12.06.2020, 09:00 | czytano: 6878

Straż Graniczna dziękuje

zdj. KaOSG
Funkcjonariusze KaOSG, którzy starają się wywiązywać jak najlepiej z powierzonych im zadań służbowych, codziennie spotykają się z przejawami sympatii mieszkańców terenów przygranicznych. Postanowili się odwdzięczyć.
W związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej, która przedłużona została do dziś (12 czerwca), każdego dnia kilkudziesięciu funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej pełni służbę na kilkunastu posterunkach blokujących oraz patroluje polsko – słowacką granicę w Małopolsce. Działania służb nie mają na celu ograniczenia wolności obywateli, lecz poprzez ograniczenie przepływu osób, zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19.
Pomimo sporadycznych przypadków nielegalnego przekraczania granicy państwowej, widać duże zdyscyplinowanie społeczeństwa i przestrzeganie przepisów w zakresie przemieszczania się zarówno w terenie przygranicznym, jak i przy przekraczaniu granicy z Republiką Słowacji, przez jedyne czynne w Małopolsce przejście graniczne w m. Chyżne.

Niezwykle miłe są strażnikom granicznym wszelkie przejawy wsparcia ze strony obywateli. Każde dobre słowo i okazywana na co dzień różnego rodzaju pomoc stanowi dla funkcjonariuszy KaOSG dodatkową motywację do działania oraz sprawia ogromną satysfakcję z pełnionej służby.


Kilkoro z mieszkańców Podhala w sposób wyjątkowy wspierało i wspiera codziennie funkcjonariuszy pełniących służbę w Sromowcach Niżnych oraz Kacwinie. Dlatego też strażnicy graniczni postanowili podziękować im w sposób szczególny. W miniony weekend przekazali pamiątkowe ryngrafy od Komendanta KaOSG oraz drobne upominki zakupione przez samych funkcjonariuszy.


źródło: KaOSG, opr.s/
komentarze
drucik12.06.2020, 12:18
Pozdrawiam WOPistów, roczniki od 77. Szlachtowa, Czorsztyn później Sromowce.
Rezerwista12.06.2020, 11:38
I ja tez!!! to byly czasy!! KB WOP -przy okazji pozdrowienia dla kolegow rok 78-80
STAŚ12.06.2020, 09:04
Też służyłem w tej jednostce !!! Wtedy Karpacka Brygada WOP !!!

Powodzenia dla funkcjonariuszy !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl