15.06.2020, 10:37 | czytano: 25288

"Z taką agresją na drodze nigdy nie mieliśmy do czynienia" - wstrząsająca opowieść rowerzystki o wypadku na drodze (filmik)

kadr z filmu
"Kierowca postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami. /.../ Uderzenie było tak mocne, że wgniotłam mu tył samochodu" - opisuje sobotni wypadek na drodze pani Ewelina, która wraz z mężem stała się ofiarą sposobu jazdy 18-letniego kierowcy. Nowotarska Policja prowadzi już postępowanie w tej sprawie.
Niebezpieczne zdarzenie na drodze pani Ewelina opisała na portalu społecznościowym: "Kolarze, uważajcie na siebie! Z taką agresją na drodzę nigdy nie mieliśmy do czynienia! Dla mnie i mojego męża /.../ to nie był zwyczajny weekend. Postanowiliśmy go spędzić w Niedzicy i tradycyjnie potrenować. Pogoda i warunki były idealne. W sobotę cieszyliśmy się wszystkim: słońcem, fajną formą, pięknymi widokami i wspólnym czasem. Kręciliśmy w rejonie Łapszanki, Nowej Białej, Krempach itd... aż tu nagle nasz super dzień zakończył Młody kierowca, który na niemal pustej drodze trąbił na nas z daleka (jechaliśmy jeden za drugim) bo ścigał się z innym samochodem. Zestresował nas bardzo bo był agresywny. Grześ krzyknął na niego co robi i zaczęło się. Kierowca postanowił pokazać nam kto rządzi na drodze. Specjalnie zepchnął Grzesia z drogi i nagle zahamował pod moimi kołami. Zdążyłam tylko odbić bo uznałam, że mam z nim szanse tylko jak go wezmę bokiem. Uderzenie było tak mocne, że wgniotłam mu tył samochodu. Mieliśmy szczęście bo za nami jechał samochód z wspaniałymi ludźmi, którzy to wszystko nagrali i nam pomogli. Przyznam, że nie wiem, jak to się stało, że jesteśmy w "miarę" cali. Mam zwichnięty bark. Grześ jest poobijany, pękł mu kask. Psycha gorzej. Jeszcze nie mamy głowy do przemyśleń, cieszymy się, że żyjemy. Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne... Pilnujcie się na drogach!"


Sprawą zajęli się funkcjonariusze KPP w Nowym Targu.

- Kierujący samochodem osobowym 18-latek wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenie z dwójka rowerzystów. Poszkodowana kobieta doznała urazu barku i została przewieziona do szpitala. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będziemy wyjaśniać w prowadzonym postępowaniu . Zostanie również zabezpieczone nagranie ze zdarzenia, które tutaj jest bardzo istotnym dowodem - mówi rzecznik KPP asp. Dorota Garbacz.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Rowerzyści na tory19.06.2020, 11:39
To było prawdziwe GTA San Niedzica. Lepiej jeździć po mieszkaniu na rowerze stacjonarnym :)
oli16.06.2020, 17:04
Wszędzie na zachodzie rowerzysta jest ochraniany i ci z samochodów z daleka go omijają aby nie daj Bóg zatoczył się i wpadł pod jego samochód,bo wtedy kierowca jest winien.Tak samo powinno być w Polsce.To co jest nagrane to skandal,takich mamy młodych bandziorów,cwaniaczków.Zabrać prawo jazdy dożywotnio! Będziemy śledzić jaki wyrok dostanie.
moim_zdaniem16.06.2020, 15:23
To było usiłowanie zabójstwa !!
Kolesiem majtnęło tak że jakby spadł niefortunnie na słupek przydrożny a nie do rowu to trup.
Jaro16.06.2020, 08:50
@Krzysiek z wielkim bólem doczytałem te twoje wypociny i podsumuje to tak. Jest mi ciebie niezmiernie żal. Reprezentujesz idealnie przyczynę takich sytuacji, która jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Nie idealizuje roweru poruszam się autem, motocyklem i czym popadnie jeździ lata pływa. Powiem tak żyj i pozwól żyć innym. Nie rób drugiemu co tobie niemiłe itd. To przecież takie proste i wszyscy będziemy zdrowi i rumiani.
,,16.06.2020, 07:42
wystarczy poleżeć w szpitalu tydzień a kierowca będzie miał pełno w porach ze strachu jak wkroczy prokurator..
Rowerzysta Mariusx16.06.2020, 03:57
To taka sytuacja jak na kolarkah mijają cie i warczą że dziecko środkiem jedzie!!! I to dorośli ludzie
AAAA15.06.2020, 23:56
Zapewne prawko zdołał zdobyć w Nowym Targu - uczyli go tu pod garażami bo spokojnie, brak ruchu, nikt nie denerwuje kierowcy.
kris15.06.2020, 23:53
DEFINITYWNIE zabrać prawo jazdy- następny egzamin najwcześniej za 3 lata !!! za takie zachowanie powinna być wysoka kara pieniężna !!! i odszkodowanie dla poszkodowanych
spisok15.06.2020, 23:38
Zawsze jak najdzie mnie ochota poczytać durne komentarze to na podhale24 czy tp24 można liczyć. Jakaś durnota ludzi z okolicy musi być wielka twierdzac, że kobieta SPECJALNIE wjechała w samochód aby dodać dramaturgii lub to że zajmują oni połowe jezdni. Zastanawia mnie to na prawdę, jak skrzywiony musicie mieć umysł żeby mieć takie koślawe spojrzenie na sytuację. Druga sprawa jest taka, że do waszych ptasich móżdżków nie dociera fakt, że DROGĄ MOGĄ PORUSZAĆ się rowery, które obejmuje to samo prawo i kodeks CO WAS W SAMOCHODACH. Wasze kochane podhale to nie jest jakiś odrębny kraj gdzie obowiązują inne przepisy, jesteście do tyłu ze wszystkim o dobrych pare lat, równie dobrze możecie atakować rowerzystów swoimi widłami z gnojowicy. Wasz nepotyzm, krótkowzroczność i brak krytycznego myślenia (BA, JAKIEGOKOLWIEK MYŚLENIA) jest przerażający.
Krzysiek15.06.2020, 23:10
@Wernyhora
"W krajach cywilizowanych (np. zachodnia Europa) to silniejszy chroni słabszego - taka kultura."

Czy masz na myśli tych eleganckich panów ubranych w szykowne mundury od Hugo Bossa, co sprawnie i w ordynku (ordnung muss sein) poganiali niższą rasę po rampie do komór i innych pieców. A idąc jeszcze bardziej na zachód od tych dzielnych i cywilizowanych chwatów można dostrzec ciekawe i jakże efektywne rozwiązania stosowane przez wczesnych komunistów znad Sekwany w gorących latach rewolucji, kiedy to np. w Tuluzie miejscowi komunardzi postanowili wykonywać wyroki na tych których nie lubili przy pomocy kartaczy strzelając do grupek ustawionych setkami, bo gilotyna była zbyt mało efektywna jak trzeba było parę tysięcy w dzień usunąć z tego łez padołu. Dużo więcej znajdziesz tam takich kwiatków - więc przestań bredzić o jakieś cywilizowanej Europie zachodniej. To kudłaci barbarzyńcy o bladym obliczu. Trochę nakradli i obrabowali innych - jeszcze jakoś z tego żyją. Ale chyba na długo już tych sreber "rodowych" nie starczy.
ciekawoska15.06.2020, 23:00
Prawda jest zupełnie inna. To nie jest wina tego kierowcy, filmik nie ukazuje całego obrazu zdarzenia zawinił kierowca co wyprzedzał to auto.
Krzysiek15.06.2020, 22:52
@Jaro
"Dolce rowerzyści wcale nie mają żadnego obowiązku jazdy w kolumnie jak piszesz. Nie ma też żadnego zakazu do poruszania się po drodze chyba że taki zakaz faktycznie fizycznie istnieje wtedy to sprawa oczywista"

Ale kiedyś takie nakaz był (jazdy w kolumnie) - i było to dobre. Jakiś czas temu to złagodzili - co było dużym błędem. Drogi są przede wszystkim dla samochodów. To, że jeżdżą po nich rowerzyści jest takim nieistotnym dodatkiem. Nigdy byśmy takiego wysiłku, energii i zasobów nie wydatkowali na budowę dróg asfaltowych, gdyby nie było samochodów. Silnik wewnętrznego spalania dał nam możliwość generowania mocy z węglowodorów to sobie nie żałujemy i pozwalamy lemingom co uporczywie kręcą tymi pedałami, aby trochę skorzystali. Ale niech uważają, bo kontakt kinetyczny z masą żelaza 2 tony i prędkością 100 km/h nie pozostawia żadnych złudzeń co do rezultatu.
Aspera15.06.2020, 22:51
Do "Klary" i "Rodziny Grześka". Zastanówcie się w jaki celu piszecie takie komentarze. Jak masz odwagę jedno z drugim to postaw na miejscu tych rowerzystów swoją siostrę, brata a może matkę i skrytykuj ich, że to ich wina.
p.s.
Cwaniaków już było wielu.
Krzysiek15.06.2020, 22:43
Kierowca potrącił lekko tego pierwszego rowerzystę (wina kierowcy), ale z kolei drugi rowerzysta (z tekstu wynika, że kobieta - narrator) jest winien, bo wjechała w tył samochodu. Wygląda na to, że kobiet zrobiła to specjalnie, aby dodać wydarzeniu dramaturgii. Efektownie się wywróciła i wszyscy aniołowie ratujcie mnie bo leżę.
Poza ty kierowca się zatrzymał, zobaczył że nie jest potrzebna pomoc (bo nie była - jakieś zadrapania), i zapewne pojechał dalej.
śpisok15.06.2020, 22:16
Zabrać prawko.
Optymistka'15.06.2020, 21:38
Nie dorósł do prawa jazdy więc teraz powinien za kratkami dlugo poczekac na możliwość następnej jazdy. tak na marginesie moze by wprowadzić jakieś badania psycho... dla przyszlych młodych kierowcow
Maxy15.06.2020, 20:25
Daje 100 temu kto pokaze tam sciezke rowerowa
zawodowiec15.06.2020, 20:11
Normalnie żyć się odechciewa słysząc tyle głupot tutaj. Jestem kierowcą zawodowym i wiem jak wygląda w Polsce jazda i samochodem i rowerem. Problem w naszym kraju polega na tym, że nie wiele osób jadąc myśli o innych użytkownikach drogi. Najważniejsze jest że ja jadę. takie scenki widuję wiec często, to nie jest odosobniony przypadek. I zawsze to było celowe działanie. Po prostu jedziesz szybciej, gość cię blokuje wyprzedasz i gwałtownie hamujesz. Widziałem ten filmik, a że jeżdżę już od 20 lat to nie jest to nic, czego bym już wcześniej nie widział na własne oczy. Dla mnie ewidentna wina kierowcy. Często się zastanawiam nad tym, że chyba wszyscy, nie tylko zawodowcy powinni mieć badania psychotechniczne zanim się ich wpuści za kółko. A dla idiotów ulicą wolno poruszać się rowerem, i tłumaczenie niech jadą ścieżką rowerową nie jest argumentem. Rowerzysta ma takie samo prawo poruszania się po ulicach jak samochód i ulica czy droga nie jest miejscem wyrażania swoich frustracji. myślmy więcej o bezpieczeństwie innych a będzie znacznie mniej wypadków.
Piotr Rivier15.06.2020, 19:35
Tak przy okazji. Nowy targ, ul Legionów Józefa Piłsudskiego - wyjazd z supermarketu Rajski Lewiatan. Większość kierowców ignoruje znak stop przed ścieżką rowerową, codziennie dochodzi tam do kilku bardzo niebezpiecznych sytuacji, próby zwrócenia uwagi kierowcom kończą się podobnymi przejawami agresji.
blacharz15.06.2020, 19:24
@Klara, ty to jesteś z rodziny tego ***? Przestać pisać bzdury, każdy ma oczy i widzi jak było.
ahoj15.06.2020, 18:20
Klaro udajesz głupią? Bandyta miął wolną drogę, to dlaczego zajechał drogę rowerzystom?
biker15.06.2020, 18:04
Kierowca nienormalny. Co trzeba mieć w głowie, żeby takie akcje robić? Co do rowerzystów, to kto chce ryzykować na jezdni pełnej samochodów, kiedy może jechać spokojnie po ścieżce, zresztą zdrowy rozsądek podpowiada, że skoro jest alternatywa dla jezdni, to po co utrudniać życie kierowcom samochodów - jedź ścieżką! Przy najmniej ja tak robię. Zgadzam się z @gorczaniec, też parę podjazdów zaliczyłem w Europie, sznur samochodów za nami i bez nerwów, wyprzedzania na trzeciego, spokojnie kilka km się z tyłu ciągnęli. Zresztą generalnie przyjaźni ludzie, zatrzymują się, pytają skąd, dokąd, oferują nocleg, itd. U nas jak na filmie pewnie z drogi by zepchnęli, zabili, skopali... Masakra co za kraj!
Klara15.06.2020, 17:26
Nikt nikomu nie chciał zrobić krzywdy. Ewidentnie widać brak doświadczenia i to, że samochód "przed" " też hamował.
Zdzichnt@ o2.pl15.06.2020, 17:25
W tym nagraniu nie ma zachowania nieumyślnego. Kierowca działał w zamiarze bezpośrednim narażenia rowerzystów na uraz a nawet śmierć.
Nie rozumiem więc nad czym ta dyskusja.
Jeżeli chodzi o ściganie to nie mandat a gruba odsiadka.
Biały15.06.2020, 17:12
To konkretne zdarzenie jest bezdyskusyjne. Buc się targnął na niewinnych rowerzystów i powinien być ukarany.

Natomiast chciałem rozszerzyć temat wypowiadając się zarówno jako kierowca jak i rowerzysta:

Po pierwsze - są ścieżki ale w naszym regionie są w taki nie przemyślany sposób zrobione, że są to ciągi pieszo-rowerowe, gdzie kobiety z dziećmi, ludzie z pieskami na spacerach itd. też mogą się poruszać.
I tak jeżeli ktoś sobie jedzie powoli i "podziwia widoczki" nie stanowi to problemu - tak jeżeli ktoś trenuje, szczególnie na szosówce to może dojść do poważnego wypadku. Rozpędzonych do co najmniej 30 km/h "cienkich gumek" nie jest tak łatwo zatrzymać i sam nie raz wybieram jezdnię mając obok ścieżkę do dyspozycji.

Druga strona medalu jest taka, że nie raz widzę tych trenujących "profesjonalistów" na "cienkich gumach", którzy zapewne wychodząc z opisanego przeze mnie powyżej założenia również jadą drogą, zamiast ścieżką. Problem jest taki, że jadą oni niczym święte krowy, obok siebie, za nic mając sobie jadących za nimi kierowców. Często robią to na ruchliwych drogach typu właśnie 969.

Moim zdaniem z jednej strony kierowcy i rowerzyści powinni zacząć sobie okazywać trochę więcej szacunku, a z drugiej możliwość wejścia pieszych na ścieżki w miejscach, gdzie obok są chodniki powinna być zrewidowana.
Knt15.06.2020, 16:54
Okropne zachowanie kierowcy, ale ewidentnie widać na nagraniu, że czarny samochód przed nim zahamował pierwszy ostro.
Zeleźniok15.06.2020, 16:52
Jak czytam co niektóre wpisy to już teraz wiem dlaczego na drogach jest taka wolnoamerykanka. Wy po prostu nigdy nie przeczytaliście przepisów Kodeksu Drogowego a tworzycie sobie prawo według swojego "widzimisię". Skutki waszych poczynań codziennie widze na drogach.
Max15.06.2020, 16:45
Dbając o bezpieczeństwo i komfort innych użytkowników dróg, należy przede wszystkim myśleć. Wyobraźmy sobie grupę 15 rowerzystów. Jeśli będą jechali jeden za drugim, to kolumna może mieć i 70 metrów długości, a wyprzedzenie jej zgodnie z przepisami nie będzie łatwe. Pamiętajmy o tym, że kierowca wyprzedzającego taką kolumnę auta, by zachować wymaganą od rowerzystów odległość, tak czy inaczej musi zjechać na przeciwległy pas ruchu. Jadąc po dwóch obok siebie, zajmą oni na długość połowę, czyli 35 metrów, a po trzech ? 20?25 metrów. Zatem w tym wypadku jazda obok siebie nie jest utrudnianiem poruszania się innym uczestnikom ruchu. Taka jazda to poruszanie się ułatwia.
Przypominam że jazda w grupie dopuszcza jazdę max 15 osób.
JK15.06.2020, 16:33
GK czytaj i się ucz.
Dotyczy jazdy obok siebie na drodze o niewielkim natężeniu ruchu.
PoRD podaje wyjątek. Jest to możliwe, jeśli ?nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego?. Należy więc uznać, że na drodze o niewielkim natężeniu ruchu, dwaj rowerzyści mogą jechać obok siebie. To, że kierowca musi zwolnić i przepuścić samochód (czy nawet kilka) jadący z naprzeciwka, nie jest utrudnianiem ruchu.
Rodzina Grzesia15.06.2020, 16:12
Jak się jeździ srodkiem drogi, co dokładnie widać na nagraniu to niestety tak się kończy. Sam niewiem czy by mnie nie poniosły nerwy jakbym zobaczył takie dwie nieodpowiedzialne osoby. Maja nauczkę, mam nadzieje ze już więcej nie będą jeździć po drogach. Czuja się bezkarni, oby sąd przejrzał na oczy. Bezczelni ludzie, niby ratownicy ale chyba tylko z nazwy. Pozdrawiam
Knt15.06.2020, 16:03
Halo dzień dobry witamy na drodze... Jak czlowiek wulybierze trade poza ścieżka niestety tak to wygląda
Bert15.06.2020, 16:01
@obserwator dokładnie, kłania się tu artykuł 33 ust. 3a o ruchu drog.

Myśle że rowerzyści zaczną to w końcu przestrzegać.
turysta15.06.2020, 15:57
To samo dzieje się na ścieżce rowerowej do czarnego dunajca. Jadący parami lub nawet trójkami nie zmieniają szyku nawet widząc z daleka jadące dzieci. Jako taran muszę przed dziećmi jechać i osłaniać jadące gęsiego dzieciaki. Mijamy pary na styk! Pełne chamstwo.
kolarze15.06.2020, 15:39
Prosimy, żeby sprawa nie była zamieciona pod dywan. Podobnych sytuacji jest coraz więcej. Agresja kierowców w stosunku do rowerzystów nasiliła się ostatnio. Coraz częściej kierowcy trąbią i wyprzedzają "na żyletkę" rowerzystów. Niech odpowiednie władze zajmą stanowisko, przypomną przepisy. Prosimy, bo problem narasta i będzie dochodzić do tragedii.
ciekawy15.06.2020, 15:27
@Iza
/.../ Odtwórz sobie ten film, potem jeszcze raz i jeszcze raz i pokaż, gdzie na tym filmie widać ścieżkę rowerową biegnącą koło drogi ???
Janek_p15.06.2020, 15:27
Szanowni Poszkodowani,
To się w głowie nie mieści, zwyczajny bandytyzm na drodze-innej nazwy tego zdarzenia być nie może. Ponieważ jesteście niezdolni do pracy znajdźcie dobrego adwokata i młodego, kulturalnego kierowcę, zapewne ze stażem w posiadaniu prawa jazdy kilkutygodniowym, pociągnijcie przykładnie do odpowiedzialności.Jeśli Wam się wszystko uda, babcie i dziadkowie będą o tym opowiadali wieczorami przy kolacji swoim wnukom o tym zdarzeniu i sprawy chamstwa na podhalańskich drogach znikną. Podejdźcie do tego w ten sposób, że może ktoś dzięki Wam przeżyje. 3mam ????????????za szybki powrót do zdrowia i niesienie pomocy innym w górach
Gg15.06.2020, 14:49
Do @JK
Na takiej drodze jazda obok siebie jest niedopuszczalna a na przepisach to z tego wynika że się g znasz

Kierowca debil
baciok@15.06.2020, 14:42
Specjalnie zepchnął.
Dla mnie to próba zabójstwa.
Dominik Worwa15.06.2020, 14:36
@Oliwia
@Iza
Do głowy mi przychodzą różne scenariusze skąd u Was wzięła się ta matczyna dobroć względem ułomka, który powinien być sądzony według Kodeksu Karnego za usiłowanie zabójstwa.
Musicie być z rodziny bo kto myślący pisze takie brednie? Nikt. Gdzie u Was logika, dedukcja? Albo odruchy człowieka, który żałuję poszkodowanych - fakt. Ślepa jesteś jedna z drugą? Chłopak swoim manewrem mógł ich zabić. Jakie hamowanie ja się pytam - przecież wyprzedzał po to żeby być przed nimi. Według tego co @Oliwia piszę zahamował bo taki miał plan. Czyli chciał ich nastraszyc a skończyło się prawie tragedią. Jedziesz samochodem to wiesz, że bierzesz odpowiedzialność za słabszych uczestników ruchu.
Obie jesteście siebie warte drogie panie. Rozumiem, że tam na drodze widzicie się raczej za kierownicą samochodu i w roli tego młodego kierowcy niż poszkodowanych?
obserwator15.06.2020, 14:35
@JK

(Art. 33 ust. 3a) jazda obok siebie rowerem lub motorowerem jest dozwolona, o ile nie utrudnia ruchu innym pojazdom, a także nie obniża bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

Problem w tym że rowerzyści mają również gdzieś te przepisy i znają pierwsze słowa "jest dozwolone i uj !" Praktycznie w większości przypadków na wsiach jazda rowerami jeden obok drugiego utrudnia jazdę innym pojazdom - szczególnie na wąskich drogach i zakrętach, gdzie trzeba się wlec za takimi przez kilkaset metrów bo się nie da ominąć w pełni bezpiecznie, bo nie wiadomo co wyleci zza zakrętu !

Nie mówię oczywiście o przypadku z nagrania, tutaj było mnóstwo miejsca do wyprzedzenia spokojnie rowerzystów, tak więc że młody kierowca pożegna się z prawem jazdy na bardzo długo za to co zrobił
Wyrocznia15.06.2020, 14:33
Do Gg i Byle kto - Nie róbcie ludziom wody z mózgu bo jest filmik i widać, że tam nie ma ścieżki rowerowej. Byle kto pisze byle co, byle napisać, nie ważne, że głupio, byle było.
Kierowca15.06.2020, 14:31
Rowerzyści grzmią o swoich prawach ale ilu nie przestrzega przepisów.
morderca na drodze15.06.2020, 14:31
Zachowanie 18 letniego mordercy, który próbuje zabić tych rowerzystów nie da się inaczej nazwać jak usiłowanie zabójstwa lub celowe działanie na szkodę, życia i zdrowia ludzkiego.

Jeżeli ktoś ma problem, szuka winy u rowerzystów to powinien się bardzo poważnie zastanowić nad swoim zachowaniem i swoim życiem.

Morał z tego taki, że Etyka przytaczanego zachodu ma się dużo lepiej niż głęboka wiara chrześcijan.
obserwator15.06.2020, 14:27
Proszę się popatrzyć jak jeżdżą rowerzyści na ścieżce rowerowej wokół Jeziora Czorsztyńskiego.
Nie stosują się do przepisów wypisanych na tablicach , w jednym kierunku jedzie 4 (szt) :) rowerzystów koło siebie Nie zmieści się już rowerzysta jadący z naprzeciwka , musi zejść z roweru i uciekać na zbocze , żeby go nie rozjechali A jedna taka mówiła, że tu ( na ścieżce jest jeden pas ) i nie można jechać w dwóch kierunkach . Jechali całym pasem . Ślicznotka w środku ,a obok niej jechało 2 -ch pięknych młodzieńców .

Myślę,że odpowiednie służby miały by co robić . A może by też zebrali jakieś mandaty .
Adam Wołyński15.06.2020, 14:21
Ale c***- nie mam słów aby to skomentować
Adobe15.06.2020, 14:19
Można rowerzystów nie lubić, ale takie zachowanie kierowcy jest karygodne. Powinno się pokazywać twarz takich bohaterów!
anonimuser15.06.2020, 14:19
panu grzesiowi przydały by się leki na ADD, bo nie byłoby afery gdyby trzymał buzie na kłódkę :) jedno zdanie mniej i bark byłby cały, a że kierowca samochodu to dzban na to nie ma rady :) czasami warto się ugryźć w język, a jeśli nie można trzeba brać leki na ADD :) życie jest po prostu lepsze :) debilom się nie zadaje pytań, bo i tak nie zrozumie :) szkoda barku kobiety, a dla kierowcy 25 lat w izolatce
Kazik15.06.2020, 14:12
Sprawa jest bardzo prosta; ten incydent to nie był wypadek losowy tylko celowe zajechanie drogi. W takiej sytuacji powinno być zabrane prawo jazdy, wypłacenie strat za szkody sprzętowe (rowery) + odszkodowanie dla rowerzystów. Myślę, że sąd zatwierdzi coś w tym rodzaju.
Zdrowia i nigdy więcej takich zdarzeń dla tej pary cyklistów
Pozdrawiam.
zenon ochmański15.06.2020, 13:58
zabezpieczcie sobie nagranie, bo Policja może zająć się waszą sprawą, tak jak tą sprzed kilku miesięcy , gdzie pijany pirat na ulicach Nowego Targu Nadmłynowka i Kasprowicza dokonal licznych skód i gdzie byl monitoring, a Policja dopiero po okresie miesiąca udawała, że się tą sprawą zajmuje i nic z tym nie zrobiła
Broda15.06.2020, 13:36
Tam po pierwsze nie ma miejsca do takiego wyprzedzania się jednego z drugim. Zabrać prawko dożywotnio niech gnój łazi na nogach.
jaś15.06.2020, 13:33
zabrać debilowi prawo jazdy dożywotnio!!!!!
pieszy15.06.2020, 13:31
Kultura? o jakiej Wy kulturze mówicie? Rowerzyści nawet kultury nie mają dla pieszych a co dopiero dla kierowców.
nowotarżanin15.06.2020, 13:31
jeżeli ma 18 lat to podobno w przepisach nie wolno mu za szybko jeżdżić a tu wyglada że niżle daje
gorczaniec15.06.2020, 13:10
Jeździłem rowerem po całej Europie i widziałem jak traktuje się rowerzystów. Na drodze górskiej na podjeździe (podwójna ciągła) jechałem bardzo wolno (z sakwami) a za mną samochód osobowy. Było mi głupio że przeze mnie jedzie tak wolno. Po ok. 1,5km droga się wypłaszczyła, znikła podwójna ciągła i samochód mnie wyprzedza, kierowca macha mi z uśmiechem na pożegnanie! Byłem lekko zszokowany, ja - człowiek Polski.
JK15.06.2020, 13:06
Dla tych którzy nie znają przepisów; prawo nie zabrania jazdy rowerzystów obok siebie. Tak samo jak nie zabrania jazdy furmanką po drodze publicznej i zajmowania całego pasa. Wtedy jakoś na chłopa nikt nie trąbi tylko go objeżdża. Jak traktor jedzie 20km/h to też nikt nie trąbi tylko wyprzedza jak ma możliwość. Widać że tępych dzid tu nie brakuje.
Wernyhora15.06.2020, 13:02
W krajach cywilizowanych (np. zachodnia Europa) to silniejszy chroni słabszego - taka kultura. A u nas ten silny, co ciągnie z sobą kupę żelastwa, ma najsłabszego uczestnika ruchu w nosie. A w tym przypadku jest to młody zabójca! I to wszystko dzieje się w kraju ponoć arcychrześcijańskim! I my, Polacy, uważamy się za wyższych moralnie i chcemy pouczać Niemców, Francuzów!
majka15.06.2020, 12:59
@iza popieram, rowerzyści czują się czasami bezkarnie i panami dróg.
Jaro15.06.2020, 12:57
Dolce rowerzyści wcale nie mają żadnego obowiązku jazdy w kolumnie jak piszesz. Nie ma też żadnego zakazu do poruszania się po drodze chyba że taki zakaz faktycznie fizycznie istnieje wtedy to sprawa oczywista. To kwestia zdrowego rozsądku i starania się nie utrudniania poruszania się innym wiec po prostu kultury jednych i drugich. Zwykle niestety to właśnie kierujący samochodami łamią przepisy i wymuszają bo wydaje im się że są ważniejsi na drodze a im większy samochód tym bardziej ważny kierowca. A na pewno wynik takiej agresji zawsze tragiczniejszy finał ma dla rowerzysty
ja a bo co?15.06.2020, 12:50
Polska to dziki kraj. I to nie chodzi mi o ten wypadek tylko o tutejsze wpisy.
Beti15.06.2020, 12:47
Racja, rowerzyści na ogół są niesamowicie chamscy dla kierowców.
Życzę zdrowia dla poszkodowanych.
Max15.06.2020, 12:33
Iza, widzę że masz mózg taki jak ten kierowca. Drogą publiczną mogą poruszać się wszyscy, zarówno piesi jak i rowerzyści czy chłop jadący koniem z wozem. Takiego debla musi spotkać surowa kara żeby była przykładem dla innych debili.
Dolce15.06.2020, 12:33
Rowerzyści tez często nie dostosowują się do zasad ruchu drogowego. Np jazda obok ścieżki rowerowej, jazda obok siebie zamiast w kolumnie, przejeżdżanie po pasach itd. itp.
AŚKA15.06.2020, 12:24
Koniecznie pokazać w ogólnopolskiej telewizji, takie zachowanie powinno być napiętnowane. Mam nadzieję, że sprawa zostanie sprawiedliwie osądzona, inaczej następny bezkarny będzie wszystkim udowadniał, że jest ofiarą. Pokazać twarz chuligana.
Byle kto15.06.2020, 12:19
Obok była ścieżka to po *** jadą środkiem drogi bo dokładnie widać ze jadą sobie koło siebie wiec niech s*** na ścieżki a nie ze teraz wielce poszkodowani
ali15.06.2020, 12:16
Montujcie kamerki bo czasami może wam wratować du....
Tico15.06.2020, 12:14
Rowerzyści są na drogach też OKROPNI! I z roku na rok coraz gorsi. Jesli chodzi o artykuł bardzo szkoda ludzi , a kierowca powinienem mieć odebrane prawko.
Sx15.06.2020, 12:10
Zachowanie kierowcy to prawdziwy debilizm ale szkoda ,że tak dużo rowerzystów woli jeździć po drodze zamiast po ścieżkach ,które są w tym rejonie tak pięknie zrobione i bardzo bezpieczne
emotikona15.06.2020, 12:09
@Iza - zgadzam się z Tobą! Fakt tu widać że jest wina kierowcy ale to co robią czasami rowerzyści to przechodzi ludzkie pojecie. W NT na ulicy Sikorskiego to się spotkałem niejednokrotnie gdzie rowerzyści zamiast jechać ścieżka rowerową jechali środkiem drogi! I jak takie zachowanie można nazwać? Życzę trochę rozsądku.
karaluch15.06.2020, 12:02
Pewnie miejscowy tylko z jakiej wsi?
Do IZA15.06.2020, 12:02
Ej Iza, Iza jednoślady są i będą użytkownikami dróg. Jak ktoś jedzie do szkoły, sklepu itd. to tam nie ma ścieżki rowerowej. Powinien posiadać kartę rowerową i tyle a kierowca prawo jazdy i rozum. Niestety na podhalańskich wioskach wypadków jest zbyt wiele, brawura młodocianych pozbawionych podstawowego narządu myślowego.
obserwator15.06.2020, 12:00
Do izy wspaniało kobieto (nie wiem jak z rozumem u Ciebie, ale sądząc po wpisie to kiepsko) kazdy ma prawo być uczestnikiem ruchu drogowego rowerzysta również jeśli nie ograniczają tego inne przepisy nawet jek bedzie 10 ścieżek rowerowych rozumiesz czy to trudne ......
spostrzegawczy15.06.2020, 12:00
~do Iza
A ty myślisz logicznie i znacz może jedną linijkę przepisów? Módl się, żeby na twojej lub twojej rodziny drodze nie stanęło takie BEZMÓZGOWIE!
Gg15.06.2020, 12:00
Znam te tereny obok tej drogi jest ścieżka rowerowa, jeszcze jedna uwaga jeździ się jeden za drugim po drodze

Kierowca auta debil
Wyrocznia15.06.2020, 11:59
Gnój cwany bo w "zbroi".
avivat15.06.2020, 11:58
Czekamy na dalsze informację w tej bulwersującej sprawie! Co zrobi policja i prokuratura?!
życie15.06.2020, 11:54
Odebrać prawko i dożywotnio zamknąć w psychiatryku, ten palant jest niebezpieczny dla otoczenia.
katarzyna15.06.2020, 11:51
śpik jeden
lb15.06.2020, 11:50
przykre jest to, ze nawet na takie bandyctwo juz sie szuka usprawiedliwien, juz probuja Izy i inne grażyny zrobic cesje winy na kolarzy. to musi siedziec bardzo gleboko w ludziach i dlatego ze siedzi tak gleboko, nie widze szans zeby sie to zmienilo. w Europie kolarzy traktuje sie z respektem, szacunkiem, u nas sie ich przejezdza a potem papla bzdury ze rowerzysci to czy tamto. jak mi cholernie przykro z tego powodu :(
Oliwia15.06.2020, 11:50
Wszyscy teraz najmądrzejsi się wypowiadają w komentarzach! Ile razy ludzie Wy przeklinaliście rowerzystów?! Prawda jest taka, że państwo powinno zrobić ścieżki rowerowe dla rowerzystów tak, aby byli oni bezpieczni a samochody mogły jeździć bez obwa o ich niekiedy dziwne manewry! Nie mówię, bo tutaj chłopak nie wiem co zrobił, pewnie chciał wyprzedzić, za blisko wjechał i rowerzystki nie zdążyły wyhamować. Ale ludzie, trochę umiaru w sieci! Nie musicie na wszystkich pluć jadem, wspaniali kierowcy!
88815.06.2020, 11:45
Znając życie to ujdzie mu płazem.Dostanie mandat 200zł i ze 3pkt. i to by było na tyle.
Anka15.06.2020, 11:44
do rowerzystów
Jeżdżę samochodem obok ścieżki rowerowej Frydman- Debno Po drodze jest most na rzece Białce z wąskim chodnikiem niektórzy z rowerzystów zsiadają i prowadzą rower natomiast cześć bez oglądania się wstecz zjeżdża z kończącej sie ścieżki rowerowej wprost na ulice stwarzając zagrożenie.
e15.06.2020, 11:42
Iza. Pokaż mi tą ścieżkę koło drogi i poczytaj w przepisach. Rowerzysta jest równoprawnym użytkownikiem dróg jak każdy inny pojazd, chyba że znaki drogowe określają coś innego. Mnie podobny cwaniacze chciał wrobić w stłuczkę jak jechałam samochodem, ale się mu nie udało i od tego czasu jeżdżę z kamerką.
@Iza15.06.2020, 11:40
nieco naginając cytat M. Twaina, powiem, że lepiej siedzieć w kącie i sprawiać wrażenie idioty, niż coś napisać na forum i rozwiać wszelkie wątpliwości
gg15.06.2020, 11:31
do Iza a ty pewnie nigdy po drodze rowerem nie jechałaś puknij się w głowę , jak widać na filmie gość miał pusty lewy pas i co pokazał .
aro15.06.2020, 11:26
Iza
Chyba kpisz !
Droga to jest np 969, A4, droga z prawdziwego zdarzenia, a nie ta, ta droga to prawie jak ścieżka rowerowa ! A poza tym rowerzyści maja chyba te same prawa na drodze co samochody, co? oprócz tych bu..c...ów co to im mleko pod nosem jeszcze wisi. Do 40-stki zabrać prawko, a potem przed egzaminem zbadać parametry psychologiczne takiego ułomiaka...
mn15.06.2020, 11:12
Przecież to zwykły bandyta z kaszanką zamiast mózgu!!!
Iza15.06.2020, 11:05
Niech rowerzyści jeżdżą ścieżkami jak je maja a nie jada dróga obok ścieżki i jeszcze narzekaja
gucio15.06.2020, 11:02
normalnie chcial ich zabic. W glowie mi sie nie miesci. tacy ludzie powinni byc izolowani od spoleczenstwa!
kalkulator15.06.2020, 10:56
Za takie zachowanie na drodze powinno być pozbawienie gościa prawa jazdy - dożywotnio !!!
aaaaaa15.06.2020, 10:55
Zachowanie skandaliczne i mam nadzieję, że ku przestrodze media będą informowały o postępowaniu w tej sprawie a przede wszystkim o końcowym rozstrzygnięciu.
marcin15.06.2020, 10:51
odszkodowanie plus dożywotni zakaz prowadzenia samochodu, g*** j***
Rowerzysta15.06.2020, 10:49
Młody bandyta, odebrać prawo jazdy i tyle! Tatuś z mamusią niech zobaczą kogo wychowali.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl