21.06.2020, 21:02 | czytano: 12648

Ciągle pada. W Sromowcach na Dunajcu - stan ostrzegawczy

arch. Podhale24
"Burze i opady deszczu zwiększają swoją intensywność, zajmując coraz większy obszar województwa. Układ liniowy przemieszcza się w kierunku południowym. Występują opady deszczu osiągające 25-30 mm/h. Lokalnie występują opady gradu. Kolejne strefy opadowe przemieszczają się z północy i północnego-wschodu" - raportuje biuro wojewody.
Od wczoraj do dzisiejszego popołudnia PSP interweniowała 442 razy w związku z nawalnymi opadami deszczu, szczególnie w powiatach: limanowskim i myślenickim. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w powiecie bocheńskim, myślenickim, gminie Raciechowice, powiecie limanowskim, gminach Jodłownik, Mszana Dolna oraz Dobra.
Biuro Prognoz IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego deszczu z burzami m. in. dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. W Sromowcach na Dunajcu utrzymuje się stan ostrzegawczy.

Tej nocy czekają nas opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pierwszej połowie nocy możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Po północy miejscami w dolinach mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 13°C, na szczytach Tatr około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h.

Jutro w ciągu dnia zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, na wschodzie województwa możliwe burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 35 mm. Temperatura maksymalna od 19°C na zachodzie do 23°C na wschodzie regionu, w rejonach podgórskich od 16°C do 20°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 14°C, na szczytach Tatr około 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północnozachodni. W górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h.

IMGW, UMWM, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Bosok21.06.2020, 21:20
Ja bym już spał w wannie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl