07.06.2020, 11:32 | czytano: 4087

Rabka wróciła na chwilę do lat 20. XX wieku (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Niestety, z powodu stanu epidemii nie udało się zorganizować w tym roku w Rabce-Zdroju cieszącej się coraz większym zainteresowaniem inscenizacji historycznej "Dawnej Rabki Czar". Organizatorzy postanowili jednak dać jej namiastkę.
Impreza miała się odbyć w ten weekend. Co roku jej twórcy przypominają, jak wyglądał przyjazd do Rabki-Zdroju gości w latach przedwojennych, czyli w czasach największej świetności uzdrowiska. Każdy kto chce może przebrać się w epokowe stroje, jest uroczysty wjazd pociągu retro z wytwornie ubranymi kuracjuszami na rabczański dworzec, jest powitanie przez orkiestrę, paradny przejazd bryczkami do centrum uzdrowiska i liczne atrakcje jak pokaz tenisa retro, plener malarski, parada, czy nauka dawnych tańców. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Epidemia nie pozwoliła jej zorganizować, ale w sobotę część jej uczestników przebrała się w przygotowane stroje i - by dać jej namiastkę - spacerowali wczoraj po Parku Zdrojowym wzbudzając zainteresowanie i ciekawość przechodniów.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
zobacz także
komentarze
udane11.06.2020, 16:41
Ta pani z wachlarzem, gdyby nie te plastikowe okna w tle, nikt by się nie zorientował, że to nie jest zdjęcie z tamtej epoki ( poza tymi co znają tą panią).
Nasze miasto10.06.2020, 16:45
Oby Joanna nie zobaczyła bo się z Dyrektorem przebiorą
k08.06.2020, 11:32
Pięknie. Oby za rok było coraz więcej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl