09.06.2020, 09:55 | czytano: 5987

Protest teatralny. Aktorzy nie chcą budowy przystanku na wjeździe do teatru (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Rano na ulicy Szymoszkowej odbył się protest przeciwko budowie przystanku autobusowego. Ma on powstać na wjeździe do pensjonatu Bed & Breakfast Szymaszkowa, w którym od trzech lat mieści się Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa. Protestować wyszli aktorzy i właściciel obiektu.
Obiekt mieści się przy ulicy Szymoszkowa, przy której prowadzone są prace drogowe. Jest to przebudowa i budowa zatok przystankowych, miejsc parkingowych, oświetlenia i infrastruktury drogowej. Jest to inwestycja Starostwa Powiatowego w Zakopanem.
Właśnie na wysokości wyjazdu z posesji, w pasie drogowym, według planów ma powstać zatoka przystankowa, która - zdaniem protestujących - z powodu ukształtowania terenu może znacznie utrudnić wyjazd i wjazd na posesję, czy to gości pensjonatu czy widzów teatru.

W chwili obecnej przystanek znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej. Był tam kilkadziesiąt lat, ale musi być teraz przeniesiony na teren gminy.

Stanisław Rzankowski mówił, że próbował wykupić pas drogowy znajdujący się przed jego posesją, który za zgodą starostwa zagospodarował, lecz odmówiono mu tego. Teraz w tym miejscu ma powstać przystanek. - Jak może tak być, że właściciel posesji dowiaduje się dopiero od robotników, że przyjechali tu budować przystanek. Nikt mnie wcześniej o tym nie informował - dziwił się.

Po proteście jego uczestnicy udali się na rozmowy do starostwa. Domagają się zmiany decyzji i pozostawienia przystanku w obecnej lokalizacji.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Krzysiek11.06.2020, 17:48
"Po proteście jego uczestnicy udali się na rozmowy do starostwa. Domagają się zmiany decyzji i pozostawienia przystanku w obecnej lokalizacji."

A ja domagam się wypłacenia mi z kasy teatru 100 tys. zł, albo nie - 200 tys. zł. Jak nie wypłacą to "bendem" protestował.
berek11.06.2020, 13:56
Kultura zaściankowa.
sused09.06.2020, 20:27
Biedny ten teatrzyk. Zabudują, zamurują, chwasty zasadzą i odetną ich od świata.Jak można być takim bezczelnym typem panie Żankowski i zajmować nielegalnie pas drogi powiatowej. Każdy wie gdzie jest granica twojej działki więc /.../ cisza mi tutaj.
Zarządca drogi jest na własnym terenie i zatoka będzie wykonana, bo jest ludziom potrzebna. Powinniście się cieszyć a nie jak zaściankowy motłoch drzeć japy będąc zaborcą powiatowego terenu. Czy to jest jasne?
Zakopianka09.06.2020, 18:20
No przecież publiczność wreszcie będzie miała blisko do tej ostoi kultury! Nie rozumiem o co chodzi- wjazd zamurują, czy ułatwią dojazd, bezpieczne chodnikowe dojście. Tłumów na spektaklach chyba nie ma, a jeśli są to co im przeszkadza przystanek? Komunikacja miejska co 5 minut kursuje? Wyjechać nie potrafią z posesji? A może chodzi o przyzwyczajenie właścicieli do zajmowania nie swojego terenu? To jest Polska właśnie!
klio09.06.2020, 11:04
Jedni też przez lata blokowali zakopiankę i dlatego dopiero teraz coś ruszyło.A co ma jakiś teatr do drogi publicznej,to nie Warszawa,że każdy za kasę albo partyjnie może się uwłaszczyć.Przystanek jest dla ludzi a nie dla widzimisię jakiejś grupy.
borsuk09.06.2020, 10:59
Jeżeli "teatr" nie jest właścicielem terenu - to wypad. A z tego co widać na ogólnodostępnych portalach granica przebiega mniej więcej tak, jak brama wjazdowa.
com09.06.2020, 10:20
No cóż. Zakopane :D

Pas drogowy to pas drogowy i skoro ma tam być przystanek to będzie. W bramie wjazdowej przecież nie powstanie więc jak ma niby przeszkadzać? :D
Władek Tupak09.06.2020, 10:17
To nie jest ulica Szymaszkowa !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl