09.06.2020, 15:15 | czytano: 8334

Miał 3 promile alkoholu i jechał skuterem

Arch. Podhale24.pl
W Niedzicy przejeżdżający motocyklista zatrzymał pijanego kierowcę skutera.
W niedzielne popołudnie przypadkowy motocyklista przejeżdżał przez Niedzicę, gdy z naprzeciwka nadjechał skuter, a siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął wygrażać mu ręką. Motocyklista zawrócił i pojechał za nim, zajeżdżając mu drogę. Podczas rozmowy wyczuł od kierowcy skutera alkohol, więc powiadomił policję.
Skuterem - jak się okazało - kierował 39-latek. Kiedy próbował uciec, uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo skuter nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo odpowie za brak ubezpieczenia oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu motocyklisty, być może nie doszło do tragedii - podkreśla asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji. - Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
as10.06.2020, 07:18
szerszen
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl