23.06.2020, 11:36 | czytano: 11244

Prezydent w Poroninie: "Do powiatu tatrzańskiego trafiło 160 milionów złotych w ramach tarczy antykryzysowej" (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W ramach trwającej kampanii wyborczej przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi, na Podhale przyjechał starający się o reelekcję urzędujący prezydent Andrzej Duda.
Na początek spotkał się z mieszkańcami i sympatykami przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie, gdzie podejmowała go wójt gminy Anita Żegleń. Zadedykowała dla niego piosenkę partyzancką, którą wykonała rodzina Dorulów.
Prezydent mówił o swoim programie wyborczym, działaniach rządu w związku z pandemią i planach na przyszłość. Przypomniał, że to jego zasługą było zniesienie wiz do USA. Mówił też o bonach turystycznych, które mają dźwignąć polską turystykę z kolan. Opowiadał o przyjętym przez rząd programie rozwoju komunikacyjnego Podtatrza, o sukcesie 500+ czy dobrze układającej się współpracy z USA, która pozwoliła m.in. znieść wizy. Przypomniał, że do przedsiębiorców i mieszkańców powiatu tatrzańskiego trafiło w ramach tarczy antykryzysowej 160 mln zł.

- Te wybory, które się zbliżają, to wybory, które ukierunkują rozwój Polski na najbliższe lata, a może nawet na dziesięciolecia - mówił. - Ja chcę kontynuować politykę, którą prowadziłem od pięciu lat, ukierunkowaną przede wszystkim na rodzinę. Nigdy nie miałem wątpliwości, że trzeba działać dla rodziny.

Zadeklarował, że będzie zawsze stał na straży polskich wartości. - Póki starczy mi sił, obiecuję, że zawsze będę bronił tradycyjnej polskiej rodziny i nie pozwolę tu na żadne eksperymenty - dodał.

Przypomniał, że w Polsce małżeństwo oznacza związek kobiety i mężczyzny. - To jest zapisane w konstytucji. Kto to podważa, ten podważa i łamie polską konstytucję - podkreślił.

Jego przemówienia przerywały brawa. Zebrani skandowali "Andrzej Duda!", "Brawo!", "Pierwsza tura!" i "Dziękujemy!".
Prezydent zachęcał zebranych do pójścia na wybory. - Ludzie, trzeba iść do tych wyborów! Jak chcecie mieć Polskę taką, jaką sobie wymarzyliście, taką, żeby nie trzeba było z niej wyjeżdżać, tylko żeby się w niej dobrze i wygodnie żyło, żeby ludzie w Polsce mieli pieniądze, żeby do was przyjechać, to idźcie do wyborów i oddajcie głos za taką Polską - apelował.

W dalszej części wizyty głowy państwa na Podhalu są spotkania w Zakopanem. Prezydentowi towarzyszyła m.in. była premier Beata Szydło.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Maryśka25.06.2020, 12:57
Aż przykre jest patrzeć, jak Jana Pawła II na tych banerach z błotem mieszają. Ja mam szczęśliwą rodzinę, ale akceptuje innych niż ja. Nie nazywam innych ludzi "eksperymentami" to oznacza poprostu brak szacunku dla moich rodaków. Gdzieś raz było napisane: kochaj bliźniego jak siebie samego. Może Pan Duda powinien jeszcze raz Katechizm dla dzieci przeczytać? Ja jestem za Polską, ktora idzie do przodu, a nie cofa się do średniowiecza, głosuję na Hołownie!
sponsor 500+24.06.2020, 08:30
przegonić PiS
i to szybko
aby Polska była Polską
sponsor 500+24.06.2020, 07:58
przegonić PiS
i to szybko
aby Polska była Polską
helloween24.06.2020, 06:11
@ Halo
Napisałem Ci parę słów o tej Twojej "demokracji",
ale w ramach tejże "demokracji"nie przeszło.
obojętny23.06.2020, 21:19
Osobiście pełniąc funkcję Prezydenta nigdy bym nie odwiedził w ramach kampanii wyborczej miejsc które gościły i witały włodzimierza ilicza lenina, lub michaiła gorbaczowa, nie wspomnę kogo witano tam w latach czterdziestych. Z tymi miejscami mam złe skojarzenia. i efekty tej wizyty mogą być bardzo kiepskie, co mnie osobiście specjalnie nie martwi.
Halo23.06.2020, 17:52
Warto zastanowić się, jak po latach wypada bilans tych trzech dekad.
Z całą pewnością w ciągu 30 lat nauczyliśmy się dokonywać demokratycznych
wyborów i na tej podstawie wybierać swoje władze. Przyswoiliśmy metody
rozliczania tych władz. Udało się przynajmniej w pewnej części zrealizować
cele dotyczące naszego podstawowego bezpieczeństwa, bo staliśmy się członkami
zachodniej wspólnoty politycznej, wchodząc do Unii Europejskiej,
NATO i uzyskując pewien wpływ na działanie tych organizacji. Udało się
zbudować system gospodarki rynkowej, który z pewnością jest miarą naszego
wspólnego sukcesu. Ale to tylko jedna strona medalu. Bo drugą jest wszystko to,
na co III RP zamknęła oczy. Na dramaty milionów ludzi, którzy pozostawieni
zostali poza marginesem, kiedy likwidowane były miejsca pracy, zakłady,
kiedy upadały PGR-y, a ludzie w miasteczkach i wsiach zbudowanych wokół nich
tracili swoje dochody, a bardzo często również sens życia.
III RP była państwem, w którym fortuny wywodzących się z dawnego systemu
miliarderów budowane były na naszym wspólnym majątku i na publicznych
pieniądzach, jak na przykład w czasach, kiedy komputeryzowano polskie
instytucje publiczne za kwoty, które pozwoliłyby wysłać bezzałogową misję na
Marsa. Polska była wreszcie państwem, które przez długie lata tolerowało
systemową korupcję, z którą nikt nie walczył, a kiedy wreszcie do tej walki
powołana została specjalna instytucja ? CBA, sama stała się celem ataków
różnych grup trzymających władzę.

I o tym, przede wszystkim należy pamiętać.
--------------------------------------------------------------------------
I na koniec, nadal aktualne przesłanie wyborcze.
Pójdziemy w maskach, rękawiczkach, będziemy przestrzegać zasad ochrony
osobistej i ZAGŁOSUJEMY. Lub zagłosujemy korespondencyjnie. Bo POLSKA jest
najważniejsza.
PYTANIE ZASADNICZE. Nie, jaka będzie Polska, tylko..., czyja będzie Polska?
rogoc23.06.2020, 17:46
paradne te górole i na tym koniec. żal mi tych dzieci wciąganych do brudnych rozgrywek. Zapomniały babiny jak było za czasów PRL-u?
Normalny ludek23.06.2020, 17:32
Wstyd to głosować na Trzaskowskiego jego poprzednicy, szydzili z Polski i Polaków on sam szydził z Polski w Brukseli wszędzie w Europie Zachodniej są programy socjalne ale tylko tu się nie podoba tym co państwo pis w końcu zabrało się za VAT i przekręty z nim związane, sbeckie ubeckie emeryturki zabrał, i tylko tacy ludzie będą tu siedzieć i krzywdzić, tylko są takimi egoistami nie pomyślą że w Polsce są naprawdę biedne regiony co ta pomoc socjalna od państwa naprawdę się im sprzydaje, ale to są właśnie wyborcy tacy jak Trzaskowski,,,, zero
Obserwator23.06.2020, 17:29
Przykre te obrazki. Te spędy i wianuszek wiecznie zadowolonych z siebie działaczy partyjnych PIS dbających tylko o własne posadki i tworzących sztuczny tłum przy PAD. Ci biedni ludzie zaczadzeni propagandą pisowską, bez refleksji i pamięci czym grożą autorytarne zapędy władzy i nietolerancja. I ta ciągła propagandą sukcesu od której aż mdli. Dobrze że są tacy jak Szymon Hołownia bo można depresji dostać mieszkając tutaj
mlody juchas23.06.2020, 17:26
Sprzedadza drugi raz kasprowy LGBT co to jest ludzie macie dziedzi w szkole masturbacja zamiast zabawy bedziecie prezerwatywy kupowac zamiast zabawek co nie beda wiedzieli co robic jak beda dojrzewac.Zwierzeta jak dorosna to wiedza co do czego maja a lgbt niewie.Wstyd nie glupota leczyc sie moze nie jest jescze zapozno.
@@@23.06.2020, 17:14
Zobaczycie prędzej świnie na księżycu jak te dotację hahahahahaha
Czytelnik23.06.2020, 16:54
Spytajcie tego patriote komu wode polska oddal tez nie przejdzie pewnie taki format
Pola23.06.2020, 16:29
Trole warszawskie Rafałek szambiasty kazał wam pisać w imieniu górali? Tęczowe przebierańcy!!!
uczeńSorosa23.06.2020, 15:49
pytam czy to możliwe,że pan tow. Trzaskowski to geniusz lub wyjątkowo niezatrybiona prymitywna i sterowana pacynka, nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu miastem ,bez wartościowy pionek którego ustawiają jego zleceniodawcy po kątach, ma robić to co mu każą, to nie jest człowiek na taki urząd jak prezydent RP, nadaje się tylko wyjątkowo na sołtysa w koziej Wólce nie obrażając miejscowości ??
niegłosowałemZA23.06.2020, 15:39
Specjalnością dublera pani Kidawy jest kłamać prosto w oczy, mataczyć za wszelka cenę i rzucać zuchwałe oszczerstwa na wiarygodnych Polaków. Powinien startować pod hasłem " PO trupach do władzy!"
polonus23.06.2020, 15:35
Widzę tu wszystkich co to po francusku już myślą,jak ten co kroczy tak sztywno i dostojnie ,jak by mu ktoś kij wsadził.Mnie rząd nic nie daje,bo pół życia spędziłam za wodą,ale dobrze by było ,żeby ten ,co to zapomniał kiedy to był posłem ,zabrał Wam wszystko,tak też zrobi ,więc go wybierzcie.Jeżeli wygrają te przekręty,to ja sama będę nawoływała aby Polakom wszystko pozabierać i *** wpuścić,może oni by zrobili porządek z tymi bezmózgami,a ja tymczasem wrócę do Ameryki!
nara23.06.2020, 15:31
Spakowane krzesło: specjalistą od krzeseł jest szogun.
hurek23.06.2020, 15:24
naczelna drygentka i spiewaczka buhhahahahaha
Duda202023.06.2020, 15:15
Brawo Małgosia ci co krytykują Pana Dudę i tych co byli w Poroninie to właśnie oni są obłudni, ciekawe co im trzaskowski da wielkie g*** Pan Duda zawsze promował nasz teren, a ten *** z Warszawy przyjedzie tu tylko po to by sprzedać kasprowy i wszystko cie da,,, już nie pamiętają niektórzy jak POPAPRANCY rządzili, że prawie nie było Polski,,, trwoga do Boga jakich mamy lud zero katolicyzmu zero patryjotyzmu
Hej!23.06.2020, 15:06
Tylko z jednym prezydentem - Krzysztofem Bosakiem - Polska będzie Polską,
A Polak - Polakiem.
Nom go nie trza23.06.2020, 15:03
@ Romek
Hołownia to tyn co to nopiyrwy mo jechać na Ukraine? Nolepi niech jedzie juz dziś.
Ziomek23.06.2020, 14:47
Duda ma 70% na Podhalu i na nic te wypociny przeciwników albo ceprów co się podszywają pod ziomków
Do Małgosia23.06.2020, 14:46
Myśli Pani że jak ktoś nie głosuje na PAD i jest jego przeciwnikiem to od razu jest LGBT ??? Wam już kompletnie wyprano światopogląd. Kościół to nie jest PIS a PIS nie jest tożsamy z kościołem. Podpinają się jedynie pod kościół bo jest im to na rękę.
Tacy z Was ?prawdziwi Polacy? i ?prawdziwi Katolicy? ??? a większość z Was okrada państwo nie płacąc podatków od Wynajmu pokoi i sprzedaży oscypków. w ten sposób stajecie się złodziejami własnego państwa a i grzeszycie przeciwko 10 przykazaniom. Nie szukajcie złodziei daleko. Wystarczy popatrzeć tylko na siebie.
Anty23.06.2020, 14:38
Ej Górale Kochani ... do książek , do nauki !!!
komunista23.06.2020, 14:37
Te biało czerwone goździki. Znamienne. Lol
malgosia23.06.2020, 14:08
widze ze nie ma gorali na podhalu ino lgbt a w niedziele wszyscy w piyrsyj lawce w kosciele i do komunii leczyc sie tylko na glowe a nie pi......ie glupot
Spakowane krzesło23.06.2020, 13:48
Strach pomyśleć co podpisze w USA bo on podpisuje wszystko co mu pod długopis podsuną nawet jak krzesła nie ma to na stojąco
Do obłudników PIS23.06.2020, 13:46
Krzyż trzeba mieć w sercu a nie na banerach obłudnicy. WYPAD2020
Romek23.06.2020, 13:41
dość POPISywania, czas na zmiany . Bezpartyjny , Niezależny Prezydent z mądrym Programem - Szymon Hołownia
Stary górol23.06.2020, 13:35
żegnamy ten obóz już niedługo wyPAD 2020
Tomek23.06.2020, 13:01
A maski gdzie ????
k23.06.2020, 12:41
Trzaskowski i tak wygra.
Swok23.06.2020, 12:40
Biydne dzieci, od małego ucone propagandy
nara23.06.2020, 12:31
Trzask prask i po paleciarzu.
Adrianna23.06.2020, 12:28
Twarz okrągła niczym księżyc w pełni,
portfele wam zapełni.

Czy pieniądzem czy tylko wzniosłym słowem,
tego się nie dowiem.

Będzie raj tu taki,
że się nie pozbieracie nieboraki.

Dostaniecie i pińcet, i bony, i poklepkę po plecyskach,
a i tak skończycie na walizkach.

Bo mimo tego, że jest tak ponoć dobrze,
to pustawo w niejednej komorze.

I wciąż to w Niemczech, Anglii i Szwecji,
Polakowi opłaca się mieć dzieci.

I mimo obietnic w dalszym ciągu,
to zagranicą dorobisz się majątku.

I fajne to zdjęcie jedno jedyne z garstką z banerami,
a co z plenerami?

Prosim o zdjęcia z lotu ptaka,
co bym zobaczył ile tam naprawdę było rodaka...
Młody baca23.06.2020, 12:02
Czask prask i po czasku
dziadek23.06.2020, 11:54
WYPAD2020
Puoronion23.06.2020, 11:54
To chyba prezydentowi przyda się taki bon żeby jego dźwignąć z kolan. Tyle się biedaczysko uklęczał przez te ostatnie 5 lat. A czy bon pomoże turystyce to zobaczymy. Moim zdaniem niektórzy handlowcy przekraczają granice przyzwoitości, np. sprzedając gofra za 20 zł, gdzie realna cena to może 2-3 zł, co będzie u wielu klientów budzić opór, bo w końcu kto lubi zostać skrojonym?
stary baca23.06.2020, 11:50
Trzask prask i po długopisie.....juz niedlugo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl