19.06.2020, 13:36 | czytano: 5608

Starosta interweniuje w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego w Rabie Wyżnej

arch. Podhale24
Krzysztof Faber prosi prezesa zarządu PKP PLK o wyznaczenie terminu spotkania w sprawie wyjaśnienia kontrowersji wokół budowy masztu systemu łączności GSM-R dla potrzeb linii kolejowej w Rabie Wyżnej. Starosta proponuje, by takie spotkanie odbyło się w Rabie Wyżnej, lub Nowym Targu - ale możliwie szybko.
O protestach mieszkańców przeciwko budowie masztu radiokomunikacyjnego na terenie dworca PKP w Rabie Wyżnej pisaliśmy w artykule Mieszkańcy blokowali próbę postawienia masztu.
Dziś starosta nowotarski wysłał do prezesa zarządu PKP PKL Ireneusza Merchela pismo. "Protesty, jakie miały miejsce na terenie budowy masztu telekomunikacyjnego wskazują, że mieszkańcy tej miejscowości są przeciwni realizacji obiektu. Wśród licznych argumentów podnoszona jest m.in. sytuacja prawna inwestycji, szkodliwość promieniowania oraz przyszłe komercyjne wykorzystanie obiektu. Mając na uwadze opisane kontrowersje zwracam się do pana z prośba o wskazanie dogodnego terminu spotkania, w trakcie którego mieszkańcy Raby Wyżnej otrzymają wyjaśnienie zgłaszanych wątpliwości. Ze względu na społeczną range problemu i duże zainteresowanie lokalnej społeczności proszę o wyznaczenie nieodległego terminu" - apeluje Krzysztof Faber.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Maciej22.06.2020, 18:35
Krzysiek masz racje ale widać Raba nie chce szybkiej kolejki tak jak zakopane drogi .
Krzysiek22.06.2020, 10:08
piszę z północy Polski , więc proszę nie pluć od razu na mnie. Po zbudowaniu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej też mieli stawiać takie maszty, (i postawili), te słupy służą tylko i wyłącznie do obsługi linii kolejowej -do przesyłu danych nie da się z nich "zadzwonić"- anteny odbiorcze i nadawcze są ukierunkowane wzdłuż linii kolejowej - wzdłuż torów, promieniowanie "dookólne" jest minimalne . To nie jest żadna sieć 5G ani żadne inne "G" ,stojąc pod tym masztem wasz telefon GSM nie wykryje sieci kolejowej GSM bo nie służy ona do pogaduszek maszynistów. Pozdrawiam
mny20.06.2020, 21:44
Co za brednie? Kto interweniuje? Żart przed wyborczy czy co?
spawacz zdesperowany20.06.2020, 09:08
Budować maszty tam gdzie nie ma zabudowań , poza terenem zabudowanym , a nie w środku miejscowości . Co za cymbał wymyslił maszt w takim miejscu . Wypalimy go żelazem i się skończy
mieszkanka20.06.2020, 06:24
Kochani zanim coś wpiszecie jak nie znacie ortografii sprawcie w słowniku .Niektóre wpisy aż kłują w oczy nie mówić o antysemickich wypowiedziach W jakim kraju my żyjemy
Cuda5G19.06.2020, 22:09
A starosta o dziwo interweniuje bo rzecz dzieje się w Rabie Wyżnej, czyli macierzystej gminie i miejscowości, a jak wiadomo większość mieszkańców to "swoi" wyborcy. Trzeba wiedzieć gdzie lokować pokłady bezinteresowności..
Somsiad Złodziej19.06.2020, 18:40
Pockoj, pockoj. Dyć jo słysoł, ze piyrwij mieli na koronawirusa scypić, zeby ludzie czipa mieli, a dopiero pote 5G puścić coby ludziami sterować. Cosik te iluminaty łopacnie robiom. Ej ludzie, ludzie... Roboty nimocie i się wom nudzi.
Oddaj swoją działkę pod maszt19.06.2020, 16:30
Soros aktualnie zajmuje się szerzeniem lewackich bojówek takich jak BLM. A fundacja jest ładnie dotowana z budżetu państwa więc narazie im wystarcza. Po co szczepic się na covid skoro to zwykła grypa?
Owieczki19.06.2020, 16:25
Nosacz już skończ propagandę bo jak widać są ludzie którzy umieją myśleć sami. Brawa dla mieszkańców, proszę się nie poddawać. Najpierw jakiekolwiek badania, potem realizacja.
Nosacz19.06.2020, 15:46
Niesamowite. Uważajcie tam, podobno z tych masztów prowadzą obserwację kogo pierwszego zaszczepić na covid a co za tym idzie zaczipować i automatycznie pobierać mu pieniądze na fundacje Sorosa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl