07.06.2020, 14:29 | czytano: 3448

Urząd Miasta przypomina: plakaty wyborcze nie mogą być zbyt duże

zdj. UM Nowy Targ
NOWY TARG. W lutym br. weszła w życie tzw. uchwała reklamowa. Ponieważ tablice, banery, plakaty i inne urządzenia wyborcze podlegają zapisom tej ustawy, Urząd Miasta przypomina o obowiązujących zasadach.
Obecnie na terenie Miasta dopuszcza się sytuowanie tablic reklamowych i urządzeń reklamowych wyborczych, o powierzchni nie przekraczającej 12 m2. Dodatkowo - co się tyczy informacji promujących kandydatów w wyborach - mogą one znajdować się w przestrzeni publicznej "wyłącznie na czas trwania kampanii wyborczej, wyborów i do 30 dni po ich zakończeniu."
Ponadto tablice reklamowe - w tym wyborcze - nie mogą być lokalizowane nad drogami publicznymi i placami, na ogrodzeniach i balustradach, wychodzących poza obrys elewacji budynku, na mostach, wiaduktach, przepustach i kładkach, na budowlach i urządzeniach infrastruktury technicznej, w szczególności takich jak: latarnie, słupy linii sieci uzbrojenia terenu, stacje transformatorowe, itp. na dachach budynków, w sposób przesłaniający widoczność oznakowania drogowego, w pasie dzielącym jezdnie, na barierkach oddzielających jezdnie lub przystanki, na drzewach i w szpalerach drzew, w sposób zasłaniający okna i drzwi oraz charakterystyczne detale architektoniczne budynku (takie jak gzyms, parapet, balustrada, okiennice, dekoracje sztukatorskie).

Tablice, banery, czy plakaty wyborcze mogą być sytuowane z uwzględnieniem wymienionych zakazów - m. innymi na ścianach budynków, w witrynach okiennych, w formie wolnostojących tablic i urządzeń reklamowych, na istniejących tablicach i urządzeniach reklamowych itp.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Besala10.06.2020, 21:45
5 maja wystosowałem do burmistrza Watychy pismo w sprawie zeszpecenia miasta przez nielegalnie rozwieszone banery Andrzeja Dudy. Pismo opatrzyłem zdjęciami. Do dnia dzisiejszego burmistrz Watycha na moje pismo nie odpowiedział. Podejrzewam, że gdyby chodziło o nielegalnie rozmieszczenie banerów innych kandydatów na prezydenta, wówczas burmistrz Watycha nie tylko odpowiedziałby na moje pismo, ale także obłożyłby karą administracyjną tych, którzy ośmielili się rozwiesić banery, na których nie było konterfektu Andrzeja D. Przykre, ale i w Nowym Targu są równi i równiejsi!
wkurzona07.06.2020, 15:59
Świetnie. Mam nadzierję , ęe wreszcie ktoś z urzędnikolw ruszy tylek i zareaguje na wiszące banery p. Dudy na kamiernicach w rynku i nie tylko które wisza na gzymsach, zasłaniając je, wisza na balustradach balkonów zaslaniając równiez okna, na publicznych balustradach . Podobno dostarczono do UM nawet zdjęcia i opis tych nieprawidłowo wiszących, niezgodnych z ustawą RM banerów i plakatów i nic, dalej wiszą . Ja dostałam pismo, żeby ściągnąc baner wyborczy Pani Kidawy Błońskiej, ktory wisial na mojej bramie wjazdowej. Sciągnęłam po rygorem zapłacenia nie małej kary. Pomimo częstych tel. moich ,moich znajomych itd w sprawie plakatów wyborczych p, Dudy , ze wskazaniem miejsca , urzędnicy nic nie robia . To polityczna zagrywka. Taki wysuwam wniosek. Dla przypomnienia; Sklep. radnego powiatowegop Borzęckiego( zaslania gzyms starej kamienicy, Budynek Rajskich koło Banku PKo ( na balustradach, zaslaniają okna, Na budynku p Rajskiego ( koło dawnego sądu) na Kazimierza Wielkiego na balkonie, Na Długiej, Ogromny baner na komisie samochodowym ( ogrodzenie) przy wyjeździe na zakopianke ze sw Anny, na balkonie budynku na św Anny po mprawej za wjazdem na Grel jadąc w strionę rynku i długo by jeszcze wymieniać. Czekam na reakcję odpowiednich urzędnikółw. pytam, czy sa równi i równiejsi/
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl