoła i jego dzieci nie uczestniczą w lekcjach religii, a tu patrzcie jaki pobożny się znalazł. Kawał dz....
JOP07.06.2020, 10:46
Hańba dla strażaków. Witać sztandarem takich zakłamanych ludzi. Sztandar to nie szmata którą można tak poniewierac. Wstyd
GOO07.06.2020, 01:19
?góral z dziada pradziada? gratuluję wytrwałości w dyskusji. Ale myślę że nikogo z tu piszących nie da się przekonać do zmiany poglądów.
To zatwardziały elektorat Pisowski który łyka propagandę TVPis i Rydzyka jak ciepłe bułeczki.
Do zwolenników Pisu powiedzcie mi co dobrego zrobił Pis i Prezydent Duda dla Polski przez te 5 lat, co wybudowali, co stworzyli już 5 lat przecież minęło a oni dalej niby sprzątają tzn zamieniają innych na swoich.
Ja Wam za to powiem co spieprzył. Prawie wszystko, a przede wszystkim skłócili Polaków, podzielił po katastrofie smoleńskiej, tych obywateli którzy ich nie popierają nazywają zdrajcami, hołotą, gorszym sortem. Pełno mają komuchów w swoich szeregach a udają że walczą z postkomuną. A ciekawe ilu ukrytych gejów tam siedzi ale wielcy przeciwnicy LGBT. Obłudnicy co swoich poobsadzali po spółkach państwowych. 500 dali że niby dzieci miało się więcej rodzić a przyrost naturalny ciągle maleje za to ceny towarów poszły w górę o 30 %. Nawet na zakopiankę do Rabki projekt mieli gotowy i pieniądze w budżecie zagwarantowane. A Duda co, krzykacz jeden a przed Trampem prawie klęczał jak papiery podpisywał. Zresztą on nauczony posłuszeństwa przez Kaczyńskiego to czego się spodziewać. Trzaskowski i tak będzie prezydentem i mam nadzieję że Polska na tym zyska bo do prezydentów nie mamy szczęścia do tej pory a i ten najgorszy rząd (czyli Kaczyński) też kiedyś się zmieni.
utrwalaczPRLu07.06.2020, 00:25
& góral z dziada pradziada: szkoda tuszu ... POZDRAWIAM
Stąd07.06.2020, 00:24
"Strasznie trudno będzie Panu Bogu zbawić człowieka, który nie jest wolny i nie jest rozumny. Ten człowiek wciąż jeszcze nie jest sobą. Więc co tu można zbawiać - skórę i kości?" Ksiądz profesor Józef Tischner "Między Panem a Plebanem", Kraków 1995
Do tych wszystkich z Łopusznej i okolic, którzy w swoich komentarzach z taką złością i nienawiścią wypowiadają się o Bliźnich, inaczej niż oni myślących i czujących, ale mających, jak oni przyrodzoną godność ludzką i prawo do własnych poglądów i sprzeciwu wobec narzucanego przez obecnie rządzący PiS stylu myślenia, mówienia i postępowania pełnego obłudy, kłamstwa i pogardy do Polaków "gorszego sortu", do tych z Łopusznej i okolic, którzy tak chętnie podpierają się Księdzem Profesorem i chlubią się, tym, że wyszedł On spośród nich - przejrzyjcie się w tym lustrze Jego słów. Widzicie tam jeszcze twarze wolnych i rozumnych ludzi? Czy raczej maski zniewolonych PiSem fanatycznych wyznawców rzekomo "katolickiego głosu w Twoim domu" z Torunia?
góral z dziada pradziada06.06.2020, 22:22
Do tych co ze mną polemizują :)

1. Gdzie byłem przed 2015 r.? Tu, u nos.
2. Co widziałem? Np. rządziła PO, a w telewizji publicznej swój program dalej miał zwolennik PISu pan Jan Pospieszalski. Ktoś pamięta, że był w tym właśnie czasie, czy macie za krótką pamięć? A jak przyszedł PIS zostawił jakiegoś dziennikarza wyraźnie sympatyzującego z inną opcją? Czy może wszystkich wywalono?
3. A może ktoś mi powie kto był szefem CBA po 2007 r.? Ano nie kto inny tylko Mariusz Kamiński, powołany za PIS. Był szefem tej służby jeszcze przez 2 lata!!!!! Choć nowa opcja mogła go odwołać ( inaczej niż szefa NIKu)?


Za to od 2015 r. widzę, że na takie gesty jak te wyżej nie ma co liczyć. Wszędzie muszą być swoi. Od góry do dołu.

Inaczej widzę rządzenie. Chciałbym, żeby ludzie z różnych opcji doceniali się za kompetencje, żeby rządzili nami ludzie nie dzielący Polaków na sorty, hołotę i niehołotę. Widocznie to nierealne. Po Waszych komentarzach też to widać. Nie potraficie się "pięknie różnić". Potraficie wyzywać, mieszać z błotem.
Ale powtórzę jeszcze raz: nie tędy droga. Na takich podwalinach jeszcze nic nikt sensownego nie zbudował. I teraz będzie tak samo. Ludzie naprawdę mają dość! I na scynście u nos tys to wreście widać:).
Grin pis06.06.2020, 22:18
To kolejna ustawka w stylu tej jaką w Warszawie zorganizowały środowiska LGBTQ. Już nie pamiętacie jak na Paradzie Równości w 2019 roku facet w durszlaku na głowie odprawiał mszę? Albo to jak w 2014 roku za PO zrobiono spot reklamowy gdzie Giewont był bez krzyża?
T06.06.2020, 22:03
Zrezygnowałem z tego spotkania z Trzaskowskim po tym gdy będzie nitras a nie właściwy sufler budka wnuk Gomułki,a mogło być wesoło.
waksmundzian06.06.2020, 21:58
chyba nasz ,,szanowny soltys z Waksmunda,,zaspal ,ze nie zbieral podpisow,ani w miescie na rynku,ani w Lopusznej,bo na poprzednia kandydatke PO chodzil po Ostrowsku i zbieral po WAKSMUNDZIE nie,pewnie sie bol.ha,ha ha
Hmmm....06.06.2020, 21:51
Ja tylko tak zapytam Was górale w Boga wierzący porządny uczciwy narodzie o jedyną rzecz Trzaskowskiemu pękła rura zalał Wisłę szambem został szambonurkiem.A Wy jak swoje ścieki wypuszczacie do rowów melioracyjnych i naszych rzek to jak się nazwiecie? O przepraszam to nie Wy te szambo wypuszczacie to cofka z Warszawy była i na Podhalu cuchnącego syfu narobiła , bo przecież górale to uczciwy bogobojny naród.
nie Duda!06.06.2020, 21:40
PiS w natarciu!!! Nie męczcie się wymyślaniem kolejnych obelg przeciw Trzaskowskiemu i tak wygra! Duda w sondażach leci w dół i do drugiej tury zjedzie poniżej Pana Rafała! Powtarza się sytuacja taka jak w wyborach 2015 roku!
xxl06.06.2020, 21:21
do osp łopuszna do dzisiaj miałem wa za ludzi honoru a teraz be komentarza
Hartge06.06.2020, 21:18
i tak nic z pisania i gadania kto jest dobry a kto zły...Dawniej górale mieli honor.. A teraz obłuda donosy i chciwosć
Snufkin06.06.2020, 21:08
On w ogóle wie kto to był?
Tyz Góral06.06.2020, 20:52
Góral z dziada pradziada , czy sz.Pan nie zauważył ze jakoś od 1989roku do 2015 wszystkie media , powtarzam raz jeszcze wszystkie media grały jedne melodie....., ze w kręgach decyzyjnych III RP była jedna ideologia ( skrajny liberalizm) czy to było KLD , UW , SDRP , UP , PSL , SLD , ZChN , AWS , PO , itd. itd .......... , ze pod różnymi sztandarami panował jeden , jedyny słuszny kierunek? Tego jeszcze ,,Góralu z dziada pradziada" nie dało sie Waści zauważyć ? A jak sie coś zmieniło nie po myśli tych , co uprawiali do tej pory ,,wolna amerykankę " to nagle krzyk i oburzenie. Nie przypadkiem ,,znienawidzone PIS-iory " rządzą samodzielnie druga kadencje. Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu.
Optymista06.06.2020, 20:46
Góral i tym podobni jeżeli jesteście bez grzechu i nigdy nie grzeszyliście to możecie się negatywnie wypowiadać. Jeżeli jesteście katolikami to uszanujcie innego człowieka by i inni was szanowali
nie góralski książę06.06.2020, 20:43
do ,,góral z dziada pradziada":powiem krótko , chłopie nie kompromituj się dalej swoimi wypowiedziami bo się brzydko POgrążasz, gdzie byłeś przed 2015 rokiem może w hameryce,a może już z pamięcią coś nie tak? to co naskrobałeś to jota w jotę co miało miejsce w tamtym czasie,bez urazu
11606.06.2020, 20:39
115KM byłem ale tam jakby nikt nie żył! Może pandemia? Nie kłam!
PL06.06.2020, 20:30
@ Nie ślepy widzę nerwy cię biorą.Czyżby obawa że jak przyjdą normalne rządy to trzeba będzie wziąć się do uczciwej roboty.:)
Ogóras06.06.2020, 20:09
Jak szedł po uliicy to tęczowe plamy zostawiał!
oli06.06.2020, 19:46
Jak jesteśmy na Podhaku to czasami jesteśmy na grobie księdza Tischnera,bo uczestniczyliśmy w jego mszach świętych za czasów Solidarności.Dziwię się też bratu,że oprowadza tych komuszych synów ,którzy dali się we znaki jego rodzinie.Brat ś.p.się w grobie przewraca.Niech Pan pozostanie góralem honorowym i nie daje się wrobić w żadną politykę i jeszcze na dodatek strażaków w to mieszać-nie przystoi.
Jędrek06.06.2020, 19:35
Ż E N A D A
ahoj06.06.2020, 19:23
Przecież Tusk to nawet ślub kościelny wziął przed wyborami, to jest to samo plemię.
Pio06.06.2020, 19:14
Do NN nie krótko ale PRAWDA jestem z Łopusznej i to jest ta prawda . pozdrawiam
Pawpi06.06.2020, 19:11
Normalny człowiek na normalnym miejscu.a kto nie znał księdza Tishnera niech się dobrze zastanowi
ZMIANA06.06.2020, 19:03
Potrzeba zmiany, bo to samouwielbienie i "NARCYZM" obecnej władzy razi i drażni Polaków. OBECNI INO SIEBIE CHWALĄ , zero pokory, DUMA i POGARDA DLA NARODU ich rozpiera. CHCĄ VOTUM wystawionego przez samych siebie, niech pytają o VOTUM wszystkich POLAKÓW i ogłoszą nowe wybory. Poznają to
VOTUM ..??? Sami- swoich doceniają, reszta to "GORSZY SORT" Ot i...
A NOWY KANDYDAT rzeczowy , konkretny.Czemu by miał nie wygrać?
Pio06.06.2020, 18:58
A ja się bardzo cieszę że ktoś normalny przyjechał do Łopusznej bo jak nie miał krzyża na plecach i sztandaru związku Podhalan to jest zły tak no litości sam palę znicze żołnierzom armii czerwonej to jest SZACUNEK drodzy rodacy a wszyscy jesteśmy POLAKAMI .
Mam dość!06.06.2020, 18:55
Do wszystkich plujących jadem(prawdziwych katolików)- więcej w RT chrześcijanina niż w każdym z was...
Antysmar06.06.2020, 18:51
Panie Smarduch, może byś pan załatał dziury w drodze w Łopusznej na ulicy Tetmajera zamiast się lansować z miłośnikiem tęczy.
góral z dziada pradziada06.06.2020, 18:50
nigdy więcej PO17:18, 6 czerwca 2020
@góral z dziada pradziada niby jesteś,a jakiś nie kumaty.Właśnie o to chodzi aby byli z jednej opcji.Łatwiej,prościej i szybciej w tedy podejmuje się uchwały i zmiany.

Widzę to dokładnie odwrotnie. Demokracja to rządy większości, ale z poszanowaniem praw mniejszości. Obserwuję politykę polską od wielu lat i takiego pomiatania drugą stroną sceny politycznej jak w wydaniu PIS jeszcze nie widziałem. Zero dyskusji, polityka "z buta", głosowanie nad niewygodnymi ustawami o czwartej nad ranem. Mnie się to nie podoba. Z takiej polityki nic dobrego nie będzie. Przyjdą kolejni do władzy (bo jak wiadomo żadna władza wiecznie nie trwa) i tak samo będą traktować zwolenników PIS. Teraz Wam to nie przeszkadza, a czy w przyszłości też nie będzie?! Tak ma to wyglądać?

A co do reszty Twojej wypowiedzi? Co to znaczy, że ktoś chce, żeby było jak było? PIS rządzi od 2015 r. i ma kilka ciekawych rzeczy do wyjaśnienia po swojej stronie! Rozumiem, że Ty chcesz, żeby było jak jest, tzn. żeby prokuratury umarzały niewygodne dla tej władzy postępowania, żeby dalej niszczono tych, którzy mają inne poglądy i odwagę, żeby je jasno wyrazić? Już nie da się słuchać wypowiedzi zaczynających się od słów" przez 8 ostatnich lat...". KAŻDEJ władzy trzeba patrzeć na ręce. KAŻDEJ, tej także! A ci podporządkowali sobie wszystkie instytucje, żeby mieć święty spokój. Tych, którzy to widzą jest coraz więcej, także u nas w górach.
góral z dziada pradziada06.06.2020, 18:36
pasterzwołoski17:39, 6 czerwca 2020
góral z dziada pradziada ###:widać skutki oglądania tefałenu i czytania szmatławca wyborczego ,ciekawe ile dutków ci obiecali że tak ,,szczerze" napisałeś ,tak mi się zdaje,że z ciebie góral jak z koziej ... trąba?


Tylko tyle potrafisz? Na tyle Cię stać? :)

Nie znasz mnie, ale od razu chcesz obrazić? :)

Mam Ci odpowiedzieć tak samo?

Która część mojej wypowiedzi tak Cię zdenerwowała, że walisz inwektywami na oślep? Podoba Ci się jak jest? OK, ale nie obrażaj innych, szanuj, nausz się przekonywać do własnych racji, a nie szczuj!


Nie miyści ci się chłopce w głowie, ze mozno być z gór i inacyj to syćko widzieć? Nie bój nic, ludzie juz pomalućku przeziyrajom na łocy.
STAŚ06.06.2020, 18:33
Ależ ta polityka zboczyła, aż do grobu jegomościa !!!
Przykre !!!
Pogonić widłami06.06.2020, 18:23
Wszyscy przeciwnicy PiSu powininni oddać 500+ I emerytury, A młodzi niech zwrócą zerowy podatek bo im źle. Przedsiębiorcy przeciwni pisowi niech wpłaca zaległy podatek który kradli za czasów PO. Nikt się nie oburzał jak Donaldinio zlikwidował zwrot podatku od remontu czy budowy domu. Sami kradli i będą kraść i to się nie zmieni. Ciekawi mnie czemu trzastkowski jechał nową zakopianka jak nawet nie myśleli ją budować za kadencji jego parti. Hańba i wstyd kolejki sprzedawali koleje dla znajomych i bili kase . Jak wam źle to won z Podhala do Warszawy wspierać kleje i linijki. Nie dla Po nie dla wspierania LGBT . Już zapomnieli jaki to "dobrobyt "był za PO, jak was *** na lewo i prawo. Hańba i wstyd popierać hołotę
obserwator06.06.2020, 17:55
Jeżdżą tymi samymi busami i w tej samej kolumnie. Wychodzą i widzą co wioskę te same twarze. Może niech zrobią kampanię online tak jak teraz uczą się dzieci w szkole. Przynajmniej zaoszczędzą paliwa i czasu.
klio06.06.2020, 17:49
Piękna pogoda,szkoda czas tracić na byle kogo.Poniżej ktoś napisał,że robi kampanię na grobach,to prawda.Nie wstydzi się?A w jakim języku się zwracał do tych co go tak oblepili,taki piękny,amerykański,wsadzcie go sobie do kredensu....
pasterzwołoski06.06.2020, 17:39
góral z dziada pradziada ###:widać skutki oglądania tefałenu i czytania szmatławca wyborczego ,ciekawe ile dutków ci obiecali że tak ,,szczerze" napisałeś ,tak mi się zdaje,że z ciebie góral jak z koziej ... trąba?
zły06.06.2020, 17:38
Znał,Józka? Był wcześniej na grobie naszego Wielkiego Filozofa prawie,na pewno ŚWIĘTEGO czy tylko jak jest wyścig do koryta, kampania? /.../
klio06.06.2020, 17:38
Jagna i Sowa,to fajny duet.Ten co podpisał LGBT i Kościół chce oddzielić,przyjechał na grób księdza.Strażacy powinni się wstydzić,nie pokazywać się.Ludzie do reszty zgłupieli,można im wszystko obiecać a póżniej ich wyśmiać.Nie dajcie się nabrać ,to co mówi to same kłamstwa.
NN06.06.2020, 17:36
Do góral z dziada pradziada. GRATULUJE
KONKRETNEJ TRESCI! , BO TAK NAPRAWDE JEST NA CO DZIEN, MUSIMY BRONIC SIE BO NAS ZADEPCZA, NIEODPOWIEDZIALNI!!!!!! I RZADZACY FOLWARCZNIE!!! Brak obecnemu rządowi dyplomacji i klasy ,wstyd przynoszą nam i wobec świata potwarz.
nie ślepy06.06.2020, 17:33
Ale tłumy! Wszyscy popaprańcy z Podhala, 50% dziennikarze, goryle i dwór nieudacznika z Warszawy! POjechał na wieś i udaje katolika...?! Było zrobić na rynku popaprańcy wiec i ogłosić to wcześniej...a nie szwendać się PO wsi PO kryjomu! Byłby ubaw PO pachy!
nie wnikam06.06.2020, 17:26
Jechał trzaskobus do Łupusznej i napotkał na swojej drodze szambiarkę. Może to zbieg okoliczności.
115KM06.06.2020, 17:20
Już nic i nikt tego nie zatrzyma. Poszło. Na Rafała przychodzą tłumy. Krakowski rynek pękał w szwach. Jest jakaś pozytywna energia od Rafała. Idźcie i przekonajcie się sami.
nigdy więcej PO06.06.2020, 17:18
@góral z dziada pradziada niby jesteś,a jakiś nie kumaty.Właśnie o to chodzi aby byli z jednej opcji.Łatwiej,prościej i szybciej w tedy podejmuje się uchwały i zmiany.A jest co zmieniać i reformować.Stare układy,kasty sędziowskie,polityków umaczanych w machlojki,u beków,s beków,złodziei.Mało?Chyba że wolisz by było jak było,nic się nie stało.
ja ty on06.06.2020, 17:13
Już wiem dla czego tak ścieki podrożały w Gminie Nowy Targ. Wójt Smarduch bierze z Trzaskowskiego przykład czyli nic nie robić i brać kasę.
Kot06.06.2020, 17:10
Nawet pies nie chce na niego patrzeć.
NN06.06.2020, 17:04
Komentujacy rozwagi przy komentarzach i zastanowienia bo kompromitujecie sie ,co nie którzy.Nie należy trzepiać się komunii dla czyichś dzieci pilnujcie swoich i wychowujcie bo nie jest to mocną stroną rodziców jest pełno wandali -małolatów i po komuni i jakoś ta komunia nie przekłada sie pozytywnie na ich postawę. Dzieciak ma prawo wyboru, jest bezstresowe wychowanie ? A na cmentarz ma prawo wejść każdy
bez względu na światopogląd(nie ma zakazu przed bramą ).
tw galicja06.06.2020, 17:04
Super, Łopuszna i Podhale tak naprawdę jest przeciw PiS i Dudzie. Niech wygra ktoś z opozycji.
Judasz06.06.2020, 17:04
Ciekawe czy poświęcona ziemia nie parzyła szambiarza w stopy?
Maks06.06.2020, 16:59
Hańba dla zdrajców wiary
Maks06.06.2020, 16:55
Trójco Przenajświętsza zmiłuj się nad przewrotną Łopuusznąi miej litość dla ich głupoty. Godna wigilia odpustu. !!!!
czarna sutanna06.06.2020, 16:55
Pomódlmy się za ofiary cierpiące z powodu LGBT
Brawo06.06.2020, 16:50
Trzaskowski na cmentarzu księdzu wieniec składa. To idiotów wspomaga.
Wicek06.06.2020, 16:49
Teraz już z IPN wiem kto to jest "Duch"
GORALKA06.06.2020, 16:46
ani jednego chlopa z LOPUSZNY nie widac,no przepraszam oprocz ,,SZANOWNEGO PANA WOJTA,, juz mu malo wojtowania ,pewnie chce byc conajmniej PREMIEREM ,a biebny ks.TICHNER na ich widok napewno sie w grobie przewraco .TRZASKOWSKI VON DO WARSZAWY ,BO TAM JUZ PRAWDZIWI WARSZAWIACY POUMIERALI,a reszta niech sobie rzadzi.OD PODHALA WARA
ola06.06.2020, 16:34
LGBT-owiec przyjechał do księdza katolickiego - masakra.
Mm06.06.2020, 16:32
Do byłam tam z własnej woli .....jakiego ty Boga wzywasz/ spinoze
karaluch06.06.2020, 16:30
Nie dajcie się zwieść bo Wam kamienice w Łopusznej sprywatyzują
śpisocka06.06.2020, 16:15
brawo Panie Trzaskowski- szkoda, że Pan nie odwiedził więcej miejscowości na Podhalu
...06.06.2020, 15:26
Wreszcie na Podhale zawitała jakaś licząca się osoba i może przywróci godność. Czy to komuś się podoba czy nie ale dzięki funduszom Unijnym oraz za czasów rządu PO-Psl nastąpił rozkwit Podhala w dziedzinach /edukacja - szkoły, sale gimnastyczne i inne, sport - orliki, turystyka - ścieżki rowerowe, obiekty rekracyjne - termy, rewitalizacja miejscowości, drogownictwo - chodniki i nowe dywaniki. Jak patrzę to w ciągu 5-lat za pis co nowego powstało, prawie NIC.. Zawsze możemy zwrócić środki unijne /tylko z czego?/.
waldi06.06.2020, 15:22
nawet pies głowę odwraca pewnie ,,czajke'' poczuł
ciotka06.06.2020, 15:21
Po co taki koło kościoła ?
Fałsz obłuda -cynizm patologia
frenk06.06.2020, 15:20
Że te stwory z PO na grobach robia sobie kampanie!!!WSTĘTNE!!!
Modern06.06.2020, 15:03
Porażka zaboli Rafała i Smarducha.. Oj zaboli..
Rysio06.06.2020, 14:59
czy powiedział Księdzu nad jego grobem że nie posłał syna do pierwszej komunii świetej???
Andrzejx4806.06.2020, 14:54
zaślepiona /.../

Proszę dać mi szansę na opublikowanie jakiegoś pańskiego komentarza. Na razie to same wulgaryzmy i obelgi. Moderator.
Koń Rafał06.06.2020, 14:50
Broń cie panie Boże od takiego prezydenta jagne znam osobiście nie mam dobrego zdania, smarduch nie lepszy tak że cała ta partia jak i kandydat ma wyborców liberackich,, zwykli ludzie nie mają co u takich szukać,,,, będzie źle jak ten ... Rafał wygra
byłam tam z własnej woli06.06.2020, 14:42
O Boże! tego nam trzeba było!!!
Ta cudowna pogoda/dobry znak?/.
Ten wspaniały Kandydat na Kandydata -pan Rafał Trzaskowski.
.Pogodny,bezpośredni,uśmiechnięty.
Nie mówił nic o wstawaniu z kolan,nie mówił -co jest godne a co nie godne,na pewno nie będzie chciał nas "wychowywać" i pouczać.
Choć gdyby chciał-" ,byłoby to bardziej uzasadnione niż w wykonaniu obecnie rządzących.
To po prostu szczęśliwy,spełniony,wykształcony Człowiek.
I tacy Ludzie,powinni rządzić ,by "rządzeni" też byli szczęśliwi!
Niech te "mroki średniowiecze" wreszcie się zakończą.
Polacy chcą"partytury"n a nie dykktatury!!!
sąsiad i ja06.06.2020, 14:30
Byliśmy w Łopusznej. Rafał witany owacyjnie. Nie widać było żadnych "ustawek". Normalna, życzliwa atmosfera. Powinien wygrać te wybory, może wróciłaby równowaga, normalność w polityce.
PiSowiec06.06.2020, 14:26
90% to dziennikarze hahaha frekfencja ze hej!!!
ciamajda06.06.2020, 14:25
na miejscu dublera w pierwszej kolejności pojechałbym do Leżajska i złożył kwitełe przy ohelu a nie na odwrót?
Miejscowy06.06.2020, 14:24
Jakoś nie widzę na tych zdjęciach osób z Łopusznej, no oprócz tych co być musieli - wójt, sołtys, strażacy, Tischner. Czyżby jeździł ze swoją tęczowa świta?
zapamiętam06.06.2020, 14:19
a Duda zamiast na służbę zdrowia i walkę z koronawirusem to dał 2 miliardy złotych na telewizję publiczną, gdzie ma codziennie robioną kampanię wyborczą. Ot całe prawo i sprawiedliwość.
donek06.06.2020, 14:14
Antychryst w Lopusznej -brawo
Goral06.06.2020, 14:04
I tu właśnie widać jakie jest PO, ślubow by geja udzielal a teraz straszny katolik fałszywy człowiek
strażak06.06.2020, 14:02
co tam robią strażacy!z OSP...... wstyd
POgrzebie06.06.2020, 13:59
w jakim celu Trzaskowski przyjechał na Podhale i to jeszcze z Nitrasem ,lepszego nie mógł już wybrać, radzę mieć się na baczności a nóż będzie się działo jak w Sejmie w czasie puczu pełowskiego?
Turbacz06.06.2020, 13:57
Chyba śp.Tischner się w "grobie przewraca"widząc to robi kandydat o zgrozo.....
CHiT06.06.2020, 13:56
Masakra. Taki wstyd dla Podhala i Łopusznej.
202006.06.2020, 13:53
A cała Łopuszna i tak za najlepszym prezydentem jak dotychczas - Andrzej DUDA - to się uda.
oko06.06.2020, 13:51
STRASZNE TŁUMY :)

Obecni tam chcą tęczowego Podhala?
Kp06.06.2020, 13:50
Jedno słowo ciśnie się na usta patrząc na zdjęcia Trzaskowskiego odwiedzającego cmentarz i grób księdza - hipokryzja!! Wstyd panie Rafale. Wstyd
góral z dziada pradziada06.06.2020, 13:50
Ostatnio Kazik dobrze powiedział: obecnie rządzący nie mają żadnych hamulców, musi być ktoś dla przeciwwagi. I ja się z tym zgadzam.
Popatrzcie jak jest teraz:
1. Sejm, rząd, prezydent - z jednej opcji.
2. Trybunał Konstytucyjny z Julią Przyłębską na czele (Piotrowiczem i Pawłowicz w składzie) - zrobią co im każe PIS,
3. Sąd Najwyższy - pani Manowska - wiceminister sprawiedliwości w rządzie PIS (gdy ministrem był Zbigniew Ziobro)
4. Prokuratury różnych szczebli: czy nie widzicie, że to z czym ta władza miałaby problem jest zawsze umarzane? Skąd mamy się dowiedzieć czy faktycznie ktoś popełnił przestępstwo skoro polityka rządzi?
4. Która z instytucji podporządkowanych obecnej władzy wyjaśni, czy było coś na rzeczy z rodziną Szumowskich czy nie? No która?

Ponieważ obecna władza nie umie się samoograniczyć, uszanować inaczej myślących (ostatnio "chamska hołota" czy jakoś tak to leciało), musi być ktoś kto patrzy im na ręce. Każda włądza demoralizuje, ale władza absolutna demoralizuje absolutnie.

To się nazywa tyrania większości! Daliśmy się wszyscy zmanipulować politykom, podzielić. Jeszcze kilka lat temu nie obchodziło zbytnio nikogo, że sąsiad głosuje na tego a ten na innego. Normalnie się ludzie spotykali, rozmawiali. A teraz? Wyzywacie się, obrażacie. Tak ma wyglądać nasza Ojczyzna? Naprawdę?!
Bóg Honor Ojczyzna06.06.2020, 13:48
Do pocztu sztandarowego strażaków. Jak wam nie wstyd.
Marcus06.06.2020, 13:48
Ale Śp. Ks. Tischner nie wierzył w boga Spinozę. Coś tu nie gra panie Trzaskowski?
turysta06.06.2020, 13:46
Gratulacje dla Wójta Smarducha
Józef katolik06.06.2020, 13:45
Człowiek który nie chodzi do kościoła ani nawet jego rodzina. Nazywa księży pedofilami I składa wieniec na grobie księdza. Aż się dziwię że nie tęczowy. Jest kłamcą! A ludziom którzy dają się tym kłamcom omamić to współczuję.
no06.06.2020, 13:39
Większość obcych i dziennikarzy. Wstyd dla porządnych mieszkańców Łopusznej.
jakimcudem06.06.2020, 13:31
Trzaskowski,warszawki nieudacznik,nie dotrzymał 72 z 77 obietnic jakie złożył podczas kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018r. podpisał kartę LGBT, zwolennik wprowadzania edukacji seksualnej nawet w przedszkolach - uczenie dzieci od 4 roku życia poznawania ciała ,masturbacji itp, na zatrucie fekaliami Wisły odpowiadał,,rodacy nic się nie stało" ma zostać Prezydentem Polski?
podhalanin06.06.2020, 13:13
Było mało bo wójt Sumol nie zrobił kampanii, a pasowała by chyba już 10 kadencja.
Hycony06.06.2020, 13:12
Nyj potym Trzaskowski powiy ze to g... o prowda.
88806.06.2020, 13:11
Nie kapuje...Ostatnio pluł jadem na Kościół a teraz po cmentarzach coś chce pokazać?Precz z komuną!
Gwizdek06.06.2020, 13:07
Smarduch widać że już na wójta nie bedzie kandydował. A kany jest Paluchowa z gwizdkiem?
podhalanin06.06.2020, 13:03
Chyba przyjechała z nim jakaś wycieczka, bo miejscowych było tylko kilku.
A bracia Tischnerowie nich wsi nie nawracają na tęczowo.
Ewa06.06.2020, 12:59
PO odrobili lekcję. Przed wyborami do europarlamentu atakowali Kościół i sromotnie przegrali. Teraz podlizują się ludziom wierzącym. Tylko jaki głupi w to uwierzy?
Robert06.06.2020, 12:57
Tłum zwolenników? Na zdjęciach widać 25 osób z czego część to dziennikarze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl